arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BlackCoffee: Jo jo, taky mě mrzí, že je to do Rakouska "daleko". Dělám v automobilovém průmyslu - slušné peníze za slušné stresy. Ono firem, které potřebují němčináře je tu relativně dost, ale k tomu je potřeba něco navíc (většinou technické vzdělání). Ale ať jdu kamkoli, vždycky skončím právě v té kanceláři - prostě nevím, co jiného bych mohla dělat. Asi ze mě ta kancelářská krysa bude navždy. Uvědomuju si, že to má spousty výhod o kterých se mnohým může jen zdát. Mě to ale fakt strašně ubíjí. Já si třeba ani nedovedu představit, že bych někde s kámoškama vysedávala po kavárnách a cukrárnách - prostě mě to nebaví.

Tak to vypadá, že ideální by byla pro mě práce pošťáka, co? Kdyby se líp chovali k zaměstnancům, líp platili a nemusel člověk pořád někomu něco nabízet (a kdyby neexistovala zima ), tak bych do toho klidně šla .

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No Betulo, základem je vědět, co vlastně chceš. Jestli nemáš nějakou základní vizi, něco, co tě opravdu táhne a přitahuje, tak je pro tebe asi jedinou možností právě ta kancelářská nebo obdobná práce. To neber jako nějaký odsudek, ale prostě pokud dospělý člověk neví, co se sebou a co chce dělat, tak asi jinou možnost nemá.
Buď víš a jdeš si za tím, anebo nevíš, a pak musíš vzít zavděk jinýma možnostma. Mně osobně se podle tvých popisů nezdá, že bys měla nějaký sny, za kterýma by sis mohla jít.

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: No tak sny samozřejmě mám, ale třeba takový mořský biolog se u nás moc neuplatní .

No nic, zatím to musím vydržet. Ale nevzdávám to! Věřím, že se ještě nějaká příležitost naskytne.
Tímto nechci téma uzavírat, předpokládám, že nejsem jediná, kdo hledá rady a nápady - takže klidně pište. Díky.

arrow
profile_image
Anaphalis
od 30. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud Tě baví jazyky a učení, zkus lektorku jazyků ve firmách jako hlavní job na plný úvazek. Udělej si ŽL, případně i další osvědčení z uvedených jazyků. Můžeš taky dělat soukromé individuální doučování, konverzaci. Vymysli si různá zaměření - např. business Fj, Nj, atd. Specializované lekce jsou dražší a vyhledávané pro firmy. Nebo si najdi kancelářskou práci, ale s pravidelnými služebními cestami do zahraničí. To Tě vytrhne z ubíjející všednosti a rutiny v kanceláři a navíc využiješ své jazykové znalosti. Třeba v obchodní sféře, četla jsem, že tam jsou lidé s ped. vzděláním vyhledávaní, protože umí jednat s lidmi a jsou odolní stresu. Já mám léta kancelářskou práci a aktuálně jsem dokonce v kanceláři zavřená sama, ale pracuji s lidmi (klienti) a jezdím služebně po Evropě a nemám jednotvárnou náplň práce, proto jsem spokojená a moje práce mi nezevšedněla a nezprotivila se mi. Tak hodně štěstí

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anaphalis: Nad tou firemní výukou jsem taky vážně přemýšlela, ale nepřišla jsem na to, jak si zajistit dost klientů a seknout s prací. Ono se firmám blbě nabízí, že bych u nich chtěla učit, ale teprve až toho seženu víc a dám výpověď - což pár měsíců zabere. Nevím, jak udělat ten přechod co nejmíň bolestivý (myslím hlavně finančně). A taky to vidím u nás ve firmě - chvíli výuka je (když jsou dotace), potom se to zase zruší... a o prázdninách většinou není vůbec, protože mají lidi průběžně dovolenou a nikdo by nechodil. Nechci všechno vztahovat na peníze, ale k životu jsou bohužel potřeba.

Ta moje současná kancelářská práce vůbec není stereotypní, šéf mi dokonce pořád nabízí ještě "zajímavější" (z mého pohledu mi nabízí jen totální a nekonečný stres) a různorodější (jsou tam i časté cesty do ciziny - což momentálně fakt nemůžu kvůli dětem). Ale jak už jsem psala, je to zase sezení u pc, nekonečné mailování a telefonování. A od toho chci právě utéct. Proto jsem zde poprosila o nápady - jakékoli - s jazykama to vůbec nemusí souviset.

arrow
profile_image
Anaphalis
od 30. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 1betula: Není to jednoduché, no. Určitě lze zkusit oslovit nějaké firmy přímo (rozeslat mail s nabídkou, nějaké obvolat, atp.), ale nemůžu soudit nakolik je to efektivní, protože určitě existuje ohromné množství agentur, které lektory zaměstnávají a těžce konkurují jednotlivcům, kteří pod žádnou agenturu nespadají. O tom si nedělám iluze. Také je možnost zadat si inzerát s nabídkou služeb a uvidíš, jaký by byl zájem a ohlas. Moje sestra je překladatelka. Věnovala se překladům knih, různých textů, učila ve firmách (ozývali se jí na základě inzerátu, ale je to už pár let zpět, takže nedokážu s jistotou říct, zda to ještě dnes funguje nebo už trh pohltily agentury, které kasírují své lektory za práci, kterou jim dají a snižují jim tak výdělek), jezdila i na různé akce, kde tlumočila. Dělala to na ŽL. Ale po několika letech ji umořilo právě to, že celé dny a noci seděla u pc a datlila texty. A překlady textů dělat musela, protože jen výuka ve firmách ji neuživila, tlumočení ji stresovalo, agentura se kterou ještě spolupracovala jí snižovala výdělek o jejich provizi a navíc z agentur většinou dostávala dost nezáživné texty typu technické návody a odborné věci... Přestala se tomu naplno věnovat dost záhy a od té doby pracovala pouze ve firmách, kde využila jazyky a překládala už jen nárazově a jen věci, které stály za to a bavily jí a byly dobře finančně ohodnocené. Postupem času začala nesnášet i svou kancelářskou práci Pak odešla na mateřskou a rozhodla se, že na původní pozici se už nevrátí a do kanceláře nechce. Její aktuální nápad je, že bude lektorka jógy Jóga ji totiž moc baví a věnuje se tomu spoustu let a je vážně dobrá, teď během mateřské dokončuje výukový certifikát a někdy na podzim s tím hodlá začít. Ale vědomě se rozhodla opustit lépe placené a stabilní místo v prestižní firmě a jít do toho a podpořil ji i manžel. Je to její volba a respektuji to, ale tohle by asi neudělal každý. Musíš si srovnat, co Tě baví, ale v čem jsi zároveň dobrá a lepší než ostatní. To je zásadní. Každá, i sebe lepší práce, má svoje slabá místa i kritické okamžiky, je potřeba dobře odlišit přechodnou krizi od trvalého stavu, který nelze řešit. Zkus zapátrat na netu a podívej se na různé nabídky a inzeráty, nemusíš hledat nic konkrétního, pokud váháš co a jen se nech inspirovat a uvidíš, co Tě osloví a zaujme a napoví Ti to, jakým směrem se vydat. Zamysli se, jaké organizace a společnosti Tě oslovují a se kterými bys chtěla pracovat a sleduj jejich weby a nabídky volných pozic. Není nutné se trhnout na ŽL, abys měla volnější rozvrh nebo kreativnější práci. Pomoci Ti může i vytvoření časového harmonogramu - kolik hodin a jakou denní dobu bys chtěla věnovat práci a kdy chceš být s dětmi doma a podle toho hledat vhodný úvazek a typ zaměstnání.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obchodní zástupce?

Práce se zvířaty?

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anaphalis: Tak předně ti děkuji,že ses tak krásně rozesala .
Tvoji sestru bych chtěla poznat, máme toho hodně společného - stresy z tlumočení, ubíjející překlady, nechuť ke kanclu... Dokonce jsem si chtěla udělat trenérskou licenci (+výživové poradenství), ale plány mi překazily zdravotní problémy (+ jak mám někomu radit se správnou stravou, když to sama nejsem schopná dodržovat ). Měla jsem představu, jak se zaměřím na "starší" klientelu (taky už nejsem žádný zajíček) a půjdu jim pěkně vzorem a všichni si to strašně užijeme.... Ale (u mě dost často používané slovo) i kdybych to zdravotně zvládla, tak je to zase práce odpoledne (teda většina, předpokládám) a to prostě momentálně nejde.
S tou výukou ve firmách je to fakt těžké (klidně bych to zkombinovala i s polovičním úvazekem někde v kancelář - to bych snad přežila (kdybych nějaký našla - zatím se mi to nepovedlo)). Teď jsem třeba musela odmítnout výuku 2 hodiny týdně v jedné firmě, protože na to nemám už prostě kapacitu, už tak některé dny v týdnu pracuju 10-12 hodin + příprava. Naopak to vypadá, že od září budu výuku rušit, protože na nic nemám čas. Už ani nevím, co je to mít čas pro sebe (třeba si jít někam zacvičit a tak).
Inzeráty prohledávám, nedávám si žádné filtry (kromě kraje) a jednou za uherský rok na něco odpovím... No, naděje umírá poslední .

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na TeraBera: Nad obchodním zástupcem jsem taky dlouhou dobu přemýšlela. Několik jsem jich i osobně vyzpovídala - co to obnáší a tak. Tak jedna má například přkázaných 16! schůzek denně (prý se jí to zatím povedlo asi 2x). Domů se dostane tak po 17 hod, tam něco podělá a večer usedá k PC a úřaduje. Příbuzný už takhle na cestách zrušil 3 auta (ani jednou to nebyla jeho vina, měl teda vždycky víc štěstí než rozumu ) - je pořád v terénu a hádej co dělá doma - hodiny úřaduje u PC . Ono určitě záleží u jaké firmy člověk je, ale najdi tu pravou...
I tak tuto možnostještě úplně nezavrhuju. Hlavně bych potřebovala mít někým sjednané schůzky - na to bych neměla žaludek. Vím kolik obchoďáků volá k nám do firmy, jak musí být vlezlí a jak je stejně všechny odmítáme. Je jich už prostě moc a každému to připadá otravné.

Práce se zvířaty zní taky dobře, jen si pod tím nedokážu nic moc konkrétního představit (hlavně bez patřičného vzdělání). I když teď jsem viděla inzerát, že hledají chovatele myší. Bohužel to bylo z jiného kraje. Ale i tak díky za tip.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 1betula:
OZ - no 16 schůzek je docela masakr, ale u každé firmy je to jinak, jak říkáš, třeba my máme 6, víc je samozřejmě lepší, ale 6 je limit. Navolávání - pro mě nejhezčí část práce U nás je to rozděleno tak, že 1 navolá schůzky, druhý je v terénu, ale samozřejmě když si i ty objedeš něco sama nebo si domluvíš něco sama, je to lepší. Ale záleží jak u které firmy. Myslím, že obchoďák není úplně špatná práce, pokud si dobře vybereš. Ano, jezdí se tam autem a ano příprava doma je vhodná. Ale s podporou v zádech (jako od firmy) se to dá.

Zvířata - no mě hned napadli koně Jsem koňák Ale peníze většinou slabota. Myši znějí zajímavě

Držím pěsti.

arrow
profile_image
1betula
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na TeraBera: To tvoje obchodování nezní tak brutálně . Firmu bys náhodou neprozradila, co?

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jako klidně do sz.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené