Vkládám svůj životní příběh....možná shodný s tím Tvým. Mám 2 a půl letého syna. V tomto věku mluví, zná 5 básniček, pozná čísla do deseti, základní barvy, je bez plen, dudlíka, umí se nazout bačkůrky. Od roka a půl nemáme kočárek, chodíme dva km do malého zoo a pak dva km zpět či šlapeme na motorce. Dalo by se snad i napsat bezproblémové dítě. Ovšem...je to nespavec! Přes den nespinká nebo se jedná o půlhodinou siestu. A přesto, že během dne je aktivní, neustále pinká raketou, hraje fotbal, řádí na motorce...usíná po desáté hodiny večerní, ráno v šest či půl sedmé je budíček. A i přesto, že ho ukládám po večerníčku, je schopen příjít 20x a zkoušet zdali by mohl být s semnou. Prostě spánek nepotřebuje.
Stále doufám, že se to změní nebo mě snad čeká drastické řešení v podobě čajíčků-meduňky...lékařského vyšetření?

Nebylo by nejlepší to nechat tak a počkat, až se to samo upraví? Děti taková období mívají. Horší by bylo, kdyby pořád spal

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si myslím, že se to nijak výrazně neupraví, dcera je nespavá od narození a v sedmi je to pořád stejné. Už tedy vstává až v půl sedmé ale proti ostatním dětem toho věku pořád spí tak polovinu. Ale nechávám to tak, když jí to nechybí.

také si říkám, že to bude možná přechodné období...jako miminko neměl se spaním problémy. Jen nechápu, kde bere tolik energie.....

No tak já taky nespala, ve školce jsem měla velké problémy, pořád po mně chtěli, abych spala po obědě a já nic. No a teď bych zase spala furt.

sarra
Kamarádka mi říkala o nějaké své známe a ta má holčičku, která spí jen 3 hodiny denně. A kdyby pak rodiče nechala aspoň dospat a hrála si, to ne. Pořád s ní musí někdo být vzhůru. Prý jsou úplně vyřízení. Tatínek prý i uvažoval, že od rodiny odejde.
Pokud spí malý od 10 do 6, tak to není tak zlé, můj syn spí od 8 do 5-6hodin a kdykoli ho v noci oslovíme, tak reaguje.
Nemá tvůj syn třeba některé znaky jako:neposedí na jednom místě, stále v pohybu i při nevhodnýc situacích, moc mluví, hraje si příliš hlasitě, přerušuje ostatní, neumí se střídat př. při hře

Nebo tyto: neposlouchá rodiče či učitele, problémy s následováním instrukcí, špatná koncentrace, zapomíná věci, snadno ho něco vyruší z toho, co dělá,

I když v takovém věku je to ještě těžké ohodnotit

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sarra

Milá Sáro, moje maminka ti vzkazuje, že máš být ráda. Já prý přes den nespala od 10 měsíců, do těch 10 měsíchů jsem přes den usnula tak na půl hodinky. Usínala jsem po desáte a budila se v šest ráno. Dnes je mi 24 let a ráda si pospím. Takže vydrž ještě 21,5 let

Jinak ta naše (dnes 6 let) chodí spát v 9 hodin, od dvou let jsme jí ukládali v 8 a měla zakázáno za námi přijít (teda pokud jí něco nebylo, nepotřebovala něco nutného).

Miinka
Děkuji.

Cituji Miinka: Takže vydrž ještě 21,5 let

V tomto případě, zcela určitě ušetřím korunky za melír, na vlasy šedivé mi nebude učinkovat.
pinky
V tomto věku opravdu nelze ohodnotit zdali je to správné či ne. Jeho koncentrace spojená s myšlením je až neuvěřitelná. Dokáže spojit věci, které spolu souvisí. Je učenlivý. Jako každý kluk miluje autíčka, dokáže poznat a říci, že se jedná např. o cisternu, čistící vůz, kombajn, pluh, nakladač a atd..dokáže si hrát...má strašně moc energie. Samozřejmě až bude starší budeme to řešit sport. kroužky.
Je také pravdou, že zkouší, u koho uspěje. V našem vztahu jsem ráznější ve výchově dítěte já, takže to nejdřív zkouší taťku a i přesto, že ví, že dokáži plácnout na zadek, chytí mě kolem krku...a říká "moje maminka rád". No a teď dělat nějaké závěry, prostě nemožné.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tohle znám. Obě děti jsem kojila do dvou let a celou tu dobu se mi v noci budily po 1,5 hodině. Přes den nespaly asi od 18 měsíců. Starší syn vstával ráno ve 4,30 a přešlo ho to, až když šel do školy. Teď je mu 15 a o víkendu ho za použití násilí tahám z postele kolem 11.
Raduj se z toho, že máš čilé šikovné dítě a vydrž! Časem bude líp.

arrow
profile_image
Tetanka
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sarra
Nemůžeš mít dítě šikovné na úplně všechno!To že je tak šikovný na tolik věcí si prostě vybírá daň na spánku.Mám stejně starého a šikovného klučíka,a ten naštěstí teď spí víc než kyž mu byli dva měsíce..to byl otřes,v noci vstávat po hodině na kojení,přes den 20 min dopol a 20 min odpol,večerní ukládání do 22 hod!A v 5 ráno, po 7-8 kojeních, budíček.Trvalo to skoro rok a já myslela že to nepřežiju... Ale nakonec jsme ho spát prostě naučili!Chce to rituály,které se nebudou měnit,aby mu to spojilo ke spaní.Teď spí,nebo alespoň leží a ospočívá.hodinu po obedě a v noci spí od 20 do 7hod.

Cituji Miinka: od dvou let jsme jí ukládali v 8 a měla zakázáno za námi přijít (teda pokud jí něco nebylo, nepotřebovala něco nutného)

....přesně tak,souhlasím.Nesmlouvat a být přísní,aby ležel.Když furt courá po bytě,tak jak má usnout,že?

sarra
Ahoj, když čtu Tvůj příběh, usmívám se...vzpomínám si na tu "hrůzu". Můj syn má nyní 6 let a naspí méně než Tvůj. Obvykle spí tak 5-6 hodin v noci, přes den nic. Celý život nespí ve dne. Když jsem si ho přivezla z porodnice, nešel uhoupat. Smířila jsem se s tím, že nespí. Jenže on nespal ani v noci. V noci dal tak v průměru 3 hodiny a stačilo mu to. Začalo mi z deficitu spánku hučet v uších, tělo jelo jen na minimální režim, byla jsem podrážděná, nevyspalá...strašné období. Byli jsme na vyšetření mozku ve spánku, vše v pořádku. Zkrátka je tak aktivní, že potřebuje málo spánku. Moje zkušenost...každým rokem spí více a více. Je zralejší, takže ráno si pustí pohádku, už je samostatný, já udělám snídani a třeba mě nechá ještě hodinku pospat... Nepomohlo nic, žádné bylinky, čaje, homeopatika....lékaři říkali, že je procento dětí, co mají tento stav...že to chce vydržet. Ve třech letech se to zlomilo a začal spát tak jak spí nyní. Nejhorší máš za sebou...ještě půl roku a zlepší se to. Držím palce. Je to obtížné a kdo to nezažil, nemůže se zcela vcítit. Ale na druhou stranu, na únavu jsem brzy zapomněla a syn mi dělá neskutečnou radost a dnes je to parťák, co mi během minuty vykouzlí úsměv na tváři. A to za to stálo!!

Tetanka
já vím, souhlasím. Prostě jsem potřebovala se tzv. "vyplakat na ramínko". Někdy je to opravdu náročné. Hlavně, že zdravý. Nikdy bych to neřešila prášky, čaji až po ty tresty nejvyšší. Jsem šťastná, že ho mám. i přesto, že zkouší mou trpělivost.

sarra
Nemá potřebu spánku a tak je potřeba vydržet ještě "pár" let než tě nechá pospat a bude se samostatně zabavovat.
ne každé dítě je "Růženka šípková".

Laky
to víš, že jsem ráda, že není onou Šípkovou Růženkou...jen jsem si myslela, že takového aktivistu mám snad jen já...čtu Vaše příspěvky a stydím se, že si vlastně stěžuji nad primitivním problémem.

maky29
máš můj obdiv...někdy mám pocit, že se stává mým parťákem už nyní

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené