arrow
profile_image
Kler0
od 26. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejvíce jsem spokojená se značkou Gliss Kur mají spousty přípravků na suché a poškozené vlasy a nemůžu si stěžovat. Jsou cenově dostupné a fakt mam pocit, že opravdu pomáhají.

Asi ti neporadím úplně konkrétní výrobek, protože mám jiné vlasy. Ale co jsem si tady tak přečetla, holky ti hodně doporučují přípravky na rekonstrukci vlasu, různé masky na zničené vlasy apod. Ty je máš i nějak barvené? Nebo máš svoji přírodní barvu a jsou vysušené jen tvým typem vlasů?
Proč se ptám: protože vlnité vlasy jsou od přírody suché (to určitě víš) takže nepotřebují ani nijaké velké zásahy, aby byly krepaté s třepícíma konečkama. No ale abych se dostala k jádru pudla osobně si myslím, že ty potřebuješ spíš hydratační přípravky na vlasy. Tzn, najít si na netu, třeba Wella má hydratační řadu Enrich, nebo jinou značku, která je bližší tvému srdci.
Něco málo najdeš i tady https://www.omlazeni.cz/dobry-hydratacni-sampon-71- 207154-0.html

Tu metodu mýt si vlasy kondicionérem neznám, ani si to neumím představit. ALe holky to chválí, tak by to mohlo fungovat. ALe zase bych používala spíš hydratační.

arrow
profile_image
Dandulinka
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sartre:
já vlasy hodně zatěžovala odbarvováním, barvením a žehlením, momentálně je mám takové jak na fotce, tedy tam je mám trochu uhlazené, jinak jsem jak ovce Na řadu Enrich od Welly jsem koukala, máš s tím nějaké zkušenosti? Wellu mám všeobecně ráda

Cituji Dandulinka: máš s tím nějaké zkušenosti? Wellu

Já osobně ne, já mám jiný typ vlasů. A ta Wella byl jen tip. Pokud máš vlasy s narušenou strukturou odbarvováním, tak masku bych si pořídila nějakou rekonstrukční, na narušené vlasy, ale šampon a kondicionér hydratační. I nějaké to sérum přes den hydratační. Mastnota sama to nezachární. přírodně kudrnaté vlasy potřebují opravdu spíše hydrataci. Vlas sice obsahuje jen cca 12% vody, ale u kudrnatých vlasů ta voda chybí a je to hodně znát.

Už jsi zkoušela tu metodu mýt si vlasy kondicionérem? Mně totiž není jasné, jak to může umýt mastnotu a prach z vlasů.

arrow
profile_image
Dandulinka
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sartre: Už jsi zkoušela tu metodu mýt si vlasy kondicionérem? Mně totiž není jasné, jak to může umýt mastnotu a prach z vlasů.

zkoušela jsem sice tu metodu pro kudrnaté vlasy, jak se vlasy nastříkají leave-in, zabalí a nechají se tak uschnout, ale nějak jsem to v tom nevydržela, začala mě svědit hlava, zdálo se mi, že se vlasy zapařují, ale jinak jsem je umyla normálně šamponem, pak kondicionér a zábal, ale chci to vyzkoušet, já mám vlasy tak suché, že si myslím, že by to neměl být problém tím kondicionérem, ale taky si myslím, že to není na dlouhou dobu, že se to občas musí střídat s mytím klasickým šamponem

Cituji Dandulinka: umyla normálně šamponem, pak kondicionér a zábal

To děláš špatně. Kdo ti to poradil? Umýt vlasy šamponem, udělat si zábal a potom dávat kondicionér. Trochu vysvětlím, aby jsi pochopila, proč to tak dělat. Mytím vlas otevřeš a kondicionér slouží k tomu, aby vlas uzavřel a ten byl potom hladký. Potom už do vlasu nedostaneš žádnou výživu. Takže dávat masku na vlasy ošetřené kondicionérem je zbytečnost. (vlas pod lupou vypadá jako kapr, je pokrytý šupinkami, když vlas umyješ ty šupinky se otevřou a umožní přístup do vlasu, ten kondicionér šupinky zase uzavře, takže maska už pak nemá šanci se dostat di vnitřní části vlasu, kde je potřeba)

arrow
profile_image
Dandulinka
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sartre:
já nad tím nedávno přemýšlela, jelikož tady holky psaly, že výrobky se silikony vlas uzavřou a pak už vlas nepobere tu výživu, tak jsem si říkala, že ten kondicionér ho vlastně taky uzavře a teď jsi mi to tedy potvrdila, tak aspoň to teď budu dělat správně a budou určitě i lepší výsledky, děkuji Ale když je ten šampon se silikony tak ten vlas taky obalí a uzavře ne? Nebo u šamponu to nemá tak silný účinek jako u masek a kondicionérů?

Cituji Dandulinka: ten šampon se silikony tak ten vlas taky obalí a uzavře ne

Je to tak. Alespoň tak nám to také říkali na školení. Vlas je potom potažený filmem, jako by sis na nohy natáhla silonku. A pak se Ti přes něj nedostane výživa do vlasu nebo špatně chytají barvy. Ale je to dost sporný. Protože někdo říká, že jsou špatné jen šampony, někdo zatracuje všechno, včetně masek a kondicionérů. Ono zase vyřadit silikony úplně také není úplně v pohodě. Vlasy jsou po něm hladké. A jsou silikony, které jsou rozpustné ve vodě a některé drží na vlasech jak hřebíkem. Nejlepší bude, když si o nich přečteš tady http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-kosmetika/top-t ema-silikony.html

A o hydrataci vlasů tady http://www.dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=29 1493#291493

arrow
profile_image
Dandulinka
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sartre:
to téma jsem už četla, je zajímavé Ale trošku jsem teď zmatená z těch šamponů, já mám sice šampon bez silikonů, ale kdybych měla se silikony, tak už do vlasů nedostanu tolik výživy z masek a kondicionérů jako po šamponu bez silikonů?

Cituji Dandulinka: kdybych měla se silikony, tak už do vlasů nedostanu tolik výživy z masek a kondicionérů jako po šamponu bez silikonů

Já ti to 100% potvrdit nemůžu. Nikdy jsem takhle vlas nezkoumala. Můžeme se jen spolehnout na to, co nám řeknou vědci. Já teď už asi rok používám šampony bez silikonů. Jinak vždy jsem měla se silikony, ale měla jsem krátké vlasy. Takže jsem to neřešila, barva mi vždycky chytala dobře.
Ty bez silikonů jsem začala používat spíše z toho důvodu, že více zatěžují vlasy, což se mi moc nehodí, když je mám teď delší.
Jinak na školení nám říkali, že se silikony dostávají až k vlasové cibulce, tu obalí a tu pak nelze vyživovat, z čehož začnou padat vlasy. Proto asi i holky tady hodně používají šampony bez silikonů.

arrow
profile_image
l.sinner
od 15. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Začala jsem používat Cien šampon z Lidlu a musím říct, že se kvalita mých vlasů hned zlepšila. Už nejsou tak suché jako dříve.

arrow
profile_image
Dandulinka
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sartre:
no já mám Loreal Nature Source De Richesse, používám ho už zhruba měsíc a řekla bych, že je dobrý, ale masky a kondicionéry mám se silikony

Reaguji na Dandulinka:
Pokud se silikonů bojíš, zvolila bych i tu masku bez silikonů. Klidně i ten kondicionér. Se silikonama potom nějaký ten fluid nebo sérum. Tady na omlázku najdeš spoustu rad, které to jsou. Já třeba používám z téhle řady http://www.bionecosmetics.cz/keratin ale nemyslím, že by pro tebe byla dostačující. Popř. se silikonama, které jsou vodou rozpustné. Rozhodně vyloučit přípravky, které obsahují dimethicone apod. Takže tak.
Já třeba úplně nerozumím tomu, proč si pořizovat šampon bez silikonů, ale masku a kondicionér s. Pokud to nejsou ty vodou rozpustné. Já to zase tolik nestudovala nebo nerozebírala. Na tohle tu budou myslím jiné odbornice.

arrow
profile_image
Dandulinka
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sartre: Já třeba úplně nerozumím tomu, proč si pořizovat šampon bez silikonů, ale masku a kondicionér s.

no tady právě bylo řečeno, že když použiji šampon bez silikonů tak lépe dostanu do vlasu následnou péči a ta když je se silikony, tak zase vlas uzavře a obalí a tím i chrání

Reaguji na Dandulinka: No dobře, ale když máš kondicionér se silikonama, které nejsou vymyvatelné vodou, což nejběžněji používaný dimethicone zrovna je, tak jak ho z toho vlasu při příštím mytí dostaneš, aby jsi tu výživu z masky dostala dovnitř? Já se jen snažím pochopit tu logiku toho, rozhodně to neber jako nějaký útok nebo tak. Ale nám totiž na školení říkali, že silikony na vlasech jsou jako silonka na noze. Už se opakuji, já vím. A že přes silonku si nohy nepromastíš a neopečuješ, takže takhle by to mělo být i s tím vlasem. Takže já to beru tak, že silikon by v podstatě měl škodit v jakémkoli přípravku. Třeba to ale chápu špatně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené