arrow
profile_image
partyanimal
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, bydlím v Praze se 2 spolubydlícími (pár) a je to děs! Nebydlím s nimi ještě ani půl roku a už mi lezou krkem! Neumývají po sobě nádobí, věčně je plný dřez jejich zapatlaným nádobím, z čehož vzniká zápach v celém bytě. Každý den si oba napouští vanu a když se chci dostat do koupelny, tak nemůžu. Každý den minimálně do půlnoci courají po bytě, bouchají dveřmi, není u nich problém začít v jednu v noci smažit, bohužel asi neví, nač slouží digestoř, takže ten smrad z jejich jídel mi zasmradí celý pokoj a já pak musím minimálně hodinu větrat. Když jim dojde pasta, toaleták či mýdlo, bez zeptání používají můj! Proto mě zajímá, zda má někdo taky problém se spolubydlícími a pokud ano, ať se podělí o své zážitky.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a zkoušela sis o tom s nimi promluvit? Všechno je o dohodě.
Já jsem 4 měsíce v zahraničí bydlela s 2 klukama a zažila jsem si svoje. 14 dní nemyté nádobí, příchody domů a následné vaření ve 4 ráno, odpadkový koš jim nic neříkal, o bordelu v koupelně mluvit ani nebudu... Ale jakmile jsem jim řekla, že mi to přijde už moc, tak šli a uklidili atd. Poprosila jsem je, ať jsou potichu v noci, protože já narozdíl od nich ráno vstávám a v koupelně jsme měli společné mýdlo na ruce a toaleťák jsme vyřešili tak, že jsme šli společně a každý koupil to největší balení. Když došel, šli jsme znovu. Nemyslím si, že by se muselo nějak řešit, že jeden ho spotřebuje víc, než druhý ...Čas strávený v koupelně, nádobí atd chce stanovit nějaká pravidla. Je to naprosto normální. Ten byt obýváte všichni tři ne? Nebo je jejich a ty u nich jen bydlíš?

arrow
profile_image
elizabizzare
od 6. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

můj první byt v Brně připomínal squat... neumytý nádobí-když chceš čistý talíř v mém pokoji je jich dost, ale musíš si je umýt, měsíc!! nevyměněný kočičí záchod, který byl na našem záchodě-odporný! a to sem bydlela s holkou. hnus nad hnusy, není nad to bydlet sám, mít svůj pořádek a klid.....

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já mám to stejné,bydlím rádoby s primadonou,která má nehorázný bor**l všude...uvaří a můžeš kusy jídla sbírat ze země,dřez plný nádobí,totálně vždy upce odpad...všude,ale všude jsou její tmavé vlasy,když jdeš do koupelny,tak to je katastrofa-vyfénuje se a nechá tam vlasy na celou paruku...vlezeš do vany a její vlasy máš mezi prstama a nalepený na sobě-fuj....když vytírám byt,ona čumí do noťase a kouká na mě....když vstává v 5-6 do práce,dělá otřesný hluk,někdy si zapne sporák a začne vařit,že ji hanba nefackuje,vůbec takové lidi nepochopím,absolutně žádné vychování a nosí se,jak páv jéda mane,ještě,že se příští rok stěhuju
na pokoji jsem byla i s jinou holčinou a nikdy jsem nevěděla,že vstává do práce,oblečení měla vždy nachystané třeba v koupelně nebo na chodbě,aby nikoho nebudila a našlapovala,jak myšička....

arrow
profile_image
partyanimal
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne, byt není jejich, pronajali jsme si ho spolu. Už jsem jim několikrát říkala, že se mi to nelíbí, ale stejně to vždycky dopadlo tak, že se vše vrátilo do starých kolejí, takže si teď toaleťák musím nechávat v pokoji a vždy, když jdu na WC si ho brát sebou a pak ho zase odnést zpátky, protože jeden z nich se štítí sedat na prkénko, tak ho vždy obloží toaleťákem jak housku a pak splachuje třeba na 4x!! A tak to mám i s nádobím, to si také musím nechávat u sebe v pokoji, protože jakmile bych ho nechala v lince, vzali by ho, a já bych pak čekala týden, než ho uctivě umyjí a to ještě podotknu, že když myjí nádobí, tak tam půlka jídla vždy zůstane, prostě humus!!

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji misa_sisa: a zkoušela sis o tom s nimi promluvit? Všechno je o dohodě

Tak.

Vzpomněla jsem si na jednu svou zahraniční spolubydlící na kolejích. Byla z Turecka, do školy snad nikdy nechodila, přicházela pozdě v noci nebo si do noci telefonovala po Skypu s rodinou - co na tom, že by někdo další chtěl spát, ji to opravdu netankovalo. Když jednou za čas vařila, stálo to taky za to... Domluva tedy žádná, vše vždy odkývala a dělala hloupou... Naštěstí jsem se pak odstěhovala.

Ale nebylo to nic oproti zahraniční spolubydlící mé spolužačky, která vyloženě dělala naschvály. Domluva neexistovala, jelikož anglicky zrovna moc neuměla (nebo to zdařile předstírala), a rozhodně se nehodlala zaobírat tím, že její chování může někomu vadit, spíš z toho měla škodolibou radost... Nechávala po sobě všude bor.del, obsazovala koupelnu ne na pár minut ale klidně na hodinu (a to i ráno, když viděla, že si člověk chystá jít rychle dojít na wc, vyčistit zuby a uhánět do školy). Přicházela pozdě v noci a s kamarády z Erasmu pokračovali v párty v kuchyňce (co na tom, že se ostatní ráno vstávají). Mně osobně stačilo mít párkrát s ní tu čest a měla jsem sto chutí jí jednu vrazit.

Reaguji na partyanimal: S tím nádobím - holky taky musely mít vše ve skřínce na pokoji, včetně i některých potravin...

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na partyanimal:
Zkušenosti nemám, ale jak to tak čtu, tak mě napadá jediné řešení - a to hledat si nový byt s jinými spolubydlícími. Pokud s nima opravdu není domluva a jsou naprosto bezohlední, tak bych tak rozhodně dlouho žít nechtěla.. vše je o lidech, takže věřím, že určitě najdeš někoho, s kým si líp porozumíš a oni ať si tam nastěhují stejné prasátko, jakými sami jsou.. vůbec se ti nedivím, musí to být hrůza.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S jednou takovou právě bydlím na koleji. Jsem tu s ní od konce září a fakt na to nemám nervy. Je tu prakticky pořád od neděle do pátku (já díky bohu jen od úterý do pátku), nevytáhne paty, jen sedí u notebooku a paří WoW, u toho se děsně rozčiluje a křičí na ostatní spoluhráče, co mají dělat. Nejraději by to hrála nonstop. A vždycky pravidelně každý den do toho ještě tak od 22 hodin skypuje se svým přítelem a často se hádají. Minulý týden to bylo nejhorší. To asi tak do dvou do rána hrála, pak se začala učit (mezitím pořád občas psala tomu klukovi), v pět ráno si i skypovali (než on šel spát). No a v sedm se sebrala a šla rovnou na zkoušku do školy. Takže jsem pak usnula na 2 hodiny. Mně se ani nezeptala, jestli mi to nevadí a ani mě na to neupozornila, prostě nic a to ví, že mám lehké spaní, že mi prostě světlo a mlácení do klávesnice vadí, když chci spát. Já jsem pak byla celý den ve škole, takže to mohla hvězda dospat přes den. Ještě že se už příští týden stěhuji s kamarádkou na vedlejší kolej!
Být Tebou, tak bych se asi poohlédla po jiném bydlení, pokud s nimi není domluva.

arrow
profile_image
partyanimal
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych se klidně i hned přestěhovala, ale nebydlím tu ještě ani půlrok a sotva jsem si tu zařídila pokoj a už bych se měla zase stěhovat... Nejhorší je, že se spolubydlící chodím i do stejné třídy! Někdy si říkám, jestli nejsem příliš nesnášenlivá, ale já bych si jejich chování vůči mně nikdy k druhým lidem nedovolila. To, že si kvůli nim nemůžu ani nechat ve dřezu odmočit nádobí, protože tam neustále mají svoje nádobí, mi vadí asi nejvíc. Proto jsem se rozhodla, že příště, až budu mít hodně špinavýho nádobí a nebudu ho moct kvůli nim dát do dřezu a umýt si ho, nahážu ho do vany a když se oni budou chtít jít vykoupat, řeknu jim, že mají smůlu a že dokud si nezačnou umývat svoje nádobí včas, budu ho já házet do vany!

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji partyanimal: nahážu ho do vany a když se oni budou chtít jít vykoupat, řeknu jim, že mají smůlu a že dokud si nezačnou umývat svoje nádobí včas, budu ho já házet do vany!

Hej ale to je výborný nápad! Já bych vzala to jejich špinavý a vůbec všechny věci a šoupla to do vany... Ale aby to nedopadlo tak, že se nebudeš moct vykoupat ani ty ...

Taky mám špatné zkušenosti se spolubydlením, nakonec jsem odtamtud zdrhla

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jsi už s nimi několikrát chtěla promluvit a nikam to nevede, myslím, že nemá cenu se dál stresovat a fakt se odstěhovat. Vím, stěhování je peklo, navíc když máš zařízený pokoj, zase všechno dělat znovu... Domů si přeci chodíš odpočinout, ne že už před dveřmi budeš nervní z toho, co tě tam zase čeká. Osobně vydržím hodně, ale bydlení musím mít na nějakém standardu a čisté.

To já bych nevydržela a vyházela jim všechny věci z okna!! Asi nejlepší možnost je se přestěhovat.

Já bych jim dělala to samé, práskala dveřma když spí, házela nádobí po zemi (a hlavně pořádně špinavé), umazat podlahu zbytkem jídla a k tomu přidat mýdlo atd.. Já vim, že to je ten nejhloupější nápad, ale oplatila bych jim to. Aspoň bych si užila to, že je to naštve... teda pokud nejsou tak příšerný prasata, že jim bude vyhovovat i tohle.

arrow
profile_image
Pučmeloun
od 20. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já zažila prakticky to samé. Rok bylo spolubydlení docela v pohodě, ale pak se spolubydlící rozešli a slečně hráblo. Dělo se u nás to, co popisuje zakladatelka tématu + ještě řvoucí metal ve 4 ráno (vstávám obyčejně kolem půl sedmé) a hlasitý sex.
Nejdříve jsem se snažila domluvit, pak jsem se to snažila oplácet, ale ani jedno nikam nevedlo.
Takže stěhování je jediné řešení. Jinak přijdeš o rozum!

arrow
profile_image
missshop
od 15. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako moje zkušenost! Já to nevydržela, našla jsem si jiné bydlení a měla po starostech a to mi dělala opravdu peklo ta holčina, samé nachvály!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené