arrow
profile_image
corinkaa
od 10. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je škoda, aby tu nebylo téma na velmi oblíbenou rasu psů Německého boxera. Pište sem svoje příběhy s nima a všechno co vás okolo nich napadne... My máme asi 5ti letou žíhanou fenku, kterou jsme si vzali před třemi lety úplnou náhodou,jako týraného vyhublého a bojácného pejska. Dělá nám radost, jak jsme ji dokázali dostat zpět do normálního světa a šanci prožít spokojený život. Je nám oddaná a dá se říct, že ve všem k ní máme 100% jistotu, jen je problémová chováním k jiným psům, je agresivní a dokázala by asi zabít, nenapadá nás nic jiného, než že v minulosti na to byla cvičená, když se stane nějaky incident, jde si pro pochvalu. Snažíme se s tim něco dělat, ale jediná šance zatím je vodítko,košík a zabránit co nejvíc setkání s jiným psem, hlavně těm který na ní sami začnou štěkat nebo vrčet.

Já jsem jako malá vyrůstala s jednou "šílenou" boxerkou. Můžu říct, že už jako štěně chápala, že jsem malé dítě, a nikdy mi nic neudělala, i když je pravda, že jsem věděla jak se k psu chovat, takže žádné tahání za uši a rýpaní do nosu a očí se z mé strany nekonalo. Fenka byla opravdu zlatá, výchova sice skoro žádná (nebyla naše,a le byla jsem s ní velmi často), ale byla klidná, dobře se snášela i s dobrmanem stejných majitelů, neůtočila ani na kočky. Jediné na co si pamatuji, že kdy útočila, byl vysavač, ten opravdu nesnášela. Dožila se myslím dost vysokého věku (naposledy jsem ji viděla, když jí bylo 8 let a byla ve velmi dobré kondici), ale nebyla z žádného skvělého chovu, standrd by rozhodně nesplnila, i když čistokrevná byla. Bylo to takové veselé přerostlé boxeří tele.

Ahoj všem nadšencům boxerů,
taky si chci něměckého boxera už delší dobu pořídit. Před nedávnem jsem si vybrala na netu jedno krásné šťěňátko z chovatelské stanice (ptz chci pejska s PP), ale už po prvním telefonátu mi bylo jasné, že se s paní chovatelkou nedomluvíme. Její názory, že bez auta dneska člověk mít psa nemůže a když navíc zjistila, že bydlím v bytě, tak to už pro ni byl vrchol. Prostě nechápu takové lidi, co si myslí, že pes automaticky patří na zahradu. Pes je tvor společenský a potřebuje k životu hlavně lidi, ne jen zahradu. Pokud psovi člověk dá dostatek pohybu a zábavy, tak nevidím důvod proč by nebyl spokojený i v bytě.
Takže pro mě to znamená, že si na svojeho boxíka budu muset ještě nějakou chvíli počkat. Ale každopádně si tohle úžasné plemeno jednou pořídím.

Reaguji na connnnny:
tak zrovna o boxerovi bych řekla, že patří mezi plemena vhodná do bytu, táta měl svého hafíka v 2+1 a chodil na dlouhé procházky a myslím, že se měl mnohem líp, než kdyby ho někdo nechával celý den samotného na zahradě.
Jinak štěňátko si můžeš vybrat zde: http://www.boxerklub.cz/ , je tam nabídka většiny seriozních českých chov. stanic boxera

Německý boxer je můj sen od malička Jelikož budu chodit ještě 2 roky na VŠ zatím to na něj nevidím, ale jakmile si najdu stálé místečko ihned si pořídím takové boxeří telátko

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak se jdu k vám přidat. Mám doma skoro ročního boxeřího kluka. Ráda si o tomhle plemenu popovídám. Jsou to úžasný psy.

Annyta
Tak nám něco o tvojem pejsku popovídej. Máš pejska s PP, chceš chodit na výstavy a uchovnit? Jak jsi na tom s výcvikem, popřípadě, jak ho zvládl? Byly nějaké zvláštní problémy ve štěňěčím věku? Nejvíc se děsím toho demolování bytu.

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No...je to teda plemeno pro hodně silný povahy (: Tak jsem jednou koukala na netu na štěňata a najednou jsem narazila na toho mýho blbečka a říkám si, že ho prostě musím mít. Byl tak nádhernej, že jsem neodolala. V tu chvíly mě nezajímala cena ani papíry, hned jsem volala pův. majiteli jestli je ještě volnej a za 3 dny ho měla doma. Takže nakonec PP nemá, má oba rodiče s PP, ale vůbec mě to netrápí abych pravdu řekla. Je to teda pošuk nevídanej, takže na cvičáku opravdu "perlí", ale prej je to i tím, že je momentálně v pubertě. Problémy ve štěněcím věku? haha..no první problém byl nečůrat doma, zvlídli jsme to teda, ale až nějak po 4 měsících. Byl jako malej hrozný prase, nato se připrav, sežere uplně všechno na co venku narazí (včetně hovínek od různejch živočichů i lidí) (: jo jako byt demoluje obstojně, radši ho ahám všude sebou jinak by mě asi klepla pepka (: no je to neuvěřitelnej blázen, všechny vítá,ale všem se nelíbí, že na ně skočí 32kg vážící slintavý telátko. Potřebuje strašně moc pohybu, ale stejně se nikdy neunaví. No já nevim, co bych ješte psala. Prostě,co tě bude zajímat, tak se zeptej.

Zdravím všechny nadšene boxerů,
tak už i já mám doma boxíka. Je doma třetí den, takže si ještě zvyká a je fakt jako mimono, furt spinká. Ale je to inteligentní pes, to musím říct. Sice budeme ještě bojovat s čůraním doma, ale s tím se dalo počítat. Je úžasný .
Kdyby se tady našel nějaký kamarád z Ostravy, tak budeme jenom rádi .

Annyta
A kolik je tvojemu boxíkovi, že už má 32kg? Ten můj bude taky pěknej macek po tatovi, ale lepší, než nějaká sušenka...V kolika měsících jsi začla chodit na cvičák?

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky se připojuji s naším Godíkem, má 2 roky a je to náš mazel a nejnej plemeno, který znám.

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na connnnny:
Tak nám je čerstvej rok a už zas máme o kilo víc (: a ještě není vůbec mohutnej, lidi mi říkali, že na svalech nabíraj tak do dvou let, tak jsem zvědavá, kam porosteme no na cvičák jsem začala nějak v 7-8 měsících, ale dá se chodit i dřív do štěněcích školek. Ale samozřejmě jsem si ho učila sama doma povely jako: ke mě, sedni, lehni, k noze...,a pak na cvičáku se to jen dopilovalo a hlavně si tam hafani pořádně zablbli, což se mi líbilo. No každopádně boxeři jsou hrozně chytrý, ale konkrétně ten náš zná všechny povely, ale poslechne na ně když se mu zrovna chce a nemá nic důležitýho na práci jsou to tršoku palice dubový. Doufám, že až přejde puberta, bude líp. A co tvůj prcek? kolik mu je? kolik váží? Našeho jsem si přivezla v šesti týdnech a měl 5 kg, jsou to nádherný kuličky napiš, jak vám jde chození ven na čůrání, my jsme s tím docela bojovali.

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Evouch:
Jelikož tvůj hafan je starší než náš, tak mám dotaz: skáče na vás (na ostatní lidi)? Skákal vůbec někdy? Náš skáče pořád a na všechny a už nevíme kolikrát, co s ním

Reaguji na Annyta:
Tak ten můj ďábel má 2 měsíce a už váží 6,8kg, bude to macek, jeho otec má 37kg, což bych teda nechtěla, myslím, že ideál je těch 32kg. Papání nám dělá trošku problémy a to krmíme superprémiovým krmivem, sice mu chutná, ale moc toho nesní. Snad se rozjí .
Jak jsi mluvila o tom výcviku, tak mě zajímá, jestli ho míváš na volno, nebo striktně na vodítku, když ty povely poslouchá jen, když se mu chce . Malý už se naučil ty základní povely, je to inteligentní pesan, jen když ho zaujme něco jiného třeba pes nebo kočka, tak neslyší, nevidí...to bych na něho mohla volat i hodiny a neotočí se ani za nic. Nevím, jestli z toho vyroste...Jinak nerozumí povelu "místo", to nám nejde. Když jdu k tomu pelechu a ukážu mu prstem, tak tam sice jde, ale třeba kdybych stála o 2m dál, tak tam nepůjde, nevím proč, když už by ten povel měl znát.
S čuráním taky bojujeme. Ze začátku byl šikovný, ale teď jdeme ven a venku se nevykaká a přijde domů a dělá bobky, loužičky nevyjímaje . Asi mu je to doma pohodlnější, ale mě z toho trefí, přísahám . Nechce se mi naučit na jedno místečko, takže čurá a kaká tak všude možně .
Chtěla jsem se tě zeptat. Na jedné diskuzi jsi psala, že tě ten tvůj bobek vyjde měsíčně na 3500Kč. Což mi teda přijde strašně hodně. Čím ho prosimtě krmíš, že tě tolik stojí?? My krmíme Royal Canin a to si myslím, že je kvalitní krmivo a ani zdaleka tak hodně nestojí. A mimochodem bydlíte v bytě nebo na baráku?

Budu se těšit na odpověď. Kdyby se ti chtělo, tak přihoď nějakou současnou fotku. Na profilovce je ještě prcek.

Reaguji na Evouch:
Vítáme tě v klubu. A jaký tvůj Godík je? Bezproblémový pesan?

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na connnnny:
No, mě jako malej taky poslouchal, ale pak nějak v půl roce si začal dovolovat a už to jelo hlavně to chce toho psa naučit, kde má hranice. Když byl náš ještě malej a hráli jsme si a kousl mě už hodně, tak jsem mu dala najevo, že to už teda ne, ožužlávat jo, kousat ne. Samozřejmě štěně nepozná svoji sílu stisku, proto se ho to musí naučit, ale hlavně ho nemlátit. S tim čůráním ti neporadím, protože já sama kolikrát už seděla zkroucená v křesle a říkala jsem si, proč já sakra kolikrát už jsem to vzdávala. Jinak když jdeme ven chodíme většinou do parku, kde máme psí kamarády, tak jdeme na vodítku (aby nezapoměl chůzi u nohy) a v parku je na volno. Jinak hodně chodíme do lesa, tam to uplně miluje a taky na volno, Vlasně, kde nejezděj auta, tak je na volno, protože chci, aby se co nejvíc proběhal. On mi nikdy neuteče, pořád si mě hlídá, jestli nejsem náhodou moc daleko. Takže ze zaběhnutí strach nemám. Jinak teda bydlíme v bytě a trávíme s ním tak 4-6hodin venku procházkama (panička se prochází a pesan okolo mě lítá jak střelenej). Jo k tomu krmení. My máme od malička problémy se žraním granulí. Dřív je jakš takš žral, ale teď do tý sametový huby prostě suchou granulku nevezme. Vyzkoušeli jsme snad všechny superpremiový a premiový granule, ale nic nežere, takže mu je musím míchat s konzervou, ale tu taky neseřere jen tak nějakou. Teď momentálně máme taky royalky a k tomu konzervy hill's, což se hrozně prodraží. Ty konzervy jsou drahý, jak... Ale náš miláček prostě jiný papat nebude
Tyjo mám pocit, že píšu knihu
Koukala jsem, že máš zlatýho boxíka. Jak se jmenuje? Máš ho s PP? A co ocásek, má nebo ho má kupírovanej?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené