arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kachnatko
Před tím jsem si vzala ibuprofen a hodinu před tím čípek
To ti mudr doporučil předem si vzít jo? A ten čípek ti dal také on? A i přesto to bolelo jo?

chci si taky dát Mirenu, jen půjdu cca měsíc pod zavedení na opku-zvětšení poprsí může to nějak vadit? Raději počkat nebo? děkuji zarady
mimochodem gynekoložka tvrdila, že aplikace vůbec nepřijemná ani bolestivá není...pak si vyber

už to mám za sebou- v sobě zavedení bylo jen nepřájemné cca 3minuty ale tak, vykoukla jsem z ordinace a ke stolu k sestřičce jsem již nedošla, děsně se mi zatočila hlava, doktorka tvrí, že je to normální, když se tam ''tahá'' za ty orgány, že se to stává, no ale cestou domů, jsem musela třikrát zastavit....

arrow
profile_image
rozárka
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak já hlásim, že mám už tělísko také zavedené. Nakonec jsem šla do Mireny. Zavedení teda nic moc příjemného Trochu to bolelo, pak to štíplo, ale dá se to vydržet... Pak už to bylo v pohodě a při cestě domů už jsem nic necítila. Občas to trochu zabolí jako při MS ale jinak dobrý... tak uvidíme jak to bude dál, snad to bude OK.

arrow
profile_image
Kachnatko
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jj čípek mi předepsal doktor. Ale bolelo to protože jsem byla nestandardní situace. Normálně se tělísko aplikuje na konci cyklu. A ja jsem byla uprostřed, takže jsem měla hrozně stažené děložní hrdlo a děti nemám. Doktorka mě samozřejmě odrazovala, že to bude bolet, ale měla jsem k tomu specifické důvody to podstoupit hned. Ted ho mám druhý měsíc a jsem spokojená neuvěřitelně. Krvácela jsem lehce asi 3 týdny. Doktorka mi predepsala detralex, nebo tak nejak, jinak pomaha i ascorutin.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Džej Džej: Já jsem právě četla, že nevýhoda těchto tělísek je, že je menstruace pak hodně silná ...

To je ale nevýhoda těch obyčejných nitroděložních tělísek.
U hormonálního tělíska Mirena je to přesně naopak. Já tohle tělísko mám (i přes cenu 6200 Kč je to prakticky levnější než antikoncepční prášky, protože je to na 5 let) a můj gynekolog mi řekl, že dle statistiky cca 80 % žen se zavedenou Mirenou má menstruaci 1-2 dny, a to minimální, příp. nemenstruují vůbec, jenom 1-2 dny "špiní".
Výhodou oproti antikoncepčním práškům je to, že nemusím myslet na to, abych si vzala prášek a nehrozí výkyvy v psychice (pokleslá nálada, úzkost) či snížení libida.
Po vytažení Mireny je plodnost obnovena okamžitě.
Jediná nevýhoda je při zavedení - doktor mi nejdřív uchopil čípek, což mě štípalo, pak proměřili velikost dělohy a při zavádění Mireny to teda příjemné není...(ale na slzičky to nebylo) naštěstí to celé trvalo tak 10 sekund... doktor byl při asistenci zdrav. sestry dost obratný.
Jinak já během menstruace bez tamponů nedám ani ránu a doktor se mě taky ptal, jestli používám tampony. Proto z tohoto důvodu mi zkrátil to vlákno, které má jinak trčet do vagíny... takže tampony můžu používat nadále.
Taky se vyjadřoval, že můžu na internetu číst nějaké bludy o tom, že tělísko partnera při souloži škrábe... vysvětloval mi, že to není možné, protože tělísko je zavedeno v děloze celé a pokud by něco škrábalo, tak je zavedeno špatně.
Výtoky zatím žádné nemám, takže Mirenu doporučuji.

arrow
profile_image
tulipanek
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já začínala s práškama a měla jsem menstruaci i přes období, když jsem ji neměla mít a bylo mi fakt strašně zle!! Vyzkoušela jsem více prášků a i za osm kil. No a pak jsem přešla na nuvaring. S ním jsem naprosto spokojená. Už mám menstruaci pravidelně a celkem slabou. Pouze přes menstruaci takový divný pocit v podbřišku. Jenže jsem asi po půl roku, možná dýl ztratila sexuální apetit. Je to fakt děsný a už nevim, čim by to mohlo být jiným, než tou antikoncepcí. Trvá to už sedm měsíců a proto ted uvažuji o tomto tělísku. Jenže jsem ještě nerodila, takže nevim, zda to podstoupit a jestli to má opravdu cenu. Finančně mi to naopak vyhovuje, jelikož s nuvaringem jsem zaplatila 4 a půl tisíce za rok...

arrow
Neprodává v Bazaru

Mamča si nechávala zavézt Mirenu asi před půl rokem a je s ní max. spokojená, menstruaci nemá vůbec,což je super. Já si ji po porodu nechám zavézt taky. Jenom by mě zajímalo jak je to se zaváděním, když se má zavádět běhěm menstruace a já po porodu během kojení ms neměla vůbec

arrow
Neprodává v Bazaru

já měla 3 roky nehormonální tělísko a bez problémů, ovšem otěhotněla jsem s ním!

arrow
Neprodává v Bazaru

marijka
taky mám 2 známé co otěhotněly přes Mirenu - jedna dokonce čekala dvojčata ale kvůli věku už je dala pryč, UPT je myslím pak zdarma, ta druhá kámoška si mimi nechala...

arrow
Neprodává v Bazaru

Miška85
je zdarma, ale také jsem si miminko nechala (kluk jako buk 4,30Kg)...ale musím říct, že dodnes si pamatuji ten neuvěřitelný pohled na UTZ, jak si tam plod hoví vedle tělíska..! byla jsem v šoku!
tělísko mi vyndali a těhotenství vydrželo, ovšem na tělísko už bych nespoléhala

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji tulipanek: Finančně mi to naopak vyhovuje, jelikož s nuvaringem jsem zaplatila 4 a půl tisíce za rok...

To je fakt hodně... Mirena sice stojí 6200 Kč, ale na 5 let (zaplatíš a 5 let máš pokoj).

Cituji tulipanek: Jenže jsem ještě nerodila, takže nevim, zda to podstoupit

S tímhle je možná u Tebe problém, protože já jsem po 2 dětech a doktor mi řekl, že Mirena je spíš pro ženy, které už rodily. Na to se musíš zeptat svého gynekologa, jestli by Ti to doporučil.
U Mireny je výhoda, že ty hormony obsažené v tělísku působí jen lokálně a nedostanou se příliš do krevního oběhu, takže to neovlivňuje libido (sexuální apetit)... to můžu jen potvrdit...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Miška85: mám 2 známé co otěhotněly přes Mirenu

Věřím tomu, ale tom případě kdybys podle statistiky neměla Mirenu a používala bys místo toho kondom, tak bys otěhotněla taky. Mě doktor ukazoval statistiku a Mirena je na tom se spolehlivostí lépe než kondom. To musí být opravdu hodně velká náhoda, aby ženská otěhotněla s Mirenou... doufám, že já nebudu ten případ (mám 2 děti a neplánuji další)...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji marijka: já měla 3 roky nehormonální tělísko ...otěhotněla jsem s ním!

U nehormonálního tělíska je spolehlivost horší než u kondomu. Ale Mirena je tělísko hormonální, takže tam je spolehlivost mnohem vyšší (je to kombinace obojího).
Ovšem ani Mirena není se spolehlivostí tak dobře jako normální antikoncepční prášky. Statistickou tabulku už jsem vyhodila, ale mám dojem, že u antikoncepčních prášků je nespolehlivost do 1 %, u Mireny cca 2 % a u kondomu přes 3 %. Ale někde na internetu se to dá najít určitě přesněji.

arrow
profile_image
Marget
od 8. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj kvůli migrenam musim vysadit HA a chtěla bych si nechat dát mirenu, ale trochu se bojim, že díky hormonům se migrény zase vrátí.. Nemáte někdo s tímhle zkušenosti? Je mi 19 a děti nemám můžou mi na gyndě říct, že mi to nedá?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené