arrow
profile_image
TRISIDAT
od 13. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám stejný dojem . Jak jsem vždy spořádala celé tabulky čokolády na počkání, dnes se do toho moc neženu - nemám chuť. Čokoláda, kterou ovšem nepohrdnu je modrá z LIDLu - ale pozor, je jich víc. Ta, kterou miluji já - ta je snad 200g nebo 300g a stojí kolem 36,9,- nebo 39,9,- (presne si nevzpomenu)

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji BellaEJ: Orion si pamatuji ještě z dob, kdy ji prodávali navíc zabalenou v alobalu, to byla opravdu výborná

Ano ano, přesně takhle jsem jedla tu čokoládu naposled - a byla opravdu výborná – konkrétně ta orion, jen obal byl papírový a pod tím staniol, proto mě asi taky to co prodávají teď se ale tváří jako to samé, tak zklamalo, už jsem si říkala, že se mi asi fakt hodně změnily chutě

Cituji Bedla: Podívej se vždycky na složení, musí tam být jen kakao, kakaové máslo, sušené mléko, cukr, případně vanilka

Tak ono to tam všechno je, schválně ještě kouknu na složení, ale podle toho se už moc orientovat nedá – teda ve smyslu, že to zaručí tu opravdovou chuť

Cituji katula: Aby mohla být čokoláda nazvána na obalu "čokoládou", musí mít podíl kakaové hmoty nejméně 25%. Nekupuj ty, co jsou označeny jako "pochoutka" "mléčná" apod.

Tohle samozřejmě vím, ale nesouhlasím, že označení mléčná znamená nějakou méněcennou nečokoládu – pokud vím, vždy byla čokoláda hořká a mléčná (a bílá a na vaření)a ta mléčná prostě chutnala jako čokoláda, s „čokoládovými pochoutkami“ „hmotami“ aj. to nemělo nic společného

Ještě mi taky chutnala čokoláda Dove, to už se ale asi taky nevyrábí, nebo ano?

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji rosa.blanca: Myslím si, že i ty dětské Kinder čokolády už nejsou to, co bývaly.

Taky mi to tak připadá, jako malá jsem je milovala a teď mi to připadá taky takové moc tukové, prostě jako Milka....nekvalitní hnusná čokoláda. Když to jíte takhle samotný, tak to až tak nepoznáte, ale zkuste si dát tu z Penny marketu a hned po tom Milku. To jsem jednou zkusila a skoro jsem tu Milku vyplivla. Modrá z Penny je prostě nej, opravdu výborná čokoláda za výbornou cenu

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Minette: konkrétně ta orion, jen obal byl papírový a pod tím staniol

V době, kdy se čokolády takhle balily, byly všechny dobré

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zimonka:
Chtěla jsem si ji tento víkend koupit, protože jsem na ni po této diskuzi měla opravdu chuť, a měli jenom hořkou Musím si na ni počíhat a koupit jich víc, až je budou zase mít.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji BellaEJ: měli jenom hořkou

Fakt? Tak to mně se nikdy nestává, že by ji neměli vždy mají bílou, mléčnou, oříškovou i hořkou.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zimonka: Fakt? Tak to mně se nikdy nestává, že by ji neměli

Tak třeba jim po této diskusi vzrostl odbyt . Já jsem už na ni taky zvědavá, ale nemám Penny úplně při ruce.

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Minette: nesouhlasím, že označení mléčná znamená nějakou méněcennou nečokoládu – pokud vím, vždy byla čokoláda hořká a mléčná

Asi si nerozumíme. Já neříkám, že pokud je na obalu napsaný název mléčná čokoláda, tak že je to něco méněcenného. Říkám, že pokud tam je pouze to slovo "mléčná", bez slova čokoláda, tak že to čokoláda není a je to právě ta nějaká "hmota".. Čokoláda je to v případě, že na obalu to slovo "čokoláda" je uvedeno, a už je jedno, jaká je, zda mléčná, hořká, maková... Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně.

Cituji Zimonka: zkuste si dát tu z Penny marketu

Docela jsem byla překvapená, že celkem dobrá je i čokoláda z Billy, ta jejich Clever.

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji rosa.blanca: Oni tam mají všechno lepší a hlavně kvalitní! U nás se o kvalitě nedá mluvit.

u nás se o kvalitě nedá mluvit skoro v ničem, ne nadarmo jsme označováni za konzumenty odpadu Evropy a to zejména proto, že čeští strávníci jsou vděční strávníci a tudíž si to k nám obchodníci můžou dovolit. Navíc většina lidí upřednostňuje kvantitu před kvalitou. Jednou jsem viděla pořad, kde dávali lidem z různých zemí ochutnávat dobré jídlo a stejné jídlo s náhražkami, Češi ty s náhražkami skoro vůbec nepoznali
Já si čokoládu kupuju jen a jedině ve specializovaných obchodech, sice je několikrát dražší, ale je to sto a jedna..

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady.I: a to zejména proto, že čeští strávníci jsou vděční strávníci a tudíž si to k nám obchodníci můžou dovolit. Navíc většina lidí upřednostňuje kvantitu před kvalitou.

Já třeba upřednostňuji tu kvalitu, myslím, že Češi jsou naopak ochotní zaplatit hodně pouze za značku i když se za tím žádná kvalita neskrývá (nebo jí neumí rozpoznat) - viz ten zmíněný Lindt - nikomu neberu, že je to dobré např. ty kuličky, ale je to jak kdybych tvrdila, že tyčinka Kofila je luxusní čokoláda - nikoho to ani nenapadne tvrdit, protože stojí 8Kč, Lindt je podle mě to samé ve zlatém obalu a několikanásobnou cenou.

Mě jen vadí, že se zhoršuje kvalita a zároveň cena roste. To pak některé lidi nutí schánět už většinu jídla ve specializovaných prodejnách, ti co na to nemají čas, anebo ani nevědí, kde se to dá sehnat to pak buď přestanou kupovat, nebo holt koupí co je v supermarketu, když jinou alternativu nevidí.

Přišlo by mi logické, kdyby tedy - když tedy tvrdíš, že Češi prefefují kvantitu před kvalitou - si kupovali např. ty čokoládové hmoty, pochoutky - apod. za 1/3 ceny mléčné čokolády, ale to skoro nikdo nekupuje. Oni kupují v podstatě nugát, zabalený ale pod názvem čokoláda, to podle mě ukazuje na to, že chtějí tu čokoládu.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady.I: u nás se o kvalitě nedá mluvit skoro v ničem, ne nadarmo jsme označováni za konzumenty odpadu Evropy a to zejména proto, že čeští strávníci jsou vděční strávníci a tudíž si to k nám obchodníci můžou dovolit.

Ještě kdyby se to týkalo jen té čokolády, tak tu mít nemusím, ale jak já koukala, když jsem koupila v Paříži jogurt activia - to bylo něco úplně jiného než co se pod tím prodává u nás, a takových věcí je,...

A nemyslím, že si to obchodníci můžou dovolit, docela mě to štve, že si to dovolují, ale co už s tím.

arrow
profile_image
labut
od 19. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TRISIDAT: modrá z LIDLu

to bude ona? Osobně jí neznám, ale mám ráda tu variantu s mandlemi je také mléčná a dobrá

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Minette:
To s tebou určitě souhlasím. Jenže tady je právě krásně vidět příklad toho, že ti obchodníci z nás prostě ty pitomce dělat budou dokud s tím něco nezačneme dělat my sami, zákazníci - pokud by lidé četli složení obalu a dali si jedna a jedna dohromady, tak by se tady tyhle náhražky rádoby čokolády (a ostatních věcí) dlouho neohřály. Jenže co.. lidé jsou kolikrát líní něco číst, je to levné, chutná to taky "dobře", tak si to prostě koupí.

Cituji Minette: A nemyslím, že si to obchodníci můžou dovolit, docela mě to štve, že si to dovolují, ale co už s tím.

samozřejmě, že si to nemůžou dovolit. Myslela jsem to z jejich hlediska - ti lidi nic nepoznají, takže tam můžeme vesele cpát náhražky, dát to za přijatelnou cenu aby se prodalo víc a budeme vysmátí.

Já myslím, že dobře dopadla v Dtestu tahle mléčná čokoláda
Ještě jsem ji teda osobně nezkoušela.

Nevím, jestli už tady v diskuzi tyhle čokolády nejsou. Ale dneska jsem v Kauflandu koupila tyhle čokoládové tyčinky. Na obrázku vlevo jsou mléčné, vzala jsem si Java a Madanga. Gramáž 40 g a jedna stojí 12,50 Kč. I na tom obrázku je vidět, kolik která obsahují kakaa. Jsou moc dobré, bohužel, moc často do Kauflandu nechodím. Ale až tam zase zavítám, určitě zase nějakou koupím.
Fakt výborné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené