arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky. Mám nosní polypy, nemám ani čich a doktorka mi doporučila jít na operaci. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli byl někdo na takové operaci. Jestli normálně v nemocnici nebo jsem slyšela i o laserové operaci? Jaký byl průběh? Prosím piště vaše zkušenosti a tak. Děkuji.

arrow
profile_image
KaciKaci
od 3. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, byla jsem již 3x na operaci nosních dutin a při tom mi i odstraňovali nosní polypy. Problémy s čichem jsem také měla a jsou vlastněš dodnes.Ale navíc mám chronickou rýmu.Tak to nemusí být Tvj případ.
Není to nic závažného. cca 4 dny v nemocnici, když je to pod narkozou. JInak polypy odstraňují i ambulantně, ale po svých zkušenostech je lepší narkoza.Opravdu nic příjemného.Tenlaser se platí a je pak spíše na konečné ošetření., po chirirgickém odstranění.Ale vždy záleží na rozsahu.Takže 100% ORL vyšetření a dle rad lékaře

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já už byla ORL u několika doktorů...Jedna mě poslala do nemocnice, že mám polypy a že se musejí odstranit. V nemocnici mě řekli, že tam žádný nemám. Na alergologii se to doktorce nezdálo, tak mě poslala k dalšímu. Ten řekl, že tam jsou a pak jsem byla ještě přes známeho a ten mi řekl že tam nejsou...fakt nevím co si o tomhle mám myslet. Je fakt, že ty co řekli, že tam jsou se dívali tim endoskopemebo jak se tomu říká a strkali mi to až pomalu do mozku a ty co povídali, že tam nejsou tak tam jen tak nakoukli...takže jsou asi někde hodně nahoře. Začla jsem tohle řešit v době, kdy me bolívala z toho hodně hlava, ucpanej nos, hodně jsem huhňala a jediný co mě pomáhalo byl Otrivin, jenže to mě hrozili, že ještě chvilku a sliznice zůstane nafurt zduřelá....Po přestěhování do Brna, mě alergolog opět poslal na ORL a hle polypy tam zase jsou. Dal mě Awamys a doporučil operaci. Musím říct, že při delším užívání těchto kapek, už tak nehuhňám, nos se mi tolik neucpává, hlava mě nebolí a ani už tak nepšíkám,ale uvidím teď jak začnou alergie.. . Ale polypy tam pořád jsou a mizet se jim samo nechce, tak právě nevím jestli na tu operaci jít když nemám problémy jako dřív...zase si říkám, že sami nezmizí a časem se to asi zhorší že? Jen se mi nechce být v nemocnici a 2-3 týdny doma s tím, že je tam můžu mít za rok znova... Ohledně toho laseru, tak bych ty pěníze klidně dala, jen ať nemusím být 3 týdny mimo provoz. Zkusím se asi na ORL zeptat, jestli s tím co vidí na těch snímkách by mi ji doporučila.

arrow
profile_image
KaciKaci
od 3. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nebudeš mimo 3 týdny.Osobně mám za sebou 3 operace - dohromady nosní dutiny, polypy, jednou přepážka. Ríkají tomu FESS. Ale opravdu ty polypy nejsou tak hrozný. Je pravdou, že pokaždé , když jdu na ORL vyšetření a kontrolu, tak lékaž dělá endoskopické vyšetření, bez toho to už skoro ani nejde, Jinak do zadu nevidí.POkud Ti to lékař doporučil, tak jdi.
Kdysi jsem na to mlaseru byla, lékař mě tím ošetřil, bylo to v Sklepionu. Ale tam při prohlídce mi řekl, že abych si nechala opet vyčistit dutiny (měla jsem tam nález - u kořene nosu tentokrát a pak at přijedu na laserové ošetření. To je spíše podpůrné k tomu. Ještě jednou opakuji, že pokud je těch polypů více nebo záleží v jakém rozsahu, tak to řeší chirurgicky.
Jinak Awamys také používám, musím denně. Vystřídala jsem několik sprau do nosu a nic nebylo tak účinné. Ještě ti chci říct, že kdysi před těni operaceni jsem měla jedny nosní kapky na 3 dny, nemohla jsem dýchat, nepomáhaly žádné přírodní prostředky. Operace to vyřešila, tedy až ta 3-tí.
ted jsem relativně ok, dá se s tím žít a neotravuje mi to život.

arrow
profile_image
KaciKaci
od 3. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Awamys, to jen potlačí projevy, zmírní a po odstranění polypů je jako prevence ještě, ale asi ti ty polypy samy od sebe nezmizí.

arrow
profile_image
milaja
od 28. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky holky, tak na odstranění nosních polypů jsem byla cca 3roky zpátky, a už bych do toho v životě nešla... bylo to hrozné. Navíc, kdyby mi dr. řekli, že se mi budou vracet, tak si to rozmyslím. Dělali mi i nosní přepážku, tak jsem to měla jedním vrzem. Polypy mi odstraňovali při narkoze, celkem jsem byla v nemocnici 4dny. Nejhorší z toho pobytu v nemocnici bylo to, když jsem se vzbudila a nemohla dýchat pusou, to jsem myslela, že se udusím, a pak celá dlouhá noc předemnou, ráno se mi ulevilo, když mi ty provazy vytáhli. Ale jinak celkově jsem tu pooperační léčbu snášela hrozně zle, měla jsem ještě půl roku poté problémy, stále se mi tvořily záněty, spoustu ATB, no hrůza. A to huhňání, se také nechtělo zpravovat. Nevím proč, jsem to tak všechno špatně snášela, možná tím, že jsem neměla žádnou imunitu. A pak každý měsíc vrtání endoskopem do nosu... už jsem se na to vykašlala, protože po každé, co mi dělali endoskopii, tak jsem dostala zánět, a dr. se vždycky divili, že to není možné, že to určitě není tím, ale já vím, že to z toho bylo. Teď jsem se na všechno vykašlala, na endoskopii už nejdu, prostě jsem to zrušila a dala jsem se na homeopatii... a konečně se mi dýchá o 90% lépe. A polypy se mi zdá, že mi mizí. Kdysi jsem se bez spreje a tabletek na alergii nehla, teď neberu vůbec nic, jen tu homeopatii, a relativně klid. Je fakt, že to zatím beru pár měsíců, takže jsem zvědavá, za jak dlouho mi to vymizí úplně.

arrow
profile_image
polajda
od 28. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

taky mám jít na vyšetření, protože mi doktorka řekla, že mám nejspíše nosní polypy, ale rozjelo se to až na podzim, na jaře jsem dostala ve 37 letech alergii (při prick testech jsem byla alergická skoro na všechno). navíc mám od podzimu perioralní dermatitidu, hrozná kombinace. Taky mám křivou nosní přepážku, takže kdyby to polypy byly, nusela bych na klasickou operaci, ze které mám hrůzu (neblahá zkušenost 8 let stará), ale poslední měsíc se mi dýchá hůř a hůř.

arrow
profile_image
benecek
od 4. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj. Jsem po třech nezdařených operacích nosní přepážky a sliznice a nyní mi zjistili, že mám v nose polyly. Bojím se však jít na klasickou operaci. Ráda bych využila odstranění polypů laserem. Nemáte tu někdo prosím s tímto zkušenost ? A existuje tu nějaká nemocnice, kde by se tato operace nemusela hradit a šlo to přes pojišťovnu ? Děkuji . Jana

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsem se rozhodla na tu operaci polypů jít do FN Nemocnice Bohunice. Dělali mi tedy FESS a konchoplastiku. Ve čtvrtek nástup do nemocnice, uložení na pokoj, vyvádění s holkama do nočních hodin na pokoji. Následně v 5:30 kapačka s kortikoidama na mé astma a v 8h odvoz na sál. Raz, dva, tři spím, probudím se na dospávací místnosti asi hodinu po operaci. Následuje odvoz na pokoj, kde si hned oblíkám pyžamo, jdu na záchod při čemž dostanu dobrou motanici hlavy a poleje mě studený pot. Lehnu si, vyfotím se vč. příslušenství (viz foto), které jsem měla po probuzení na nohách (po nějakém malém děcku, co tam dělalo vyrvál ) a odesílám foto rodince, že žiju. Po hodince smím pít a následně mě chytá hrozný hlad. Byl zrovna oběd, tak se ho vyžaduju, ale bohužel marně - prý dostanu až svačinu! Ležím a čekám na svačinu. Následně uběhne pátek, sobotu nějaké kapačky na otoky, bolest (ač jsem jim říkala, že mě nic nebolí), kapky do nosu a v neděli, že standartně ještě nepouštějí tak brzo po operaci, že zítra se vyndá tamponáda (mimochodem, ta mě v nose vůbec nevadila) a pak domů. Tak říkám, že mě jí vyndá moje ORL doktorka, která mě operovala a tak jsme se domluvili, takže mě pustili. A tradá domůů. Dneska mi támponádu vyndali - člověk by nevěřil, co měl nacpaného celou dobu v nose. Hodně lidí se bojí vyndávání, ale než se začnete bát, je tamponádá venku - prostě to vezme a trhne. Pocit to je, jak když vám to rve až z mozku, cejtíte tu dráhu kudy ta tamponáda jela, ale krom toho, že se chvilku citíte jak když V8m dal někdo herdu do nosáku, tak cejtíte volný nos! Nebývá než se naučit po letech dýchat pořádně nosem! Parádní pocit. Jinak mě dr říkala ať si koupím Rhino Horn a proplachuj, že kapky nepropláchnout ty nosní dutiny. Ihned ji tedy kupuji a následně doma zkouším - fakt sranda. Lejete jednou dírkou do nosu a druhou vám ta voda vytýká. Do toho vidíte ty sraženinky, co Vám jde pěkně z nosu pryč.

Takže když to shrnu, po několika letech polo ucpaného nosu, si teď hezký dýchám (a to prý efekt bude ještě lepší, že je to teď opuchlé po operaci) a všem operaci doporučuji. Není to fakt nic hrozného! ) Jen tedy doufám, že v následném hojení nenastanou nějaké komplikace.

arrow
profile_image
myriamm
od 24. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj,
asi před 3 roky mi na orl doktor našel polypy ve vedlejších nosních dutinách...moc se k tomu nevyjadřoval, měla jsem tehdy angínu, tak řešil ji a možná pak na ty polypy zapomněl...myslíte, že bych to měla nějak řešit, když celý rok ani nemam rýmu a ani jiné větší problémy? dík moc

arrow
profile_image
petla2013
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak dobrý večer, čtu tady vaše přízpěvky pořád dokola hlavně od ]Nufice , chystám se na operaci s nosnímy polipy a čištění dutin už za dva dny... ..jsem docela na vážkách ,někdo doporučuje jiný odrazuje ,ale horší než ted to určitě nebude teda si to myslím tak doufám ,že to přežiju a budu mít pocity aspon jako paní Nufice ,z jedné strany se nemúžu dočkat na to až se zase po letech nadechnu nosem ,z druhé strany ten strach je hrozný ....

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky běžte do toho, vůbec se nebojte, fakt to nic není, všecko zaspíte a nebolí to ani po operaci. V nemocnici si odpočinete, přečtete knížku co jste za celý rok nestihli, naházíte pár korun do televize a půjdete domů. Každopádně čich se mi nevrátil. Cítím občas něco, stejně jako předtím, ale většinu času necítím nic.

arrow
profile_image
petla2013
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak jsem po operaci nosních polipů a čištění dutin FESS ,každému doporučuji nos je sice ještě podrážděný a vyplachuji vincentkou ,ale ten pocit se nadechnout nosem je úžasný....už po probuzení na pooperačním jsem necítila žádnou bolest až jsem se zhrozila,že k operaci nedošlo ,ale opak byl pravdou,zákrok trval cca 2 hodinky a žádná bolest ani opuchlina ,modřina prostě nic ... tak se ničeho nebojte a s klidem běžte je to opravdu úplně bezbolestné ,jen doufám ,že už se žádné pooperační komplikace neobjeví .... čich sice ještě nemám páč mám zavedenou tamponádu ,kterou vytáhnou až za týden ,ale cítím se super .....opravdu jsem ráda ,že jsem se přemluvila a šla .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, zítra jdu na ORL vyšetření a mám zřejmě polypy. Zajímalo by mě, jak probíhá ambulantní odstranění polypů a po jaké době může člověk fungovat? Vím, že záleží na rozsahu postižení, ale operaci s 4- a více- týdenní rekonvalescencí si momentálně nemohu dovolit. Dále by mě zajímalo, jak probíhá operace laserem a Vaše zkušenosti, kdo na ní byl. Také bych ráda věděla, komu z vás se polypy znova vrátily a za jak dlouho? Předem děkuji za odpovědi

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak se potvrdilo, co jsem očekávala Laser ani ambulantně u mě prý nepřipadá v úvahu, takže jsem objednaná v únoru na operaci FESS v celkové anestezii. Radost z toho moc nemám, protože zrovna nastupuji do nového zaměstnání a opravdu se mi to nehodí. Zdraví je ale přednější! Kdyby měl někdo stejný problém, napište, můžeme se vzájemně aspoň trochu podpořit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené