arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ilfinka
..jasný v pohodě,pak sem si to přečetlajá než sem dopsala svůj příspěvek,tak jich tady bylo 10 novejch

To nechápu, kde máte zbytek peněz, když výdaje zdaleka nedosahují příjmů.

My máme příjem cca 20 tisíc měsíčně a zbyde nám ještě kolem 8 tisíc. Taky si chci zavést sešit a počítat výdaje, ale manžel nechce, tak by to bylo stejně na nic.

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jinak,jak ses ptala na ten nákup,tak já to dělám tak,že nakupuji každý den..jeden den větší nákup,kde je třeba salám,sýr,paštika,jogurty atd. a druhý den se koupí třeba jen rohlíky,chlebík...a taky oběd..vařím na dva dny-třeba zapékané brambory,řízky atd. přítel i já si to vezmeme do práce..v pátek potom dělám větší nákup na víkend,ale dám za něj maximálně 300..korun,což je pro mě větší nákup...chodím nakupovat do Alberta nebo Globusu,kde mají spoustu dobrých cen..teď byly slevněné těstoviny na 3,90,kuře za 65,tak hned bylo kuře na paprice a těstoviny jogurty taky za 3,90 mazací sýr 13 korun,takže asi tak

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na beliveme:
super, já šetřím taky takhle, snažím se nakupovat levně! Ale pak mi přijde, že strašný nárůst ceny dělá zelenina a ovoce...nevím, kde je nakupovat, abych je sehnala levněji

My máme dohromady jak kdy, ale já vedu domácnost, takže mám přehled. Přítel (podniká) nekupuje nic kromě cigaret, malých nákupů, nájmu a restaurací, benzín do motorky a mobil. Já platím taky jeden nájem (5500), veškeré věci do domácnosti, jídlo a všechno pro sebe. Já ušetřím, on skoro nikdy.
Já jsem to udělala tak, že mám dva účty, na jednom mám výplatu a na druhé domácnost. Oba tam posíláme stejně, z toho se zaplatí nájem a poplatky a co zbyde se tam šetří
Zbytek je pro nás pro oba na ten zbytek a co si s tím každý udělá je jeho věc. Já když mám prémie, pošlu tam celou částku prémíí a tak máme neustále rezervu a já mám v prípadě výdajů kam sáhnout.
Počítám, že za jídlo utratíme tak 4-6 t, telefony 1500, já půjčky nemám, jím práci tak za 1000, cigarety tak 2000, restaurace a zábava, což je u nás největši položka počítám tak 7000. Já za oblečení utratím pohyblivě, ono se to dost za ten měsíc nasčítá a hned je to pár tisíc. Kadeřnice a kosmetiky pohyblivě, kolem tisíce.
Doporučuju si udělat soupis toho, za kolik si člověk kde co kupuje, ono se to zdá že 30 korun sem tam a anajednoou je z toho hromada peněz.

Reaguji na marbee:
Nejhezčí a nejkvalitnější zeleninu mají v Lidlu.Chválí je i Apetit a ceny super.
Jinak všeobecně bych řekla, že musí být pouze jeden, který vede domácnost a nakupuje, jinak je v tom chaos.Já vždy z výplat zaplatím úplně všechny poplatky bez ohledu na datum splatnosti.Pak vím s čím můžu celý měsíc počítat a naplánovat si útratu.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lusinda:
děkuji

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

marbee
...přesně tak,né že bych třeba nevzala chipsy,jen proto,že nejsou ve slevě,ale když je ta možnost,tak proč to nevyužít...teď zrovna byl ve slevě tvaroh a jablka,tak šup a byla výborná žemlovka..s tou zeleninou a ovocem máš pravdu...teď sem vzala dva banány a jak vyjela cenovka z váhy,tak sem hleděla 19 korun...taky sem koukala na květák,že bych udělala s bramborem a tatarkou,ale cena 30 korun a to by byla porce,tak pro jednoho..

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lusinda
...taky to tak děláme,jakmile přijde výplata a ve schránce je složenka třeba na internet,tak přítel sedne k počítači a peníze pošle,i kdžy má čas ještě 10 dní..jéé na Lidl sem úplně zapomněla,co sem se odstěhoval z domu..tak tam budu muset zase zavítat

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na beliveme:
Jj, no právě a já ovoce miluju, ale padesát korun za kilo nektarinek.. A v bille mají dokonce kilo melounu za dvacku! To si z minulosti nikdy nepamatuju... No děs, to pak mám předsevzetí, jak nakoupím levně a jen ovoce a zelenina mě stojí víc než zbytek nákupu :/ To se pak šetří špatně

Reaguji na beliveme:
Já jsem do Lidlu dřív vůbec nechodila, ale musím říct, že právě ovoce a zelenina jsou tam super.Třeba minulý týden měli květák za 10 Kč, tak jsem vzala dva, obalila a předsmažila a za pár korun mám v mrazáku minimálně tři večeře pro tříčlennou rodinu.
Jednou měsíčně je dobré udělat větší nákup, ale paradoxně jsem zjistila, že pro mě je lepší obden skočit do obyč.obchůdku a vzít fakt jen to, co budu potřebovat, co se aktuálně sní.V hypru pokaždé nabereme zásoby a za týden se toho půlka vyhodí.

Ovoce a zeleninu kupuju pouze to, co je v sezoně. V zimě nekupuju rajčata, v létě kupuju melouny, na podzim hroznové víno. Ono se to chce taky zamyslet, že prostě v létě se mandarinky nekupují, květák jen kdy je levný. Zeleniny a ovoce kupujeme hromady, není to zas tak hrozná částka. Za jeden nákup nechávám běžně tak 1200,- pak už chodíme jen pro chleba.

Apropo, co pijete? Ona balená voda a limonády mezi náma lezou do peněz hrozně! My pijeme jen vodu s vodovodu se šťávou, nebo samotnou vodu, čaj. Koly a podobný věci kuppujem tak leda na vánoce.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejhorší je, když má člověk tisícovku v peněžence...jde si koupit svačinu a peníze rozmění. Ty drobný se pak mnohem snáz někam rozkutálejí že... Jak se říká: dvacka sem dvacka tam a je z toho stovka atd atd Radši nechávám peníze doma. Na velký nákup jezdíme většinou do Kauflandu. U pomazánek nebo másla koukám na datum spotřeby, masa koupím víc když je v akci a dám ho zamrazit, salámy kupuju max.15-20dkg ať se to hned sní. Pečivo kupuju do zásoby vakuově balené dopíkací bagety a jinak kdykoliv když jdu z práce, protože máme hned vedle večerku občas nějaký ten rohlík dám zamrazit. Opravdu skvělý a osvědčený je tip, který už tu někdo psal: nechodit nakupovat hladoví!

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lusinda
..já sem do Lidlu chodila,když jsem bydlela doma na Morave,teď sme se kvůli práci museli přestěhovat do velkoměsta...takže mám po ruce ten Globus a Albert...jak už sem psala nakupovat chodím každý den protože to mám po cestě z práce..měsíční nákupy nedělám..

Wild Paula
..taky pijeme vodu a šťávu já potom vodu s citrónkou to mi moc chutnásem tam nějakou tu limču..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Wild Paula:

Balenou vodu a různé sladké limonády jsme dřív kupovali ve velkém... musím říct, že jsme se hodně rychle vzpamatovali, když jsme si to za měsíc spočítali! Teď to máme jak vy: voda z kohoutku+sirup = ušetřeno spoustu peněz

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené