arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Scháním kvalitní dobrou mléčnou čokoládu, tak bych se chtěla bych se zeptat, kde kupujete vy a - jakou značku.
Docela mě překvapilo, že vše ze supermarketu - milka, orion, figaro - chutná v podstatě jako nugát nebo nějaká náhražka a nechce se mi věřit, že by se mi od dob mého dětství tolik změnily chuťové buňky, spíše mi přijde pravděpodobnější, jak už jsem někde četla, že výrobci složení potraviny mění, aby ušetřili, ale v několika krocích, takže kdo to jí pravidelně, tak to ani nepozná.

Pamatuju si, že dříve byla velmi dobrá čokoláda v těch vánočních kalendářích, nebo i v těch malých čokoládách s pohádkou pro děti tehdy byla opravdu dobrá čokoláda - dnes je ve všech vánočních figurkách, mikuláších, atd. už nějaká hmota.
Jakou kupujete vy?

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Orion, Figaro mi nechutná a Milka to je strašná čokoláda. Já miluju tuhle, výborná je i bílá. V Penny marketu ji mají za 13 Kč a taky tyhle čokoládová lízátka, ty miluju odmalička

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zimonka:
Děkuji za tip.

Za mého dětství si pamatuju právě tu orion, že to byla docela dobrá čokoláda, teď jsem to nedávno ochutnala a nestačila se divit.

Jinak nejblíž se mé představě nebo spíš vzpomínkám blíží mléčná čokoláda co prodávají v IKEA, taky myslím za 10 nebo 15 korun, ale v normál obchodě bych se s takovouto cenou právě bála, že jde o "čokoládovou hmotu" nebo jak se to jmenuje, no jak vidět bude to asi přesně naopak.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zimonka: a taky tyhle čokoládová lízátka, ty miluju odmalička

Já taky, kupuju si je dodnes.

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Milku mám také moc ráda, jinak si myslím, že třeba Figaro je poslední dobou lepší než Orion. Z těch dražších čokolád jsou to potom Lindt. Ale mám ráda i ty, které se prodávají pod značkou fair trade nebo Kinder čokolada.
Je třeba dát si pozor na čokoládovou pochoutku, kakovou pochoutku, to už není čokoláda. Od toho se odvíjí i cena vánočních, mikulášských figurek. Velký Mikuláš za 15 korun prostě nemůže být už z logiky věci čokoládový. Stejně tak adventní kalendář za 20Kč. Nezbývá než studovat složení uvedené na obalech, naneštěstí

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zimonka: Orion

Orion určitě ne, protože už pár let to není čokoláda, ale čokoládová pochoutka, je to tam vzadu snad i napsaný a v tom je rozdíl. Protože v čokoládě je kakaový máslo, který čokoládu dělá čokoládou a čokoládová pochoutka je pouze plná náhražek nebo toho másla obsahuje fakt zanedbatelný množství, proto ti nejspíš nechutná. Orion to začal takhle vyrábět před pár lety, protože je to levnější a většina lidí neví, že je v tom rozdíl.
Jinak za mě určitě Lind a pak čokolády ze specializovanejch obchodů z čokoládou, ale ty už jsou trochu dražší.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji drazula: Je třeba dát si pozor na čokoládovou pochoutku, kakovou pochoutku, to už není čokoláda. Od toho se odvíjí i cena vánočních, mikulášských figurek. Velký Mikuláš za 15 korun prostě nemůže být už z logiky věci čokoládový. Stejně tak adventní kalendář za 20Kč

Jo to jsem si myslela taky, že se to nějak odvíjí od ceny, ale ne, babička se vloni takhle napálila, a opravdu to nebyly figurky za 15 - 20 Kč - a byla to jakási hmota. Ale to mi tolik nevadí, jako to, jak se změnila chuť mléčné čokolády od dob mého dětství.

A z logiky věci, když se prodává tabulka čokolády (té pravé a i opravdu dobré) za 10 , 13, 15 korun (viz 1. příspěvek), tak nevím, proč by teoreticky nemohla být malá figurka za 15 korun také z mléčné čokolády... No možná proto, že jsme v Čechách ?

Cituji redmary: Orion určitě ne, protože už pár let to není čokoláda, ale čokoládová pochoutka, je to tam vzadu snad i napsaný

Ne, opravdu to byla mléčná čokoláda - modrá tabulka i s nápisem. Zas čokoládovou pochoutku poznám, to je opravdu něco jiného, v tom bych čokoládu ani nehledala, mě jde o to, že ta opravdu mléčná čokoláda prostě už není co bývala, a rozdíl možná není jen v přítomnosti či % kakaového másla...

Cituji redmary: čokolády ze specializovanejch obchodů z čokoládou, ale ty už jsou trochu dražší.

ze kterých?

Cituji drazula: Lindt. Ale mám ráda i ty, které se prodávají pod značkou fair trade nebo Kinder čokolada.

Lindt - znám asi jen ty kuličky, měli jsme to vloni v prosinci, bohužel spíš než o čokoládě to bylo o té náplni uvnitř, ale ani z toho "vršku" jsem neměla zrovna dobrý pocit. Nevím, přišlo mi, že se to spíš tak chce tvářit, jako něco luxusního.

Co se týče kinder čokolády - to zas znám jen z těch vajíček - a i tam mám pocit, že se to dost výrazně změnilo, a myslím, že to poznám, kolem svých 7 - 8 let, jsme ty kinder vajíčka mívali často.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji redmary: Orion to začal takhle vyrábět před pár lety, protože je to levnější a většina lidí neví, že je v tom rozdíl.

Tedy jestli je tohle pravda, tak opravdu nechápu tu jejich politiku. Já bych to nekoupila dobrovolně snad nikdy, (proto jsem taky měla za to, že se to cpe do těch Vánočních figurek - že je to jinak neprodejné - ve formě tabulekmyslím, písmo na těch figurkách není zrovna velké).

Ale pokud je to něco jako čokoládová pochoutka - tak to beru, co mi vadí, že je na něčem napsané čokoláda - a ono to moc neodpovídá. Nevím, možná jsem moc náročná no...

Orion je opravdu jedna z něje=říšernějších čokolád. Nevím co s tím dělají. Ale je to takové mazlavé, je z ní hrozně cítit ten tuk.
Lindt kuličky jsou opravdu o té náplni. Zkus si vybrat nějakou tabulkovou.
Fairtrade čokolády si vybereš třeba tady něco http://www.fairtradecentrum.cz/mlecna-cokolada/c-3 8/

Mně nejvíc chutná belgická čokoláda, ael to když mi ji někdo přiveze. Tady v Čechách jsem si nikdy žádnou nekupovala.

Ještě jsme ti našla vysokoprocentní mléčné čokolády
http://www.cokolada.cz/vysokoprocentni-mlecna/

No ale tak to snad raději tu čokoládu přestanu jíst.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: ze kterých?

Například co jsou v pražských centrech třeba Leonidas URL ten je třeba na Chodově.
Jinak ze supermarketu je asi nejlepší ten Lindt.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: kakaového másla...

Ten je na tom právě nejdůležitější, protože jakmile tam neni nebo je ho málo tak už to nebude chutnat jako čokoláda, protože to máslo tomu dává chut' jakou má čokoláda mít.

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejlepší čokolády jsou švýcarské, pak mi chutnají i belgické, jak je možnost, hned doma nakazuji: koukej dovéz čokošku
Z těch, co se prodávají u nás kupuji jedině Lindt, mikulášské figurky, čoko z adventních kalendářů a spol-to je odpad. Kupuji to malému, protože se mu to líbí, ale nedala bych mu to jíst ani náhodou.
Jinak občas koupím čokoládu v M&S, popř. pokud jedeme na nákup do Německa, tak tam.

Cituji drazula: Lindt

Není žádný zázrak.

Cituji Minette: Nevím, přišlo mi, že se to spíš tak chce tvářit, jako něco luxusního.

Reaguji na Minette:

Neuhaus a Godivu nakupuji v zahraničí. Varhonu kupuji v Praze třeba tady: http://cukrarnatropez.cz/kontakty/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené