arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za chvíli mi bude 40 a nevím, jaká práce by mě bavila (a uživila)! Vždy jsem pracovala v kanceláři a vždy jsem to nesnášela. A je to ale čím dál horší, cítím se jako ve vězení, sedět skoro 9 hodin na místě je pro mě utrpení. A ta práce s počítačem mě psychicky ubíjí.Mám odpor ke každému dalšímu mailu, tabulce atd. Pořád dokola: nový email, uložit, přejmenovat, přeposlat, bla bla bla.Na jednu stranu si uvědomuji, že mě pálí dobré bydlo - 12 hodin někde u lisu by se mi taky nelíbilo..
Odpoledne vedu několik kurzů v jazykové škole - to mě baví mnohem víc, ale na uživení to není (NJ, FJ - o to není moc zájem) a o prázdninách je člověk bez příjmu. Navíc mám špatné svědomí, že se nevěnuji svým dětem, když jsem odpoledne pryč, takže tudy bohužel cesta nevede. Nejradši bych se viděla někde ve školství (já vím, nejsem normální ). Sice to jsou nervy, ale je neustále nějaká změna a pohyb. Ale jazyky mě baví a konečně bych dělala něco, čemu rozumím (na tlumočení ale nejsem stavěná a na překlady nemám potřebné znalosti v nějakém oboru). Jenže nikde na škole mě nechtějí (zkouším to už několik let).
Nějak nedokážu vymyslet nějakou jinou práci, ve které bych se nezbláznila. Poradíte? Díky moc za vaše tipy a názory.

Co takhle recepcni ;)

arrow
profile_image
rencaa
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co zkusit nějakou práci s lidmi - v sociální sféře, sanitář, práce s dětmi? Nějaká rekvalifikace by se našla...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

pracuju rok a přišla jsem na totéž, nechci dělat ekonoma, ani účetní, nic kancelářskýho, vím, že by mě bavila kadeřnice, tak du toho

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím o jaké práci ve školství mluvíš, ale já jsem se k přednášení na VŠ dostala na doporučení přes kamarádku, která tam učí. Udělej si profil na LinkedIn, dej si na něm opravdu záležet, přečti si různé tipy na úspěšné profily, napiš co chceš dělat a zajímavá nabídka ti může přijít sama. Pro všechny případy si přidej různé náboráře, lidi ze škol, kde chceš pracovat a můžeš oslovit přímo někoho konkretního, místo abys posílala životopis kdoví komu. Mě chodí nabídky práce neustále, ale je to tím, že jsem přes IT, kde je nedostatek lidí.

Budeš potřebovat i perfektní životopis a motivační dopis, dnes není sranda zaujmout, mě třeba trvá něco zajímavého vytvořit týden, dnes už se nedělají životopisy ve Wordu, ale v grafických programech.

Možná trochu mimo, ale máš pedagogické vzdělání? Bez něj tě na ZŠ i SŠ vzít nemůžou ani kdyby chtěli.
Já to mám se vztahem ke kancelářské práci a hlavně pracovní době době 8-16 každý všední den podobně. Naštěstí teď dělám nepravidelné dvanáctky (ne u pásu nebo tak něco), co potřebuju si zařídím ve volném dni, kterých mám v každém měsíci +- 15. Občas mě naštve, že mi naplánují půlený víkend, ale ty volné všední dny to vynahrazují. Je teda fakt, že až jednou budu mít rodinu, tak si to představit moc neumím, to asi budu hledat jinou práci. Naštěstí jsem si při škole udělala pedagogického bakaláře pro absolventy VŠ, takže to v budoucnu vidím asi taky ve školství...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 1betula:
A co třeba vlastní jazyková škola? Ad prázdniny - je spouta lidí, který by se právě o prázdninách potřebovali doučovat to, co ve školním roce nezvládli, nepodařené zkoušky apod.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 1betula: (na tlumočení ale nejsem stavěná a na překlady nemám potřebné znalosti v nějakém oboru). Jenže nikde na škole mě nechtějí (zkouším to už několik let).

Teď jsem to četla znova a nemůžu se nezeptat, co teda v těch jazycích vlastně nabízíš? Jenom naučení nějakých základů? Máš vůbec státnice? Bez těch tě asi opravdu nikde nevezmou. V té jazykovce, o které jsem psala shora, bys asi taky nepřijala někoho, jehož znalosti nejsou ověřené a hlavně použitelné.

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, díky všem za reakce. Mám vystudovanou němčinu a francouzštinu na pedagogické fakultě - učitelství pro základní školy, takže státnice mám z obou jazyků. Teď si po 17 letech (uf!) dodělávám němčinu pro střední školy - doufala jsem, že bude lepší uplatnění. Zatím mi ale všichni hlásí, že mají plný stav nebo tyto jazyky vůbec nevyučují. Ale nevzdávám to, jednou přece někdo odejít musí...
Tlumočila jsem kdysi dávno ve firmě, ale není to vážně nic pro mě. Nějak nedokážu udržet myšlenku. Jakmile někdo řekne víc než tři věty, už nevím, co bylo v té první - a teď to přelož . Kolikrát jsem ani netušila, co svým proslovem chce básník říct... S tím překládádím to taky není jen tak, pokud to má mít nějakou úroveň. A hlavně se podle mě musí člověk vyznat v nějakém konkrétním oboru, samozřejmě dvojjazyčně.
A s tou výukou v jazykovce (nebo na sebe) je to horší. Jako přivýdělek super, ale třeba tento týden jsem z 10 hodin měla jen 2 - někdo má zkoušky ve škole, někdo jede pryč, další nemocný, další zase hlídá vnoučátka....
Stále hledám nějakou rekvalifikaci, ale u nás na Hané nacházím jen samé účetnictví (kancelář - ble ), masáže (teď bych to fyzicky ještě dala, ale co za pár let?) a modeláže nehtů (toho je všude plno)...
Když to tak po sobě čtu, tak to vypadá, že hledám výmluvy proč to nejde, ale taková fakt nejsem. Až konečně najdu to pravé ořechové a budu mít možnost se realizovat, tak do toho dám všechno. Ale zatím mě ještě navíc omezuje to, že mám děti a ty potřebují taky občas mámu odpoledne doma, že? Už teď je jaksi zanedbávám: práce na plný úvazek, učení v jazykovkce (+přípravy) a o víkendech škola...
Klidně bych se vydala úplně jiným směrem, ještě nejsem na odpis, ale jsem bezradná.
Každopádně děkuju za dosavadní tipy a nápady. Klidně pokračujte .

arrow
Neprodává v Bazaru

53

Ahoj,možná mám blbý nápad,ale co třeba péct? Nejdřív jen při práci a pak by se vidělo- teda jestli k tomu máš vůbec vztah -zkusit po známých .
Mě teď přijde, že peče každá druhá ale maj to jako přivýdělek při práci a zároveň jsou doma s dětmi.
Nebo 2. nápad založit si jazykovou školku nebo se domluvit s nějakou školkou v tvém okolí a nabídnout rodičům tuhle možnost,že bys docházela a ty co měli zájem tak by z dětiček udělali skupinku a zábavnou hrou by to už dostávali do hlaviček. Primárně jazykovè školky jsou hodně drahé a to by byla dobrá alternativa.

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na askim: To s tím pečením není špatný nápad, ale bohužel ne pro mě. Manžel má sbírku fotek mých výtvorů - bábovka co má 3 cm na výšku apod.. Chuťově to mám vždy dobré, ale asi by to nikdo nekoupil ... .
Jazykovou školu má kamarádka už 15 let. Kolikrát mi nabídla vedení kurzu, ale o němčinu a francouzštinu je fakt malý zájem. Nakonec se kurzy nikdy neotevřely. Ve školkách frčí všude jen angličtina . A spoléhat se na individuální výuku, když člověk musí živit rodinu, tak to se asi moc nedá. Hodiny se často ruší a co si člověk neodučí, tak za to prostě nic nedostane.
Já už jsem si začátkem roku právě myslela, že v tom mám jasno (že budu vyučovat), ale realita mě vrátila zpátky na zem. Jistě jsou lidi, kteří dělají jenom to, ale ten objem hodin za týden je šílený. A když je člověk nemocný nebo když klient odřekne = nedonatseš ani korunu.
Proto jsem založila tuto diskuzi, doufám, že mě někdo nějakým nápadem nakopne nějakým novým směrem, který by mě třeba ani nenapadl.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 1betula:
A co třeba zkusit dělat průvodce nebo něco podobnýho? Jestliže jsi studovala peďák, tak bys měla mít celkem přehled v historii, případně se můžeš leccos doučit.

Cituji 1betula: doufám, že mě někdo nějakým nápadem nakopne nějakým novým směrem, který by mě třeba ani nenapadl.

Čili ti nejde jenom o nápady související s tvým jazykovým vybavením? No a co tě teda tak nějak baví nebo zajímá? Z toho bys asi měla vyjít. Zdá se mi, že ses moc upnula k jazykům a práci s nima, a teď se toho nechceš vzdát.

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: Průvodce nezní špatně, jenom nevím, jestli se dá jenom tím uživit a jestli to není práce jen odpoledne a o víkendech. Jak jsem psala, potřebuju se ještě pár let odpoledne vyskytovat doma kvůli dětem. Zkusím si každopádně o tom něco víc zjistit.
Máš pravdu, na ty jazyky jsem se upnula, ale jen proto, že nic jiného "neumím". Jsem jako křeček v tom svém kole - pořád mi to v hlavě šrotuje, ale nikam jsem se nedopracovala (co se týče změny zaměstnání). Mám právě ten "problém", že nemám žádné hobby, které bych mohla využít. Neupeču, neušiju (tak, aby o to někdo stál ), na matiku, chemii apod. jsem vážně nepoužitelná (že bych si něco vystudovala) Třeba takový fyzioterapeut by mě moc bavil, ale to zase nejde studovat distančně.
Proto jsem založila toto téma, uvítám JAKÉKOLI nápady. V inzerátech je to samý obchodní zástupce nebo pojišťovák . Přece MUSÍ být i něco normálního a zajímavého!

A v jakém kraji se vyskytuješ?
Mně tvá jazyková výbava vůbec nezní špatně a tady u nás na jihu Moravy by po tobě ledaskde sáhli všema deseti.

Aha, Haná.. Hm, to je vážně blbý. Do Rakouska daleko, žádná větší firma obchodující s Francouzi v dohledu, že.. A v čem teda teď pracuješ? Děláš účetní, sekretářku,...?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené