Cituji Lisa: Reaguji na waves: já tě asi nepotěším a poradím ti teda zcela přesný opak, než co tady výše radila "odbornice na psy" O těch jejích radách by se opravdu dalo hodně polemizovat

Děkuji za lichotku, ale nto nebylo třeba. Asi na tom budeme podobně - tedy dlouholeté zkušenosti s kynologií, leč názorově jinde... Proto odkazuji na veterinární lékaře, mezi těmi se dá určitě najít odborník na výživu. Pokud krmí proplan a jsou s ním spokojeni, není důvod přecházet. Patří mezi vyšší střední třídu (R.C., Hills, Euk. a výše zminované. Já na něj např. přešla po nespokojenosti s Acanou - zažívací potíže) a je stále lepší než happy dog, apod. Ale nebudu se dohadovat, zkoušela jsem pročíst pár diplomek na toto téma a bohužel ne všechny zmiňované značky tam byly srovnávány. Psy mám (musím zaťukat) ve vynikající kondici, není důvod ke změně.
A úplně nejlepší by bylo psa krmit přirozeně, tedy čerstvou stravou bez obilí.
Tak máte-li na mysli "populární" BARF, tak před tím musím důkladně varovat. To poslední, co ťeď v tom všem zmatku z různých rad potřebují, je přechod na takový systém. Kor rychlý přechod by mohl výrazně poškodit zdraví psa.

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na waves:
Můžeš napsat,proč nejde pejskům dávat úplně jiná jídla?

arrow
profile_image
waves
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rajána: Největší problém by byl v tom, že ten náš maličký když mu dám misku hned nejí a jí třeba až za 2 hodiny (v tom lepším případě), kdyby to byla otázka půl hodiny tak fenku oddělím třeba jen na chodbu, ale on než začne jíst tak by mu to snědla. Můžu to hlídat, ale fenka se po celou dobu toho co on jí musí držet, protože nevím jak to napsat ale asi je fakt závislá na jídle a neudrží se a hned by mu to snědla.

arrow
profile_image
waves
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa: Jejda tak uznávám, že teď nevím z které rady si vybrat, ale musím uznat, že tvůj názor se shodoval v mnohém s radami na internetu - malé dávky, častý pohyb. O procházky nouze nemá, jsme milovníci přírody a tak dlouhé túry má vcelku často. Hledáme teď nějaký domeček se zahrádkou, kde by to pro ni v tomhle ohledu bylo úplně jiné. Ale zatím asi budeme běhat, chodit, a krmit méně a opravdu jenom ty granule. I když pořád nevím jestli měnit značku anebo jen redukovat množství?

arrow
profile_image
waves
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Silvie OK: A čím se štítná žláza může projevovat? Je její vznik častější po porodu fenky?

Reaguji na waves: já bych udělala oboje, nejen kvůli hubnutí se mi proplan prostě nelíbí...

Reaguji na kši: no, odbornice na psy bylo asi opravdu moc příkré, za to se omlouvám, ale nadzvedlo mě, že doporučujete obézního psa krmit jednou denně, když já i štíhlého krmím dvakrát.

Jinak Hills a Proplan nejsou žádné vyšší střední třídy, ale naprostý šmuk, v zahraničí dokonce považovaný za něco jako u nás právě ten happy dog. To jem tady z toho dělají někteří prodejci bůhví co. Jsou to všechno granule s cca 7% masa, zbytek obilí, chemie...jak chcete psa držet celý život o obilí?

Nevím, co si představujete pod pojmem barf a jak by přechod na něj mohl psovi poškodit zdraví? Jako že pes dlouhodobě držený o instantní stravě by po dávce čerstvého masa chcípnul na otravu?

Asi se mnou nebudete souhlasit, ale příčinou obezity psů je podle mě vedle jiných faktorů i krmení špatnými granulemi

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na waves:
Fena ale žere normálně,když to vše hned sní,to malej žere špatně.Čím víc budeš fenku od žrádla oddělovat,tím spíš se k němu bude chtít dostat.Jídlo dvě hodiny v misce je špatně,zaměřila bych se na jeho rozežrání a fenka postupně taky zhubne,stačí jí dávat lightku,když žere všechno.Pokud ti bude pořád připadat hladová,přidej jí ke žrádlu kysané zelí.Zasytí a ještě dodá céčko a psi ho mají rádi.
Vypadá to,že Proplan štěněti moc nejede,pokus se mu najít něco chutnějšího,nebo žere tak špatně i vařené?Frolíka vyhoď, je to barvivo,chemie a sůl,dobře neudělá žádnému psovi.Pokud štěndo snese vepřové ucho,dej jako pamlsek to,mámě jako dietnější alternativu můžeš dát kousek králičího,aby jí to nebylo líto.Na četnost krmení mám názor a zkušenost tu,že čím méně dávek,tím spíš pes zhubne.
Pohybu co nejvíce,terier toho vydrží hodně a je dobrý jak na zhubnutí,tak na rozežrání toho druhého.

Reaguji na Rajána: a není to třeba tím, že když pes dostává častěji, většina páníčků se neudrží a dávku trochu zvýší?

Opravdu pes tloustnul, pokud dostával vícekrát denně jo?

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: a není to třeba tím, že když pes dostává častěji, většina páníčků se neudrží a dávku trochu zvýší?

Přesně tak,v malých porcích pes nakonec dostane víc než v porci jedné či dvou.Zadavatelka sama píše,že krmila po malých častých dávkách a pes přibral.Kdyby si ráno krmnou dávku pro jorka odvážila,dala by do pěti mističek pár granulek a pocit že v ní nic není by měla ona i pes.Proto k tomu radím to zelí,zasytí a nemá calorie, jinak pes bude celý den mít pocit,že ještě nežral.Potřebuje si k pocitu nasycení nacpat žaludek,dříve byl zvyklý hladovět a po lovu se nacpat,proto je pro něj přirozenější dostat jednou a hodně.

To máš pravdu, že se většinou šelmy zasytí a pak dlouho nic. Ale v přírodě se ti nestane, že by bylo zvíře tlusté...takže co potom s tím Tak mi přijde nejlepší to takhle rozpohybovat

Zelí nebo obecně zelenina není zlý nápad (teda já dát psovi zelí, tak budu muset pořádně doma větra , tak jsem spíše za jiné druhy )

Jako se svým psem mám opačný problém - žere velice přesně na nasycení a dost málo, zvláště přes léto. Není vychrtlá, ale někdy je to k uzoufání, když jí chce dát člověk něco s vitaminy, zeleninu apod. a ona to nechá a nežere a nežere....

arrow
profile_image
waves
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rajána: On jí všechno špatně, i když teď už se docela zlepšil, ale když mu dám jídla víc než by měl mít stále je jak kdyby měsíc nejedl hubeňoučký kosti mu lezou, ale chuť a radost ze života má jak málo který pejsek, tak nevím jestli mu ta atletická postava spíše prospívá. S fenkou tedy zkusím i jiné granulky.

arrow
profile_image
waves
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa: Tak to tem můj miluje zeleninu a ovoce a když vidí třeba tlusté maso tak od toho utíká

Reaguji na waves:
Hypothyreóza (snížená funkce štítné žlázy)
Projevuje se nejčastěji přibýváním na váze (obezita), snížením aktivity (líný, otupělý pes), nespecifickými problémy s kůží, nadměrným vypadáváním chlupů, alopecií (lysá místa na kůži), seboreou (zvýšený mazotok), chornickými infekcemi kůže a uší, psi mohou vyhledávat teplejší místa (jsou zimomřiví), někdy se mohou objevit tmavé pigmentace na kůži, jindy se zase může projevit neplodností.

Zdroj

Cituji Lisa: Reaguji na kši: no, odbornice na psy bylo asi opravdu moc příkré, za to se omlouvám, ale nadzvedlo mě, že doporučujete obézního psa krmit jednou denně, když já i štíhlého krmím dvakrát.

No, to je totiž rozdílná zkušenost. Já štíhlé (je jich víc) krmím jednou denně, proplanem a jsou ve skvělé kondici. Co se týče barfu, tak jme měla na mysli náhlý přechod na tento systém, který se hojně projevuje hemorhagickým průjmem (což majitele dost vyděsí) a úporným zvracením, gastritidou. Následná léčba až 2 týdny dieta, ATB. Zdroj informací vlastní - dělám veterinární asistentku, takže si to člověk tak nějak mapuje. Tady bych řekla, že nejvíc těchto problémů je při náhlé změně krmení, nebo pokud pes dostane něco, nač není vůbec zvyklý. Jinak své rady čerpám jak z literatury (diplomové práce JCU - chem. analýza granulí) a hlavně, s čímž asi dost z vás nesouhlasí - důveřuji (kvalitnímu) veterináři. Ale nejvíc mi daly osobní zkušenosti. Tedy to, že nyní nám uhynul 15 letý štíhlý pes (resp. euthanasie) na sešlost věkem a krom úrazu nikdy nemarodil, je pro mě dostatečná odměna za to, co do nich investuji. V současnosti mám tedy dva psy, krmím 1x denně, mladou 2x denně (není jí ještě rok). Starší má na svém kontě sice pár úrazů a jedno náhlé kožní onemocnění, ale jinak nikdy nezamarodila. Každý jí odhaduje 1 rok, bude jí 8 let.
Za svými radami si stejně stojím, jako vy za svými, prostě názorová odlišnost a zkušenosti s chovem. V ordinaci neustále radíme lidem, ať krmí pravidelně, jednou denně, jeden druh krmení (krom konzerv, ty bývají nekvalitní), žádné zbytky, pamlsky, frólíky, hlavně žádný adlibitní příjem a čokoládu (resp.kakao)
Jinak jsem se chtěla zeptat - vy krmíte barf? Kdysi jsem o tom něco četla, ze zásady to nepovažuji za zcestné (pokud člověk dodrží nutriční vyváženost), ale spíše mě odpudilo jednání některých zastánců. Známá mi totiž přeposlala v mailu nějaký článek, ze kterého čišela čistokrevná demagogie. Např. si vzali na paškál složku granulí - celulosa (rostlinný polysacharid), jež označili za piliny.
Co se týče příčin obezity, tak to jste odhadla, to se mi moc nezdá Příčinu vidím vždy v majiteli. Psi nemocní obezitou jsou prostě vždy krmeni víc, než jejich organismus potřebuje (krom nějakého toho výše zmiňovaného Cushinga např.). Jednoduchá rovnice příjem/výdej.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené