arrow
profile_image
Zuzicek
od 16. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj
Chtěla bych se zeptat jestli někdo studuje obor Sociální antropologie, jaké má zkušenosti, jak by obor popsal, jestli je studium těžké a jaká je úroveň angličtiny? Zvažuji si tento obor dát k oboru Sociální práce (dvouoborové studium) na Fakultě sociálních studií MU v Brně.

Ahoj,

mám dvě známé, které sociální antropologii studovaly.
co se týče angličtiny - ano i ne. Některé zdroje v angličtině jsou, ale to se bohužel týká téměř všech oborů. Navíc na každém bakalářském studiu musíš absolvovat cizí jazyk, takže se tomu stejně nevyhneš. Angličtina je rozhodně výhodou.

A za druhé - sociální antropologie není moc uplatnitelná, tj. tedy podle mé druhé známé, která jí studovala dva roky a potom přešla, poněvadž to (minimálně pro ni) nemělo cenu.

Doporučuji také zkusit studentská fóra, tam odpoví víc lidí.

Snad odpovědi pomohou

arrow
profile_image
Zuzicek
od 16. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Griotka: S tou uplatnitelností jsem si to taky říkala, ale zase bych to měla jako druhý obor k té Sociální práci no, ještě uvidím, ale děkuji

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Studovala jsem to teda jinde, ale snad taky můžu pomoci....

K sociální práci je to určitě vhodnej obor. AJ v pohodě (splnit nějakou tu téměř nejvyšší úroveň, nevím přesně, jak se to jmenuje teď z hlavy), až na magisterským se to dost komplikuje. Jinak texty ke čtení jsou spíš v češtině.

Studium těžký není, prostě jen učení nazpaměť, ale že by to bylo nějaký velký množství... to ani neee. Pokud člověk není extraflákač, tak OK.

Jinak je to takovej jakoby mix několika oborů... základy psychologie, filozofie, sociologie, politologie, práva, ekonomie, speciální pedagogiky... + antropologické předměty jako historie antr., představitelé a díla, směry... vizuální, aplikovaná, politická, lingvistická antr., etnicita, antropologie umění, města .. no je toho hodně. A pak teda celkem velký zaměření na Romy-jazyk, historie, současnost, jejich zvyky, rozdělení atd, tohle bylo hodně obsáhlý, několik předmětů za ty 3 roky a měli jsme to i u státnic. Ale jako zajímavý.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené