arrow
profile_image
Lemmi
od 31. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky
Strašně bych si přála papouška aru nobilis. Byl by to můj první papoušek a četla jsem, že není moc náročný na chov. Chtěla bych se zeptat jestli by papoušek hodně trpěl, kdyby byl přes den doma sám, protože chodím do školy. Ale hned jak bych přišla domů,tak bych se mu maximálně věnovala. Samozřejmě by měl velké množství hraček a všeho možného jen aby si neškubal samotou peříčka..
A druhá věc by byla, že bych ho měla u sebe v pokoji, tak se chci zeptat jestli tento druh papouška moc nekřičí..
Děkuji všem za odpovědi

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý papoušek křičí. Papoušci jsou hodně inteligentní tvorové a jejich chování se dá celkem přirovnat k chování batolat. Když na sebe chtějí upozornit - křičí, když se nudí- křičí, atd. Nadruhou stranu jsou hodně učenlivý -naučí se napodobovat zvuky, a když jsou spokojení tak štěbetají a žvatlají.
Ono ale záleží na jednotlivých papoušcích, mají různé povahy jako lidi - můžou to být příjemní společníci a nebo potvory klovavý a uřvaný.

Já osobně mám doma "jen" korelu, a co ta se navyvádí! Když se nudí šplhá po kleci a věší se hlavou dolů na bidle nebo vříská až zaléhají uši, když usliší v tel. mimino tak štěbetá jako by ho utěšovala, a jinak napodobuje kdejaké melodie co slyší. S papoušky se prostě nenudíš.

S arou mám zkušenosti jen přes známé a ten nekřičel skoro vůbec, jen když kolem štěkal pes tak se taky ozval: D

Jinak papouška si klidně pořiď on se chvíly zabaví i sám, zvláště jestli bude mít dost hraček jak píšeš. Jen když bude mít blbou náladu tak to rozhodně nepřeslecneš.
Jo a připrav se, že ti bude "kecat" do
televize: D

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jiní lidé také chodí do práce/školy a mají papouška, on to přežije, neboj A pak mu tu samotu vynahradíš... Nebo mu pořiď do klece hračky, ať se zabaví než přijdeš. Jo a důležitý je výběr klece, hlavně ne moc malou nebo bude trpět. Jinak papouška schvaluji, jsou to úžasná zvířata, teta má nádherného, krásně mluví a umí i "tančit" Jo a počítej s dlouhověkostí, takže je to celkem závažné a velké rozhodnutí, pokud si ho pořídíš, protože s ním budeš muset počítat i za spoustu roků (v tom nejlepším případě).

Tak to bych si dvakrát rozmyslela, nechceš menšího ptáka? Ara je velký, promiň, ale trochu pochybuji, že mu jsi schopná poskytnout dostatečně velkou klec. Ideál je 2mx2mx2m a samozřejmě ho denně pouštět.

Cituji Lemmi: Papoušek ara nobilis

Tenhle ara opravdu není náročný na chov. Jedná se o nejoblíbenějšího a nejmenšího ara.
Pravda, je trochu hlučnější, ale pokud nemáš přecitlivělé sousedy, tak bych se toho nebála.
Jinak papoušci v noci spí, ale světlo za oknem je pro ně impulzem k aktivitě. Když na klec, než půjdeš spát, hodíš látku, která nepropouští mnoho světla, nebude po ránu křičet.

jé nečtu pořádně, to je malý pták, tak to beru zpět

arrow
profile_image
Lemmi
od 31. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji mockrát za odpovědi určitě jste mě hodně potěšili a jsem ráda, že jste si na mě udělali čas jo a ještě bych se chtěla zeptat jestli je papoušek velký mazlík... Jestli si třeba ke mě lehne a nechá se drbat atd..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené