Holky, koupila jsem si džíny, ale jsou hodně světlé. Koupila jsem si je kvůli střihu, ale ted přemýšlím, jestli by je šlo obarvit na nějakou modrou barvičku..nemáte s tím někdo zkušenost kterou barvou, nebo jak na nich vytvořit třeba ještě šisování?moc děkuji

Ahojky, tady jsem našla jedny stránky http://www.batikovat.cz/batika-novod-batikovani.ph p

Já barvím v pračce a kupuji si na to takové sáčky. Jsou levné a dobré, stojí asi 30,- Kč. Ještě jsou pak od Iberie v krabičce, ty se dají koupit v DM, ale ty jsou už dražší, něco kolem 70,- Kč a jsou tam dva sáčky.
Barvu ze sáčku smíchám s vodou dle návodu, přisypu sůl a prádlo hodím do pračky a dám prát. Bez starostí, nejsem obravená a prádlo mám pěkně obarvené. Pak pustím pračku samotnou nebo s kusem hadru, aby se pročistila. Dřív jsem barvila v hrnci na sporáku, ale to jsem pak tu barvu měla všude.
Co se týče šišování, tak pak můžeš Savem, které dáš do rozprašovače a pak s tím děláš libovolné obrázky třeba podle nějaké šablonky. Musíš si ale tu látku podložit třeba igelitkou, abys to pak neměla vyšisované i na protilehlé látce Nebo, když to budeš dávat barvit do pračky, tak vybranou část látky zavázat provázkem a udělá se ti obrazec. S tím ale v pračce nemám zkušenost, to jen v hrnci

sáček

krabička

Tak koukám, že se mi obrázky nevložily, tak posílám odkaz na stránky, kde máš všechny ty barvy na textil.

http://pemi.cz/cs/katalog/barvy-na-textil-90:1/pag e-2.html

Reaguji na klaruskaska: a myslíte, že se mi obarví i džíny takto?

arrow
profile_image
mimi55
od 13. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nevím, ale s barvením v pračce mám velmi špatnou zkušenost. Naštěstí to byla stará pračka, ale i tak jsem ji čistila několikrát a v konečném součtu to zabralo víc času a dalo víc práce, než když jsem barvila v hrnci na sporáku.

Reaguji na mimi55:

Hmm, tak já s tím neměla nikdy problém. Mám vyzkoušeno na dvou značkách barvy. Ale určitě to je hodně nepříjemné. Třeba to bylo tím, že byla starší a už měla zanešené "trubky". Za mě barvení v pračce ano. Zrovna před několika dny jsem dobarvovala džíny, už měly barvičku sepranou. Původně byly bílé, pamatuji si, že jsem je v pračce musela barvit nadvakrát. Přece jen, je to barvení dohromady s praním. Ale teď mají krásnou barvu.

Reaguji na klaruskaska: já bych je raději zkusila obarvit normálně v nějakém starém hrnku, nežli v pračce..ale bojím se, abych ty džíny ještě více nezničila tím barvením..chytne mi na ně ta barva?

arrow
profile_image
elle_33
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já jsem teda barvila Iberií-poradila mi to paní v obchodě, když sem chtěla reklamovat kalhoty které hned po prvním vyprání stratili černou barvu. Koupila jsem si podle její rady 2 balení-tedy 4 sáčky a barvila jsem v hrnci, protože jsem se bála že pračku zničím..ae výsledek teda vyhozené peníze..: / hrnec asi nebyl dostatečně velký a jak jsem v něm míchala džíny s barvou a pak je nechávala hodinu odležet tak po vytažení měly někde světlejší místa kam se barva nedostala a zůstaly stejně seprané : ( Přítel barvil v pračce a taky žádný výsledek..kalhoty byly myslím ještě sepranější..od té doby černé kalhoty peru ručně a velmi opatrně : D

arrow
profile_image
Saryk
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Barvení v pračce jde Iberií docela dobře, ale u džín je problém, že je ta barva moc jednolitá. Prodávají ještě džínovou modrou a černou a podle mě se tím nic nezkazí, jestli jsou stávající džíny nenositelné. Pračka se pak projede na vyvářku se Savem a je klid.

arrow
profile_image
Pepee
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si nedávno barvila dvoje vyšisované džíny na tmavě modrou a mám z nich velkou radost. Barvila jsem je v pračce Duhou dala jsem pytlík černé a pytlík modré a byla z toho krasná tmavě modrá. Iberií jsem barvila jednou námořnickou modrou a byla z toho monterková. Akorát jsem je prala normálně s práškem a když jsem je vyndávala tak mi barvily tak sem je dala ještě máchat s octem a dobrý, ale asi ho budu muset dávat do máchání pořád

Reaguji na Pepee: a když je mám hodně světlé, a chtěla bych světle modrou, myslíš, že si mám koupit tu světle modrou duhu?

arrow
profile_image
Pepee
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieAd: noo ,ale nevím jesi z toho bude pěkná světlá nebo nějaká sytější

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené