arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Eveyli: Dnes jsem byla na krvi, tak uvidíme co štítná žláza a ostatní

Držím palečky, ať dopadne dobře

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Seeby: Taky jsem napsala svůj názor a věděla jsem, že tady některé "pobouřím".

K tomu zatím naštěstí ještě nedošlo, ale třeba se ještě někdo najde, ostatně jako vždy

Cituji Seeby: Já bych byla taky ráda, kdyby někdo vymyslel nějakou stejně tak spolehlivou nehormonální antikoncepci. Bohužel, kromě nesouložení takovou ještě nikdo nevymyslel.

Škoda, ale třeba to jednou nějaká chytrá hlava vymyslí a těžce na tom zbohatne.

Bohužel ne vše vyhovuje všem.

Reaguji na monca114: Děkuju

arrow
profile_image
aletheia
od 9. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky přihodím svou troškou do mlýna Já brala antikoncepci několik let (s přestávkami), prodělala jsem dvakrát bolestivé "rupnutí" cysty (naštěstí vodové). Samozřejmě jsem brala antikoncepci především jako ochranu a ustálení cyklu. Po rozchodu s dlouholetým přítelem jsem ji přestala zobat, říkala jsem si, jak dělám dobře pro své zdraví A i cyklus byl přesný jako hodinky, žádné bolesti při menses, žádné zhoršení pleti.. Měla jsem radost, bohužel ne na dlouho. Mám čerstvě diagnostikovanou endometriózu, takže chtě-nechtě budu muset nějakou blokaci mít a HA se nejspíš jen tak nezbavím.. Takže ač bych to ještě nedávno nevyslovila- momentálně jsem (za sebe) ráda, že tahle možnost užívání HA je. Ale jinak bych ji už nejspíš nebrala..

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

I já se přidávám na stranu těch, co z HA nejsou zrovna nadšený. Brala jsem ji asi od 17, nejdřív velká spokojenost, hezká pleť, pravidelná a mírná menstruace, co víc si přát... Po několika letech jsem ji vysadila, začaly cysty na vaječníku, který způsobovaly krvácení. Kvůli tomu jsem "menstruovala" několik měsíců v kuse. Řešení bylo podle doktorky zase jen v nasazení HA, to jsem odmítla. Pak probíhalo období, kdy byl můj cyklus úplně zblázněný, mívala jsem silnou menstruaci ob týden.

Teď mi bude 29 a ještě pořád mám s cyklem problémy, o pleti ani nemluvím. A úplně tím stejným prochází i moje kolegyně z práce, která vysadila před rokem.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Včera jsem už na netu nebyla, takže reaguji trochu zpětně:

Cituji Eveyli: Jo, to věřím ale tak to nemám brát HA a mít takhle menstruaci? Mm myslím, že by to nešlo..

Ano, máš pravdu, to by tak nešlo. To, že ji máš takto často a nepravidelně znamená, že je něco v nepořádku - a zdravotní problémy by se měly řešit. Tento případ řešit lze například bylinnými kapkami (za sebe doporučuji tinktury od firmy Naděje, někdo třeba doporučuje Gynex a podobné preparáty), které ovlivní činnost nadledvinek a vaječníků a normalizují cyklus. Čili když má někdo dlouhý cyklus, jsou schopné mu ho zkrátit a když má někdo krátký cyklus, umějí jej prodloužit - napraví hypofunkci i hyperfunkci

Jinak já používám s milým kondomy a Pharmatex. Jistě že to není takový komfort jako s HA, ale zato se milujeme častěji a spontánněji, byť to zní jako nonsens - předtím se mi mnohdy ani nechtělo a stačilo mi jen "potulení", teď už to "tulením" nekončí...

A že "HA není přežitek, protože je a bude nejbezpečnější antikoncepcí" není pravda. Nic není stoprocentní, podle mě je mnohem jistější (dvoj)metoda, kterou používám teď, než pilulka, kterou spolknu a pak už její působení nemohu nijak kontrolovat:
- nevím, zda a jak se vstřebala (může se stát, že ji polknu a přesto se nevstřebá, lidský organismus nepracuje dle exaktních principů...)
- zda jsem náhodou nesnědla něco, co může snížit její účinek (ví se, že působení snižuje třezalka a některá antibiotika, fajn, ale o kterých látkách to ještě nevíme?)
- zda budu mít možnost nějak zpětně zabránit otěhotnění, když s sebou zapomenu vzít pilulky na víkend (všechny známe ono "zapomenutí v 1./2./3. týdnu")
...nehledě na to, že znám případy, kdy žena měla ovulaci i když brala HA.

Neberte to tak, že vás chci všechny omráčit svým intelektem, stejně tak nemám potřebu nikoho přesvědčovat (spíše přimět k zamyšlení), ale brala jsem pilulky 4 roky a myslím, že z výše uvedených důvodů pro mě už přežitkem jsou.

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na otázku, jestli je přežitkem, odpovím, že spíš není. Já nerada posuzuju antikoncepci jako celek, spíš je lepší se kouknout, kdo jí užívá a z jakého důvodu. Nikdo nemůže vědět, co HA s tělem udělá po x letech užívání, jak na ní kdo bude reagovat. Takže brát HA jen kvůli větším prsům, dvěma pupínkům na obličeji atd. je podle mě ne přežitek, ale totální blbost takového člověka. Naopak pro někoho může být HA přínosná, nebo alespoň "menší zlo".

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Red_fire: Napsala jsi to moc hezky.

Já brala HA s přestávkami celkem necelé 3 roky. Po vysokohormonální Diane-35 jsem skončila se zdravotními problémy, byla jsem na operaci a HA mi nebyla nadále doporučena. Rok jsem pak ještě brala jinou nízkohormonální a jsem ráda, že už jsem s tím sekla. Jediné, co mě odrazovalo od vysazení byla pohodlnost při sexu, ale jak psala výše Red_fire, stejně jsem na sex s HA neměla chuť. Takže za mě je HA také už přežitek. Pokud to však někomu pomáhá ve zdravotních problémech, tak to je jiná. Ale mně je HA bohužel přivodila.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Eveyli: A máš/měla potvrzené, že to je kvůli HA? Nepříjmené

jo a nehledě na to, že po dobu co jsem ji brala jsem měla špatnou štítnou žlázu a měla jsem dokonce léky (které jsem teda nebrala), po vysazení HA mám najednou hodnoty naprosto normální

arrow
profile_image
Seeby
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: po dobu co jsem ji brala jsem měla špatnou štítnou žlázu a měla jsem dokonce léky

Tak ale když jsi měla problémy se štítnou žlázou, proč jsi dále HA brala? Právě u problému se štítnou žlázou se to braní HA velice rozporuplné. Mně doktorka říkala, že už jenom zvýšení tlaku při braní HA je napováženou...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Já si nemyslím, že by HA byla přežitkem, rozhodně se to nedá jen takhle šmahem říci. je dost lidí, kterým HA pomáhá a musely by do sebe hormony cpát tak jako tak (třeba ta slečna s endiometrózou nebo moje mamka, co měla tak silnou MS, že byla neustále chudokrevná).
osobně si myslím, že by si každý měl sám rozhodnout, zda pro něj převažují pozitiva či negativa..........
jasně že primární funkce HA jako jediné antikoncepce, kterou má ve svých rukách žena je v dnešní době lehce přežité, málokterá žena se musí chránit tajně bez vědomí partnera......Ale ty zdravotní stránky i určitá forma pohodlnosti je dle mého aktuální
I když mi přijde, že si někteří chlapi zvykli na to, že ženská bere HA a tak je ani nenapadne mít ten kondom u sebe a leckdy je ani nenapadne se holky zeptat, zda bere HA - berou to za samozřejmé.....A vůbec je nenapadne, že stačí, aby holka brala ATb nebo den předtím zvracela a je vymalováno

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Seeby: Tak ale když jsi měla problémy se štítnou žlázou, proč jsi dále HA brala?

Záleží jaké problémy přesně měla. Já taky nemusela vysazovat, ale přes to jsem to udělala. Spousta holek kouří, pije alkohol a HA užívá.
Naprosto souhlasím s Red_fire krásně napsané a podle mě velmi výstižné.
Jo a i když zvracíte, ¨tak HA může být z těla vyloučena, totéž při průjmu a i obyčejné živočišné uhlí snižuje její účinnost

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji monca114: Jo a i když zvracíte, kak HA může být z těla vyloučena a i obyčejné žovočišné uhlí snižuje její účinnost

Já myslela, že tohle ví každý - když člověk zvrací nebo má průjem, tak je účinnost HA nezaručena.....

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Já myslela, že tohle ví každý

tak já o tom bohužel dost pochybuju , ne každý lékař o všem informuje a pro mnohé je příbalový leták něco, co se automaticky háže do koše... Navíc třeba ten průjem, to je dost takové rozporuplné... Jak ta ženská má poznat, kdy je průjem natolik silný, že se HA nevstřebala správně - jasně, že většina asi pro jistotu zvolí ještě jinou metodu ochrany nebo vezme náhradní prášek, ale i tak. To samé u zvracení. Píše se obecně 4 hodiny, což by mělo zaručit, že ten prášek už v žaludku nebude, ale zase to záleží, co ta holka snědla.. když to bude něco složitýho, tak ten žaludek bude mít co dělat..

arrow
profile_image
Simii
od 24. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Eveyli: neberu Ha za "pár kaček" ale když už, tak dražší

To já také ne, vždy jsem brala ty dražší, před vysazením jsem brala Yadinne

Cituji Lucrezia: jo a nehledě na to, že po dobu co jsem ji brala jsem měla špatnou štítnou žlázu

Z toho důvodu jsem jí teď vysadila a čekám, co se "stane"

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené