arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, vím, že na toto téma je tady diskuzí spoustu, ale moje je tak trošku jiné. O své vlásky se starám (nemyslím, že zase moc přehnaně). Myju si je co 2 nebo i co 3 dny, vždy šampon + kondicionér (určený na vlasy se sklonem k třepení). Vlasy si opatrně vysuším ručníkem (nedrhu je) a opatrně kartáčuju, pravidelně střídám olej a sérum na vlasy, opět na suché konečky se sklonem k třepení. Nepoužívám laky, tužidla ani žádné vosky apod. Vlasy nežehlím, nefénuju, nekulmuju, momentálně už ani nebarvím ani nic podobného. Vždy opatrně rozčesávám. Momentálně asi cca 2 měsíce jím Biosil a vtírám do pokožky hlavy každý večer Biohar. Vlasy jsem si dala radikálně zkrátit před 2 měsíci asi cca o 10 cm. Říkala jsem si, že se o ně začnu už konečně pořádně starat (předtím jsem se moc nestarala), aby byly zdravé, ale mé konečky vypadají strašně. Roztřepené i na 3x, samé bílé tečky a odlamuje se mi i klidně 2 cm vlasu. Jsem už z toho zoufalá, kdysi jsem měla krásné dlouhé vlasy, teď mám vlasy po lopatky, chtěla bych dlouhé aspoň do půli zad, ale mám pocit, že toho nikdy nemůžu docílit. Jen nechápu, že ještě cca 3 roky zpátky mi vlasy rozstly jak z vody, byly zdravé, dlouhé.
Nejvíc mě štve to, že kolem sebe mám samé holky, které si neustále vlasy barví, žehlí, fénují, nepoužívají žádné masky a vlasy jim rostou jak z vody.
Já už si fakt nevím rady, tak strašně bych chtěla dlouhé vlasy jako kdysi, ale asi toho nikdy nedocílím. Přitom se i stravuju pořád stejně. Nemáte nějaké rady? Předem moooc děkuji

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na agnesa: Díky, mrknu na to. Já mám olejíček s arganovým olejem, jak říkám, mažu ho už 2 měsíce do vlasů, ale i přesto se třepí. Suché konce nemám, pouze roztřepené.

arrow
profile_image
denmisca
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a co kdyby ses zaměřila na stravu? přijde mi, že se o vlasy staráš dobře, ale pravděpodobně bude něco chybět tělu...

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

a jak často chodíš na zastřihávání vlasů?
pravidelné návštěvy kadeřníka jsou nutnost i v případě, že si vlasy chceš nechat narůst, vidím to u sebe. Spíš bych zkusila dát vlasům víc svobody a méně chemie.
Kdysi mi jedna starší kolegyně z práce dala radu, jak to dělá, že má tak nádherné vlasy. Při každém krémování obličeje si vjela rukama i dál do vlasů a nikdy nepoužila žádnou speciální vlasovou péči, a ve svých 50 letech měla nádherné vlasy... Někdy méně znamená více.
jinak souhlas s denmiscou, zaměřila bych se na péči zevnitř...
stav nehtů, pleti a vlasů úzce souvisí s vnitřní kondicí těla.

arrow
Neprodává v Bazaru

tak hlavně o tom,jak komu rostou vlasy a jakou mají kvalitu,hlavně vděčíme genům svých rodičů.podle mě to moc ovlivnit nejde.jako akorát brát vitamíny a tak,to je jediné co proto můžeme udělat.někdo se o vlasy nestará,a má je dlouhé,krásné,kvalitníjá jsem ted začala jíst vitamíny na vlasy donnahair,ale myslím vlasy,které mám celý život pořád stejnou délku už nepřemluvím k tomu abych je měla delší,a jsem z toho smutná,a našít vlasy si nechci,páč takové jaké bych já chtěla,tak by mě vyšly na 30000kč!prostě pořádně husté a dlouhé po pás

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bedrunela: a jak často chodíš na zastřihávání vlasů?

Jak to s tím souvisí? Kvalitní vlasy se netřepí., u kadeřnice jsem nebyla .. i když normálně jsem chodila co čtvrt roku...víc než rok a nemám roztřepený vlasy.

Jinak k tazatelce.. mýt si vlasy za 2-3 dny je moc časté... zvlášť pokud nepoužívá nějaký obyčejný šampon jako březový, kopřový aj, totéž balzám na rozčesávání, kondicionér nic moc..,, i když časté mytí vlasů do jisté míry chápu, mytí jednou týdně je pro kvalitní vlasy ideál. Nejlíp si totiž vlasy poradí sami.
Barvení za 4-6 měsíců není takové zlo.
Podstatné jsou pro lámání a třepivost také důležité sponky, gumičky aj., ovlivňují to velmi, stejně tak časo často rozpuštěné vlasy.
Strava samozřejmě vliv má, ale ne tak úplně co člověk jí.. zda sladké, kyselé aj...., ale v jakké kvalitě a samozřejmě vyváženě.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Veselka10:
souvisí to tak, že pokud se někomu třepí vlasy, nepozoruje nárůst nových centimetrů protože se staré konce stále ulamují. A jediné řešení, jak se zbavit roztřepených konců jsou nůžky, žádná chemie, masky, oleje.

Cituji Veselka10: mýt si vlasy za 2-3 dny je moc časté.

To je hloupost. Vždy to záleží na typu vlasů.
Já si umývám vlasy každý den a naprosto mi to vyhovuje.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bedrunela: Ano, ostříháním se odstraní aktuálně roztřepené konečky, to je jasné, ale nijak to nezmění další třepivost nebo lámavost.

Reaguji na True: Že to vyhovuje Tobě o to se nepřu, ale vlasům jen těžko, protože za den si nestihnou vytvořit ochranu, ať jsou jakékoliv.

arrow
Neprodává v Bazaru

Také se mi šíleně lámou,nehledě na stříhání. Říká se,že každý člověk má délku danou,já ale ještě před třemi lety měla vlasy skoro do pasu a teď jsem ráda za to že je mám na prsa. Prostě hrůza. Mojí neřestí je tedy fén a žehlička. Jinak vyměň vitamíny,na mě Biosil taky nezabral,má v sobě asi jen 3 vitamíny. Zkus z DM Das Gesunge plus vitamíny na vlasy za asi 60 Kč,mají v toho v sobě hrozně moc. Jinak jsem četla že v čínské medicíně se spojují ledviny s vlasy a já hrozně málo piju,takže jestli také málo piješ,zkus víc

arrow
Neprodává v Bazaru

A zkus zainvestovat do šamponu a kondicionéru,já se tomu stále bránila a teď jsem koupila Tigi hydratační a opravdu super,vždy jsem měla po umytí vlasy super,další den ještě jakž-takž ale další den suchý smeták. Tigi mi ale lasy udrží opravdu 3 dny hydratované,je to můj zázrak

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na agnesa: Lopuchovou vodu jsem už také zkoušela, ale výsledek žádný.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na denmisca: Kdysi jsem měla vlasy kvalitní a dlouhé a to jsem se stravovala stejně jako teď...právě proto mi to přijde zvláštní, že se teď tak třepí....ale i přesto se budu muset trošku na ni zaměřit.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bedrunela: Na pravidelné stříhání nechodím, to je pravda, ale měla jsem je ostříhané před 2 měsíci a už je mám rozstřepené...

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na siamka: Já kdysi měla právě ty vlasy kvalitní, u nás v rodině je má každý kvalitní - mamka, taťka, brácha...měla jsem nádherně dlouhé a zdravé vlasy, teď mi ale nemůžou vůbec narůst, jelikož se pořád jen lámou a třepí...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené