arrow
profile_image
Anapsyda
od 23. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jaké jste dostali do života věno od rodičů svých nebo partnera?
Téměř všechny mé kamarádky rodiče podporují, i když už nejsou školou povinné, případně se vdaly. Tyhle také dostaly nejvíce peněz od rodičů do života a rodiče jim neustále pomáhají jak finančně, tak manuálně (rekonstukce n. stavba domu) nebo s hlídáním dětí a i těm toho dost koupí.
Já od rodičů mám stavební spoření a vím, že pomůžou, když to bude v jejich silách.
Můj přítel má oba pracující rodiče - matka administrativa, otec vedoucí ve strojírenství, ale rodiče mu nic nešetří a nic mu nedají o pomoci nemluvě. Vadí mi to, protože na ostatních sourozencích nešetří a spoří jim.

a
Jeee a neni on jedinej kluk v rodine jinak samý holky??Nekdy to tak bejvá a nebo prvni...:-///Jo to je šílený když rodina dela rozdily vid?Taky to známe, ale ne od moji ale manzelovi strany..jo ..rodinu si človek nevybere my veno nechteli žádný máme všeho až dost sami to naopak my bychom meli dát nasim...Nejlpsi je se s nima nestýkat a pokud nepřijdou ani na navstevu tak pokud jde o svatbu...se vzít nekde v cizine ..neeejlepší řešení...a dobrá rada ..človek se jim stejne nezavdeci...

arrow
profile_image
Anapsyda
od 23. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Danca30: Jeee a neni on jedinej kluk v rodine jinak samý holky?Nekdy to tak bejvá a nebo prvni...:-///Jo to je šílený když rodina dela rozdily vid?

Jak jsi to poznala, že je jediný kluk v rodině? Navíc je první dítě, v tom máš taky pravdu.
Jo je to dost šílený, když dělá rodina rozdíly a nechápu to.
Navíc jeho mamka s ním byla těhotná ve 3. ročníku na SŠ. Takže ani žádnou mateřskou neměla, vdala se, podporovaly je obě rodiny, zařídily jim přes družstvo byt, pak jim postavily dům a sehnaly ji práci (to bylo za komunismu).
Přítel je má rád, stýkáme se s nima a budeme. Jemu to nevadí a říká, že je to normální, on je tak zvyklý. Ale já si nemůžu zvyknout.
Říkám si, že jsem asi moc náročná, aby mu našetřili stavebko nebo něco....
Tak pls. napište, jak to máte vy, ať mám s čím srovnávat...
Pozn. kdyby měli málo peněz, nezaměstnaní, důchodci....tak OK....ale spravedlivě mezi všechny děti, ne?

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anapsyda: ....ale spravedlivě mezi všechny děti, ne?

To je značka ideál, ale v životě to funguje jinak...

arrow
profile_image
Anapsyda
od 23. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jataky: To je značka ideál, ale v životě to funguje jinak...

A jak si to mám vysvětlit, nechápu důvod těch rozdílů.
Vím, že je má rád, ctí je (často, když proti nim něco mám, ale jen před ním, tak mi s úsměvem řekne: Ctí otce svého a matku svou...) pomáhá jim, vystudoval VŠ, ...Oni se k němu nechovají špatně, to nechci říci, ale malou finanční injekci do života by jsme potřebovali, bohužel.

arrow
profile_image
stefanie
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná to berou tak, že kluk se o sebe líp v životě postará, než holky (chlapi berou víc peněz v zaměstnání atd., co si budem povídat). Taky záleží, jestli jeho sestry taky studují
nebo budou studovat VŠ - ono živit dítě během studií taky není zadarmo a třeba už tohle považují za podporu.
Já sama mám takový názor, že rodiče nám nejsou povinni žádnou finanční pomocí - vychovali nás, dali nám vzdělání - a že další pomoc od rodičů není nic, na co je automatický nárok - postarat by se měl o sebe každý sám.
Ale chápu, že tobě jde asi spíš o to, že se v přítelově rodině dělají rozdíly mezi dětmi.
A pokud tam není žádný důvod ty rozdíly dělat, je fakt, že by mě to mrzelo taky.

arrow
Neprodává v Bazaru

no když ti to mám říct, tak já taky nic od rodičů nečekám. nespoří mi nic, sami řekli, že nevěří těmhle produktům. takže od nich dostanu sem tam něco max. na vánoce, narozky, svátek a je to. přítelovo rodiče nám sem tam pomáhají a spoří mu a vím že kdybysme se chtěli vzít tak nám i pomohou..ale rozdíly tam jsou taky mezi jeho mladším bráchou a jím jako starším.
jenže u nás nespoří ani staršímu bráchovi...

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji stefanie: Já sama mám takový názor, že rodiče nám nejsou povinni žádnou finanční pomocí - vychovali nás, dali nám vzdělání - a že další pomoc od rodičů není nic, na co je automatický nárok - postarat by se měl o sebe každý sám.

Taky tak. Pomáhat dětem až do důchodu na západ od našich hranic neexistuje.

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Malinko nechápu celou tuhle "stížnost" rodiče přeci nemají povinnost finančně pomáhat svým dětem v dospělosti. My jsme byli 4 děti, vím, že bylo problematické nás vůbec uživit a nikdy jsme od rodičů nic nedostali a ani nic nečekáme. Přítel vyrůstal u prarodičů, ti už umřeli, takže jsme na tom stejně. Okolo je hodně mladých rodin, do kterých rodiče cpou horem, dolem a já to doteď trochu nechápu I kdyby za mnou rodiče přišli, asi bych si od nich peníze nevzala.

arrow
Neprodává v Bazaru

Kokinka
no ono je to prostě o tom, že ne že by člověk čekal ty peníze ale pomůže to. víš je rozdíl když je vás v rodině víc. třeba ale u mojich rodičů kdyby mi spořili i třeba měsíčně 500 kč tak by to stačilo, ale už ti to dá základ. protože když sem odešla z domova tak sem měla *** a fičím po pronájmech a co si nevydělám to nemám. nejde mi o to že bych je chtěla ždímat to určitě ne, no vzdělání, já nevím jak tebe, ale u nás je to řekněme ještě státem daný a neplatíme nic za studium, jen školní pomůcky..
kdyby nechtěli tak děti nemají, jde o to, že přeci jen je fajn mít něco k dispozici, i kdybys to později měla vrátit, ale je tu prostě ta možnost. to je to..

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anapsyda: A jak si to mám vysvětlit, nechápu důvod těch rozdílů.
Vím, že je má rád, ctí je (často, když proti nim něco mám, ale jen před ním, tak mi s úsměvem řekne: Ctí otce svého a matku svou...) pomáhá jim, vystudoval VŠ, ...

Třeba je to v tom. Ve svém okolí jsem viděla, jak rodiče s 3 klukama podporovali toho nejmladšího a ostatní dva vůbec (a to ani na VŠ, kde já to považuju za nutnost), protože tistarší dva byli šikovní, sami se prosadili, sami vystudovali a zaplatili si školu... a ten nejmladší (více méně nejlínější) dostává vše. Ti dva nic. Asi mají pocit, že ho mají podporovat, protože není tak dobrý? Já nevím, ale vím, že to tak funguje a že rozhodně to, cos popsala není výjimka. A myslím, že ti nezbyde než se s tím smířit, protože to nezměníš. A když si řekneš o peníze, budeš za špatnou..

Cituji Kokinka: rodiče přeci nemají povinnost finančně pomáhat svým dětem v dospělosti

No nemají, to nikdo nepopírá, ale Anapsydě vadí, že přispívají, ale jen některým dětem a cítí to jako křivdu vůči svému příteli. Já jí rozumím, její přítel je tak trochu za blbce (hodný, slušný, schopný a za trest na rozdíl od ostatních nic nedostane ).

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no popravdě, rodiče se mu vůbec o nic starat samozřejmě nemusej a myslím, že i Ty budeš radši, když budeš mít doma chlapa, co se postará sám, ne?

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky a Vám hrdost dá brát, nebo vůbec chtít peníze v dospělém věku, kdy vyděláváte, od starých rodičů, kteří vás, nebo vaše partnery zhruba 20 let živili? Místo aby jste řekly, že sestry, nebo kdokoliv jiný, hamouní, tak vám vadí, že taky nedostáváte? V tom případě je rada jednoduchá, natáhlete ruku a řekněte Já chci taky prachy, dej(te). Je vidět, že peníze jsou vždy až na prvním místě. :-/

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky si nemyslím že by rodiče museli pomáhat. Záleží na tom, jaké mají mají možnosti... ale pokud mají pruměrný plat - měli by spíš asi děti pomáhat rodičum nebo? my pracovat můzeme a delat karieru - oni už tu moznost nemají a často díky komunismu ani neměli... tak at si ted z toho mála co mají ten zbytek života procestují, prochlastají nebo at si prostě delaji co chtejí ...

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jersey
ok, rozumím tomu, že jí připadá, že její přítel je mezi sourozenci trochu v pozadí. Nevím, u nás také byly a jsou rozdíly mezi dětmi.
Bydleli jsme spolu s babičkou, která celý svůj důchod posílala své dceři (nebo dcera přijela) a táta jako syn babičku zdarma ubytovával a vlastně i živil, jasně, taky mi to připadalo strašně nespravedlivé, když sestřenky dostávaly od babičky dárky a peníze a my jsme měli mít radost z její přítomnosti
Jen mi ten dotaz vyzněl tak, že by se jim do začátku peníze hodily a to je pro mne opravdu mírně neskousnutelné

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené