Potřebovala bych poradit ohledně rizika otěhotnění.

Beru již dlouho antikoncepci. Poslední týden, možná týden a půl jsem ji brala poměrně nepravidelně - vždy však cca max 8hod po klasické době braní. Ve čtvrtek jsem měla poslední pilulku. Protože jsem věděla, že jsem brala prášky nepravidelně, nechtěli jsme riskovat a použili jsme s přítelem kondom. Ten nám ale prasknul.
Nyní nevím, zda si raději zakoupit pilulku po a nebo doufat, že bude vše v pořádku.
Na internetu jsem si četla, zda jsem chráněná v pauze, většinou se dočtete, že ano. Ovšem kamarádka v této pauze otěhotněla a gynekolog jí řekl, že to je častý omyl žen, že nemohou v pauze otěhotnět. Vzhledem k té týdenní nepravidelnosti jsem z toho tedy nervozní.
Mátě některá, prosím, nějakou zkušenost?

Děkuji vám za odpovědi.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jak dlouho bereš ATK? Já jsem ji párkrát vyzvracela a s přítelem jsme se nechránili. Doktor mi vysvětlil, že hladina hormonů po určité době braní ATK je konstantní a proto občasný vynechání by neměl být problém. Záleží na to, kolik pilulek jsi brala později. Taky záleží na případod případu. Kamarádka jedla ATK jak se jí zlíbilo a vždy v pohodě. Další kámoška brala pravidelně a i tak otěhotněla. Zavolala bych svýmu gynekologovi a poradila se s ním. Možná pilulka PO bude tím nejlepším řešením pokud mimčo nechceš a chceš si bejt 100% jistá, že těhotná nejsi.

Beru ji už skoro 7 let, tak si říkám, že tělo by už mělo být dost obrněné.
Pilulky jsem ted opravdu brala asi 10 dní většinou se zpožděním, neb bylo nějaké hektické období a dopoledne jsem si na ně ani nestihla vzpomenout.
Přemýslím právě nad tím, jak velké je riziko, abych si případně pilulku koupila.

A přesně jak píšeš- je to také případ od případu. Někdo je náchylnější. je ale fakt, že když jsem byla s přítelem v tunisku, měla jsem střevní potíže několik dní- to prý účinnost také snižuje a neotěhotněla jsem. Ale člověk nikdy neví...

arrow
profile_image
HankaNF
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že by jsi měla být normálně chráněná. V letáčku se přece píše, že když pilulku vezmeš do 12 hodin, tak se jinak chránit nemusíš.

arrow
Neprodává v Bazaru

Když jsem jeden měsíc brala HA opravdu šíleně (6 hodin sem, 6 hodin tam atd.), tak jsem si raději pak udělala test, to je největší jistota.. Ale já bych si v této situaci Postinor nedala, prostě bych si jen za 2 týdny udělala test, to je ale můj postoj, takže se řiď podle sebe..

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Že někdo něco dělal a neotěhotněl, to není důkaz ničeho, vždyť pokud se někdo SNAŽÍ otěhotnět a v prvním měsíci se to nepovede, tak to přece taky neberete jako projev neplodnosti, nebo jo?

V pauze chráněná jsi. Nakolik je pravdivé to tvrzení o toleranci dvanáctihodinové odchylky, to si netroufám posoudit. Osobně bych z toho měla obavy, ale zase nemám takový morální problém s interrupcí, abych kvůli tomu brala Postinor (což je docela svinstvo) když pravděpodobnost těhotenství je tak jako tak mizivá.

já to pravidelně neberu, někdy vezmu ráno, někdy večer a už 6 let je vše v pohodě. Občas I jednu zapomenu, ale to se teda pak snažím vzít co nejdřív ten další den. Akorát při braní ATB to radši neriskuju

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Charlotte: gynekolog jí řekl, že to je častý omyl žen, že nemohou v pauze otěhotnět.

Častý omyl žen? V tom případě lžou i příbalové letáky, vždyť je tam jasně napsané, že v pauze chráněná jsi. Já jsem brala HA cca 5 let a nikdy jsem v pauze neotěhotněla.
Jinak být tebou, tak se moc nebojím, piluli jsi vždy vzala do avizovaných 12 hodin, tak by snad vše mělo být ok. Kdyžtak si pak udělej test, ale postinor bych do sebe zbytečně necpala.

Tak jsem konzultovala se dvěma lékarnicemi. Jedna mi řekla, že by to mělo být v pohodě. Druhá- příbuzná - řekla, že vzhledem k nepravidelnému braní v posledních 7-10 dnech malá šance existuje a že ačkoliv je malá, pokud dítě nechci, prášek si mám raději koupit.
Také jsem četla, že v pauze člověk chráněný je a vždy jsem k tomu tak přistupovala. Ale kamarádka v této pauze otěhotněla a doktor jí řekl, že tam právě šance otěhotnět je. No...při pravidelním braní bych to moc neřešila, ale vzhledem k tomu lajdačení v poslední době jsem to nechtěla riskovat. Kdybych otěhotněla, jsem už ve věku, kdy bych jít na potrat brala jako rouhání se a říkání si o problém. Ale takhle jsem to radši udělala.
Te´d jen doufám, že dorazí menstruace. Většinou to je neděle až v pondělí ráno. Ale doteď nic. Na létáčku však psali, že se perioda může zpozdit až o 5 dní, tak snad je vše v pořádku. Nemáte s tím některá zkušenost?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charlotte: Pokud jsi prášky brala nepravidelně, tak můžer ke zpoždění dojít. Záleží taky na typu ATK. Já měla nízkohormonální a občas jsem zpoždění měla taky (klidně 3-5 dní). Ale určitě bych si udělala test, ta nejistota je hrozná, v tom tě chápu. Já jsem nikdy neměla radost z MS tak jako dneska! ATK už neberu, ale měla jsem teď zpoždění 10 dnů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené