Zdravím, mám takový ošemetný problém Už od mala mám problémy s vyprazdňováním se. Chodila jsem na velkou tak jednou za dva až tři dny. S přibývajícím věkem jsem zjistila, že to pravděpodobně nebude nejlepší pro tělo a upravila jsem stravu i pohyb. Snažím se jíst zdravě, takže nekonzumuji bílé pečivo, ale spíše celozrnné, zařadila jsem (bohužel až před 2 měsíci) do svého jídelníčku i ovesné vločky a omezuji v rozumné míře mléčné výrobky.Jím hodně zeleninu, ale dušenou či jinak upravenou.. ale i dostatek ovoce. Denně vypiji 2-3 litry obyčejné vody.
Teď ale k problému.. Mám neustálý pocit, a to opravdu každý den bez výjimek, že mám pořád plná střeva. Kdykoli jdu na toaletu, vždy ze mě "něco" vyjde, byť jen maličko. Je to nepříjemné a byla jsem s tím i u obvodního lékaře, pouze se vyptal na choroby v rodině (babička crohnova choroba, otec problémy s průjmy), ale doporučil mi jen psyllium a nic víc.
Psyllium beru už dva měsíce a pořád se vůbec, ale opravdu vůbec nic nemění.

Chtěla bych tedy jen znát pohled ostatních, zda to mám nějak více řešit. Omezuje mě to v běžném denním režimu, ale i při různých sex.aktivitách . Díky za radu a názory.

Jen bych chtěla ještě dodat dnešní jídelníček na ukázku, zda nedělám někde velkou chybu
snídaně: rýžová kaše s banánem, svačina: strouhané jablko s mrkví, oběd: těstovinový salát s kukuřicí, tuňákem, mrkví a brokolicí, odpolední svačina: celozrnná kaiserka s dětskou krůtí šunkou, večeře: vařený květák a brambory
Půl hodiny před každým jídlem 1 kapsle Psyllium (doporučení lékaře )

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusila jsi víc omezit věci obsahující obilí? A máš i jiné problémy jako třeba bolesti, pocit, že máš teplotu, pocit na zvracení nebo tak něco? Nebo jakékoliv jiné zdravotní problémy, byť vypadají nedůležitě? Nemívala jsi třeba hodně antibiotik jako malá nebo nějaké ne zrovna optimální zvyklosti v oblasti stravování?
Být Tebou, tak vyzkouším různé věci, jíst minimum obilí, nejíst nic průmyslově upravovaného, jíst víc potravin s protizánětlivými účinky, pít zelený čaj a rooibos. Zkusit, jestli něco udělá změnu. A snažit se podpořit střevní mikrofloru, nejlíp domácím kefírem
Jo a otestovala bych vynechání lepku, hodně problémů tohoto typu způsobuje zrovna lepek.

Reaguji na Pavla Bellis: Obilí jsem právě zařadila tak rok zpět.. je pravda, že jsem si asi zadělala na problémy i tím, že jsem moc nejedla dříve (cca v 15ti letech jsem se snažila držet nesmyslně dietu). Jako malá jsem neměla žádné nezvyklosti ve stravě, kromě toho, že maminka vaří "po česku" takže omáčky a nezdravé potraviny.. jenže jsem si myslela, že tím, že změním jídelníček se problémy vyřeší.
Dá se nějak zjistit i rychleji, zda mi může tyto problémy způsobovat lepek, než vyřadit a čekat?
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem hodně trpěla na akné, dokud jsem nezačala brát HA, i po vysazení se mi vrátilo, byť o pleť pečuji ukázkově

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BananaE: Na lepek jsou i krevní testy, je to na celiakii a na alergii. Jenže pak jsou další problémy s lepkem - různé citlivosti, které se na testech nevidí. Nejlepší to máš vyzkoušet, ono už za týden můžeš vidět výsledek. Nejdůležitější je testovat věci a snažit se naučit vnímat svoje tělo. Je to sice dost složitý, ale na druhou stranu strašně jednoduchý - když něco nefunguje, má to důvod, vždycky
Akné je další věc, která může mít spoustu příčin, většina pupínků není pravé akné a může to mít souvislost třeba s játrama nebo střevama nebo hormonama. Nebo třeba kvasinkama, ty zrovna tak způsobují problémy s trávením.
A co třeba krevní tlak?

Reaguji na Pavla Bellis: Tlak mi měří pravidelně na gynekologii když si jdu pro prášky a prý vše v normě Z nesouvisejících příčin mě nic nenapadá, kromě toho, že se celoročně dost potím a špatně snáším horko, takže závratě, návaly horka, nedělá mi dobře sauna ani pára.. ale to s tím asi nic nemá společného. V první řadě vyzkouším ten lepek, skvělá rada, děkuji.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BananaE: A nemáš ho třeba někdy nižší? Třeba po prudkém zvednutí se? Já měla spoustu různých věcí (včetně střevních - i dvakrát táhlého zánětu, jinak průběžně pořád něco) a po deseti letech jsem přišla na to, že za to můžou z velké části hormony (zbytek jídlo) - nesprávná funkce nadledvinek. Produkují spoustu hormonů a ty v podstatě řídí naše tělo. Ty bys potřebovala vědět, jak přesně Ti ty střeva fungují, jestli máš sklony k zánětům. Chytla bych se i toho pocení. Pokud ztrácíš s potem i hodně sůl a je Ti třeba špatně po opalování, taky by to ukazovalo na možnou souvislost s hormony.
Ten lepek za to určitě stojí, radši bych vyřadila i oves na chvíli (jednu dobu mi dělal dost problémy). Spíš si teď užít ovoce a zeleninu a nějaké sacharidy třeba v podobě rýže, lepší žádnou koncentrovanější vlákninu.
Tak vyzkoušej tyhle věci a uvidíš, každopádně by bylo fajn, kdyby Ti doktor udělal nějaké krevní testy - aby se vědělo, jestli máš nějaký zánět nebo tak, a pak ideálně se podívat do střeva, jestli tam něco je. Vzhledem k tomu v rodině. Vůbec to ale neznamená, že máš nějaké "dědictví" - tyhle věci jsou dány ve většině případů tím, jak žijeme.
Pak až budeš trošku moudřejší, můžeš pátrat dál, pokud to bude potřeba. Chce to ale spíš na zahraniční specializované blogy a fóra, na nich jsem vždycky pátrala já a je tam hodně kvalitní informace. A nehledat názory, ale vysvětlení a souvislosti (a žádné léky, ale příčiny ).

Reaguji na Pavla Bellis: po opalování mi je hodně zle a když se prudce zvednu, motá se mi hlava, občas se mi motá i jen tak z ničeho nic ani se nemusím zvedat Já měla akorát nějaké netypicky zvýšené hodnoty u štítné žlázy. Doktor navrhoval kolonoskopii ze začátku, pak od toho upustil Díky za rady, určitě se toho chytnu

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BananaE: podívej se ke mně na článek o nadledvinkách - adrenální únava, mám jich několik. To motání hlavy po zvednutí se je právě jedna z věcí hodně typická pro problém s nadledvinkami - konkrétně kortizolem, kterého není dostatek. Tělo to neumí vyrovnat při změně polohy, výsledek motání hlavy, temno před očima. Při opalování/pocení zase ztrácíš soli, které nutně potřebuješ (plus vodu). To je zas jiný hormon, který tohle reguluje. Zkus se zaměřit na tyhle věci, buď se Ti to potvrdí, nebo budeš moct něco škrtnout nebo budeš mít další info pro lepší obrázek. Jinak ještě k tomu kortizolu - jeho nedostatek může taky za záněty - jak střevní tak na kůži včetně akné, alergie, spoustu věcí.

Reaguji na Pavla Bellis: měla jsem často záněty ledvin ale i gynekologické, myslíš, že by to mohlo mít jakkoli spojitost?

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BananaE: všechno může mít spojitost Ale těžko říct, ne všechny záněty jsou stejné, některé skutečně mají v pozadí infekci, jiné jsou jen reakce našeho těla na něco, na co by reagovat nemělo. Ale obecně jakýkoliv zánět není úplně v pořádku, tělo by se mělo umět bránit a ubránit. Já měla záněty gynekologické, dásní, v krku, střeva, kůže - pupínky a vyrážky. Ono taky dost často je to naprosto paradoxní - tělo neřeší dostatečně přítomnost bakterií, ale dělá záněty tam, kde infekce není.

arrow
profile_image
Dasule2
od 8. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pavla Bellis:

Skvělé články! Sice netrpím na zažívací potíže ale nízkej tlak, otíkání noh a kolísání cukru v krvi jsou mi víc než blízký, takže si určitě z článku vezmu ponaučení...Hlavně mě překvapila ta sůl já totiž nikdy nepochopila, proč se tak zatracuje, když mi slaná jídla dělají tak dobře

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dasule2: To jsem ráda, že slouží V těhlech věcech mi nikdy nikdo nedokázal pomoct, takže když se mi problémy střádaly a jedny mě dovedly k těmhle informacím.. musim říct, že mě hodně vytočilo, že se tím nikdo nezabývá. Proto chci, aby o tom lidi věděli, aby si uměli pomoct a aby si to vyřešili. Vidíš, Tvoje tělo Ti napovídalo, teď už tomu aspoň budeš líp rozumět Problém hlavně je, že už jsme nablblí, řídíme se nesmyslnými radami a spousta problémů se považuje "za příslušenství", prostě něco, co je normální a nebo hold se s tím nedá nic dělat. Viz ten tlak, otoky, spousta těch věcí s cukrem. A to jsem ještě nepsala o následcích tohohle všeho, což taky chystám a veselý to zrovna nebude

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když máte v rodině Crohna nechala bych se na něj vyšetřit na gastru, má hodně nespecifické příznaky, od oka v ordinaci obvodní lékařky se to poznat nedá, doktoři sice tvrdí, že není vyloženě dědičný, ale zároveň dodávají, že tak pětina lidí, co trpí Crohnem, má (blízkého) příbuzného, který má Crohna taky

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Falcon: Lidi hlavně "dědí" blbé návyky a žijí ve stejném prostředí. Dědičně tam jsou hlavně věci jako třeba neschopnost dobře se vypořádat s lepkem. Bohužel se na dědičnost hází spousta věcí, jenže tím se nepomůže, doktoři by pomohli, kdyby řekli, co má člověk jíst a jak má spát a jak se hlídat :/ Crohn je zánět a za ním vždycky něco je

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené