arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chtěla bych se vás zeptat jak byste odpověděli na tuto otázku. Já vždycky odpovím nějakou blbost, ale nic jiného mě prostě nenapadá. Hledám si místo účetní a účetnicví se vede v každé firmě, tudíž je pro mě tímto zajímavá každá firma. Byla jsem ve škole a tam jsem jim odpověděla, že hledám místo účetní, že mě tato práce baví a je mi jedno v jaké firmě budu pracovat. Nezdá se mi to nejlepší, ale nevím co jim na to říct. Jak byste odpovědli třeba ve firmě která vyrábí okna? To mám tvrdit, že mě okna zajímají a proto bych tam chtěla pracovat. Díky za rady

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Třeba něco jako že stojíš o práci v perspektivní firmě se silným postavením na trhu nebo tak, ale pozor, chce to přizpůsobit situaci, kdybys to tvrdila živnostníkovi s jedním zaměstnancem, tak by to mohlo působit až směšně, používala bych to spíš u větších, případně znamějších společností.
Raději říct, že

Cituji Jaanaa22: že mě tato práce baví a je mi jedno v jaké firmě budu pracovat.

, než nějak křečovitě tvrdit, že je činnost té firmy je tvůj velký koníček a obor snů, viz

Cituji Jaanaa22: To mám tvrdit, že mě okna zajímají a proto bych tam chtěla pracovat.

Jen bych to asi trošku "učesala" a nepoužívala výraz "je mi jedno", ale řekla bych např., že prot že mě účetnictví baví, atd. výběr konkrétního oboru pro mě není prioritou, nebo tak nějak...

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zjistit si informace o firmě a ty použít v odpovědi. Nemyslím tím, CO vyrábí, ale něco o chodu firmy. Kolik má zaměstnanců, jestli spolupracuje s cizími zeměmi, jak dlouho se pohybuje na trhu atd.

jj to je jedna z těch hrozných otázek
ja miluji tu na co jste nejvíce pyšna? co jste dokazala....

Cituji Lulča: ja miluji tu na co jste nejvíce pyšna? co jste dokazala....

nesnášim otázku: kde myslíte, že budete za 10 let... jak to mám sakra vědět

Reaguji na Jaanaa22:

přizpůsobila bych to konkrétní společnosti. Chci pracovat v mezinarodní/české velké/malé společnosti... atd. Doporučuji pořádně si nastudovat info o společnosti - čím se zabývá, jak dlouho je v čechách atd. konkurence je velká, musíš projevit zájem, že tohle je přesně ta firma, kde chceš být.

Myslím, že těm lidem je jasné, že si práci většina hledá podle pozice a ne podle firmy. Takže vykládat jim tam o tom jak úžasnou firmu mají a jak si to umí všechno krásně zorganizovat a že ty jejich výrobky jsou ty nejlepší na světě by bylo vtipné. Docela bych věřila, že se těmi připravenými odpověďmi a pochvalami k jejich firmě, baví. Situace: hlásím se do pekárny: "Proč chcete pracovat zrovna u nás?" něco jako připravená odpověď: "Pracovat jako účetní v tak velké a celostátně známé firmě to byl vždycky můj sen. A bylo by mi velkým potěšením vykonávat práci pro podnik, který vyrábí tak neskutečně dobré jahodové koláčky." reakce: "A kdybychom jahodové koláčky přestali vyrábět? Co by pro vás pak znamenala práce pro náš podnik, když už ne potěšení?". Asi tohle si myslím o nacvičených odpovědích. U pohovoru je určitě bude zajímat víc, jak dokáže člověk reagovat na situaci a ne jak dobře si dokáže nacvičit rozhovor... to zvládne každý.

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji CarollinCalico: A bylo by mi velkým potěšením vykonávat práci pro podnik, který vyrábí tak neskutečně dobré jahodové koláčky."

tak to se mi zrovna líbí. Je to trochu praštěný, ale určitě by si personalista takovou uchazečku zapamatoval.

arrow
profile_image
elgi
od 27. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Souhlas s Carollin, personalisté se musí hodně bavit nad odpovědmi a určitě mají i seznam top 10 nejblbějších, nejnaučenějších, nejvtipnějších odpovědí
Když někdo hledá práci, tak by si měl vybírat firmu ne proto aby měl práci, ale protože je pro něj něčím zajímavá - např. blízko bydliště (to je zajímavé i pro zaměstnavatele).
Já když si hledal práci, tak jsem si vybral jednu dvě otázky, které pravděpodobně na pohovoru padnou, ale u kterých sem si nebyl jist odpovědí. Odpovědí, která nebude působit naučeně a kterou slyší od 95% uchazečů. A u této otázky jsem tu nevědomost využil ke svému prospěchu.
Říct něco ve smyslu: Samozřejmě jsem se na pohovor a na možné otázky připravovala, ale na otázku proč bych chtěla pracovat jako účetní zrovna u vaší firmy mě nenapadlo nic originálního. Nechci tady říkat naučeně to co všichni. Prostě mě práce účetní baví a firmu mám od domu deset minut. Hotové
Ostatně tady v těcho video rozhovorech s personalistkou se dá odposlouchat, co jim vadí, co působí zle, co se životopisem, co dělat při pohovoru pro jeho úspěšné zvládnutí.
Nebojme se pohovorů. Nebuďme nervozní protože pohovor je důležitý i pro zaměstnavatele - jde mu přece o to sehnat někoho dobrého, někoho koho potřebuje pro svůj zisk. Někoho ke spolupráci.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Univerzální odpověď určitě neexistuje. Ale dá se vždycky říct něco o náhodě, za kterou jsi ráda nebo příležitosti, co v tom vidíš pro sebe.

myslím, že personalisté vždy chtějí slyšet něco o tom, jak firma dělá skvěle to a to a právě proto pro Vás bude radost pro ní pracovat, aby vaše práce nevyšla vnivěč atd. atd. člověk prostě nemá koukat jen na sebe a svůj prospěch, protože je důležité, aby prospěch měli všichni, jen tak to bude fungovat... čili, vy jste skvělí, já jsme skvělá a dohromady budeme nejlepší...

arrow
profile_image
Danczéz
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli to je nějakej trouba, co vede pohovor poprvé v životě, můžeš mu nakecat v podstatě cokoliv . Je-li to slušný, chytrý člověk, odpovídala jsem, že mám zájem především proto, že oni mi dali možnost se o tu práci ucházet a také, že nabízejí pozici, kterou sháním a měli třeba slušně a zajímavě napsaný inzerát. Prostě milý, lidský přístup. U těch falešných keců jak o jejich firmě sníš od mládí a vysypeš z rukávu historii, kterou možná ani on nezná, to se mi otvírá kudla v kapse

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Danczéz:

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené