arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já můžu doporučit Domácí účetnictví Hlídám si. odkaz http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost /finance_a_ucetnictvi/ucetni_programy/hlidam-si/?g [hledano]=dom%E1c%ED%20%FA%E8etnictv%ED. Je to program, kde si zapisuješ výdaje podle jednotlivých oblastí - oblečení, kosmetika, jídlo, povinné výdaje a tak...to si tam uděláš sama. Je to nenáročné, já to používala, když jsem chtěla zjistit, kam všechny ty prachy kruci jdou. Prostě to, co ty. Jinak je tu i téma na omlázku, kde holky dávaly tipy, na čem ušetřit. Zkus pohledat a určitě ti něco pomůže.

arrow
Neprodává v Bazaru

dadabus
já to myslela tak, že třeba koupím pomazánky, sýry salám s tím, že na něj mám chuť a že přítel si dá určitě taky, pak na to chuť nemám přítel taky ne a pak na to kouknu a je to prošlé, když to ještě nesmrdí tak z toho udělám třeba šunkofleky nebo zapečený těstoviny. Vařit umím, jen jsme takový neorganizovaný Vařit přece musím ze surovin a ne ze vzduchu, ale co naděláš, když na to zrovna nemáš chuť? Jako vyhazujeme tak třeba dva sýry do týdne nebo dvě po mazánky není to zas tak dramatické

jako chybí ti 20000 někde, asi to chce knížku a zjistit kde je chyba...já mám diář, který denně otvíram a podle mě není problém si zapsat výdaje za preslej den samozřejmě cca. A budeš se divit jako já kolik to naskáče a ještě hůř kolik si řekneš, že jsi mohla ušetři nekupovánim těch blbostí .)) jen já píšu jen sebe..horší to máš s přítelem.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji ilfinka: koupím pomazánky, sýry salám s tím, že na něj mám chuť

nejlépe je chodit nakupovat po jídle, nikdy ne hladový, to pak koupíš spoustu takového, co nepotřebuješ

arrow
Neprodává v Bazaru

beliveme

já jsem těch 5000 pak vysvětlila, že 3000 z toho je fond oprav Nechtělo se mi to rozepisovat

vercam
děkuju, to je opravdu dobrý

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ilfinka: u nás hodně jídla vyhazujeme, protože projde záruční dobou.

To byl asi před rokem přesně náš případ. Vyhodilo se 0,5kila masa za 70 Kč jen proto, že jsme byli líní ho dát do mrazáku, pak k tomu prošlé jogurty, pomazánky, shnilé ovoce a zelenina atd. atd....Když to posčítáš, je to měsíčně vyhozená tisícovka i víc z okna..My to třeba děláme tak, že dokud je co jíst, a dokud ještě zbývá nějaký ten jogurt nebo pomazánka, tak na nákup prostě nejedeme. Pečivo máme čerstvé v mrazáku, takže když ho rozmrazím, je krásně měkkoučké, takže se na nákup kvůli pečivu nemusí. Potraviny nezbytné pro vaření máme samozřejmě doma nakoupené, ale nákupy se u nás nedělají, dokud není lednička prázdná. Navíc si myslím, že vařením se dá docela slušně ušetřit. Když navaříš kotlík polívky, kterou oba jíte klidně tři dny, nebo upečeš 1,5 kuřete a když to kuře zbyde, můžeš z něj udělat rizoto nebo ho dát do jiné polévky. Z mletého masa pak upéct sekanou, ta taky dlouho vydrží apod. Prostě navařit, aby bylo jídlo aspoň na dva dny, když přítel rád maso . A když to někomu za sebou víckrát nejede, tak zbytek nevyhazovat, ale zmrazit do mrazáku a za týden nebo 14 dní se to uvařené jídlo dá normálně dojíst. Jinak co se týče nákupu, tak my děláme menší nákupy (jestli bydlíte ve městě, tak by to neměl být problém). Pak se tolik věcí nestačí zkazit. Větší nákup děláme jen když v mrazáku dochází maso...a nakupujeme v akcích.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ilfinka: není to zas tak dramatické

Tak to není . Já se tomu jenom podivila, protože to neznám - u nás se nakoupí plná lednička a za tři dny v ní není zhola nic .

arrow
profile_image
Delfi
od 24. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ilfinka,
ono to jde. Já si našla kadeřnici (pracuje s Lórealem), ta mi barví vlasy, levnější. Zjistila jsem, že na tom ušetříš skoro tisícovku. Dříve jsem chodila do salonu, kde jsem platila asi 2 tisíce měsíčně. To je jedna úspora. Na nehty jsem si našla levnější manikérku i pedikérku(taky dobrá, pracuje s kvalitním materiálem), úspora měsíčně asi 500 korun, kosmetika to samé - úspora tisíc korun. To už Ti dělá měsíčně asi 2 500 korun. Jídlo do práce si beru z domova, úspora asi tisíc korun měsíčně. Samozřejmě si někdy zajdu na jídlo, ale minimálně. Jsou to drobné částky, ale v součtu už je to několik tisíc. Sleduji slevové akce v obchodech na jídlo. Tím taky ušetříš. Syn mi řekne, že má chuť na kachnu se zelím a knedlíkem,. Když je kachna ve slevě koupím. Dokonce jsem si koupila roční členství ve fitku, které měsíčně splácím.
Víš, když nemáš starosti s penězi, nehádáš se, nemáš špatnou náladu atp.
Držím Ti palce, aby se Ti to podařilo. Já sama mám ještě problémy s penězi, ale vím, že se mi to podaří mít finance pod kontrolou. Chce to jen čas.

arrow
Neprodává v Bazaru

mia_sofia
jako kdybys popisovala nás, s tím nakupováním to zní dobře, děkuji za radu, jsme z Prahy takže s obchody není problém

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně se přimlouvám za sešítek výdajů. Taky jsem to tak praktikovala, když jsem měla málo peněz. Měla jsem dokonalý přehled o financích, při nákupu mne to nutilo nakupovat s rozmyslem, jak co zkombinuji, co přikoupit, aby se využilo to, co je doma v lednici. Hodně se ušetří vařením doma. Zastávám názor, že buď uvařím jídlo rychlé a dražší a nebo levnější, ale dá to víc práce (karbanátky, guláš, vdolky,atd. dají víc práce než kuřecí řízky), a zpravidla ještě zbyde na druhý den.
Dnes mám nadstandardní příjem, počítat nemusím, přesto hospodařím. Při výplatě si oddělím peníze na pravidelné výdaje - soc. a zdrav. pojištění, benzín, kadeřnice, kosmetika atd. (nájem a pojistky platím TP z účtu), 10.000,- si nechám na provoz domácnosti, pár tisíc rezervu na nečekané výdaje (někde uvidím "hadřík, který musím mít") a zbytek spořím. Z Vámi zmiňovaného příjmu bych očekávala úspory 8.000,- 10.000,-Kč/měs.

arrow
Neprodává v Bazaru

mě je právě teprve 22, čtvrtým rokem jsem v Praze na karlovce, žila jsem s kamarády v podnájmu dřív a tam jsem vyšla s úplně malými penězi (samé špagety s kečupem, víno z krabice, voda z kohoutku, rohlíky, chleba s máslem) Teď rok bydlím s přítelem, je mu 33, je zvyklý na určitou úroveň, když byl sám tak mu na to peníze stačily, jenže když jsme dva (vydělám měsíčně 15000) on přes 30000 tak už to nejde, ale je to těžké mu to vysvětlit. Nakonec se zlobí na mě, že jsem koupila třeba polštáře v ikee, které stály 200 a přitom on utratí třikrát tolik za své koníčky...

arrow
Neprodává v Bazaru

no v každém případě si začnu vést sešítek, zní to moc dobře, pak začnu nakupovat jídlo s rozmyslem, začnu věci zamrazovat (nevím proč ale u nás doma se to nikdy nedělalo), prostě tyhle starosti vezmu na sebe, přítel bude asi i rád

Ahojky, zkus obálkovou metodu, kamarádka naní fuguje s manželem už několik let, daj si zvláš peníze na poplatky, jídlo, benzín, výlety atd. a prej vždy vyjdou. Já to raději nezkouším, určitě bych nevyšla z žádnou metodou

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Saraa:
chi chi teď si mě opravdu rozesmála jen se trochu bojím, že na tom budem stejně

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky Je to asi blbý říkat, ale jsem ráda že nejsem sama, kdo má takový problém Už jsem měla dojem, že nejsu "normální" My s přítelem taky bojujeme už 2 roky. Náš příjem je cca 24000 mesíčně. Výdaje 4700 za elektřinu+TV+rádio, cca 300 mobil (já mám firemní), 3700 jedna splátka, 5800 druhá splátka... to jsou prioritní věci které hned po výplatě letím zaplatit. Zbyde nám asi 14500 z toho tak 3500 benzín, 500 kočky, přítel kouří a to nemám moc přehled, ale řekla bych že 1500-2000 určitě Další výdaje jsou jídlo a to právě nemám moc přehled... Kosmetiku, oblečení apod. si moc nekupujeme, prostě na to nezbývá jaksi. Deníček už jsme měli, ale nepomohlo to, za chvilku jsme se v tom ztratili. Ještě chcem zkusit výše zmíňenou metodu obálek tak uvidíme Jo jinak peníze dáváme dohromady. Zkoušeli jsme to už všelijak, ale takhle je to zatím nejlepší. Snad to zvládneme, teď když nám přibyla splátka na auto (těch 5800) tak přítel holt musí přestat kouřit nebo to aspoň hodně omezit! Na tom jsme se naštěstí shodli, protože to ani není spravedlivé, on si utratí 2000 za cigarety a já si ani nemůžu koupit lepší krém nebo něco... Už mě fakt nebaví vždycky poslední týden před výplatou "sušit hubu" a nemět pomalu ani na autobus...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené