arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím,

stala se mi nemilá věc. Bylo mi, díky mému paypal účtu, odečteno dvakrát 4,99 EUR německou firmou NETLOAD Gmbh, o které ani nevím, že existuje.
V tu dobu jsem spala a rozhodně jsem nic nepovolila. Samozřejmě hned jak jsem se to po probuzení na emailu dozvěděla nechala jsem zablokovat kartu a podala oznámení PayPalu.

Jde o to, že mám nyní velké pochybnosti o bezpečnosti paypalu. Máte některá s podobnou situací zkušenosti? Přemýšlím zda zaregistrovat novou kartu znovu na stejný účet. Nebo jestli vytvořit nový a tam kartu zaregistrovat. Je nějaká možnost, že se dostali i k mým osobním informacím v bance a že by se mohli dostat i k číslům nové karty?

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nedávno jsem řešila něco obdobného. Přišel mi e-mail od service paypal, že můj paypal vyprší, ať se na něj přihlásím. Hodilo mě to na stránku paypalsetting, stránka vypadala ÚPLNĚ stejně. Já se přihlásila (použila jsem své paypal přihlašovací údaje) a nic se nedělo.. Jenže za cca 3 týdny mi ten email přišel znovu. Začalo mi to připadat podezřelé a přes různé zabezpečení jsem zjistila, že se jedná o podvodné hackerské stránky jež vypadají zcela identicky jako stránky paypalu. Navíc pro rozesílání mailu používají originální paypal e-mailovou adresu (email měl také vzhled paypalu).
Začala jsem to řešit se zakáznickým centrem paypal.com. Za cca 24 hodin zablokovali jejich stránky a "ubezpečili" mě, že moje údaje jsou v pořádku a nikdo k ním nemá přístup. Nejsem si tím však tak jistá, poněvadž celou tu dobu ony podvodné stránky znaly mé heslo na originální paypal (kde je i číslo mé karty!). Nechci ani domýšlet, co se stalo lidem kteří se také přihlásili na podvodné stránky a nezjistili to.. (tito hackeři rozesílali podvodné e-maily min. měsíc, možná déle než jsem na to já přišla).
Paypal je v tomto ohledu hodně konzervativní- rozhodně nebude vyvolávat žádnou paniku, spíše se to snaží ututlat, aby se o těchto problémech (a že jich je spousta) nikdo nedozvěděl.. Tím chci říct, že úbytek peněz na účtu může být klidně i hackerského rázu, přičemž si ani nemusíš uvědomovat, že jsi jim svěřila své heslo...

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji annette: Tím chci říct, že úbytek peněz na účtu může být klidně i hackerského rázu, přičemž si ani nemusíš uvědomovat, že jsi jim svěřila své heslo...

To určitě není, o podobných případech vím a na nic v mejlu neklikám. Přihlásila jsem se klasicky hned po zjištění na paypal.com, adresu jsem zadala manuálně. A tyto částky tam byly. Zjišťovala jsem něco a prý to mohou být ukradená data z gmailu, který používám na elektronické platby. Což mě vůbec nepotěšilo, protože mi přes to jede nejen ebay, ale i asos, new look a pod. a všichni mají číslo mé karty

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V tom případě doporučuji vždy zkontrolvat, že máš nahoře v řádku adresy napsáno "https" (secure), můžeš si to nastvait i na gmail. Takhle se informace budou odesílat zašifrovaně a hackeři to nebudou moci rozluštit. Každopádně si co nejdříve změň heslo na paypalu, pokud jsi tak ještě neudělala... jinak přeji hodně štěstí, pamatuji si jak jsem já stresovala, když jsem to zjistila...

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji annette: Každopádně si co nejdříve změň heslo na paypalu, pokud jsi tak ještě neudělala...

Samozřejmě to už jsem udělala Už jsem změnila hesla úplně všude a u všeho co přišlo s gmailem do styku Jen jsem šťastný člověk že jde pro tentokrát o směšnou částku a ne o tisíce nebo deseti tisíce.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Cindova:
a to zabezpečení (https) jsi si už změnila? To je asi jediná věc, co ti můžu poradit jako prevence..

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak NETLOAD Gmbh je server pro filehosting, něco jako ulozto.cz? Jestli se nepletu platí se těmhle serverům poplatek za stahování-ukládání dat. Není možné žes jim kdysi zaplatila třeba při stahování filmů a zatrhla jsi automaticky obnovit třeba jednou za rok? Není ani nutné abys ty stránky znala, klidně ses tam mohla dostat přes nějaký český server s odkazy. Zkontroluj si na Paypal "subscriptions", jesti to tam náhodou nemáš. Jinak Paypal má relativně dobrou podporu, proč jim nenapíšeš a nezjistíš detaily o té podezřelé platbě.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Haniccino: Není možné žes jim kdysi zaplatila třeba při stahování filmů a zatrhla jsi automaticky obnovit třeba jednou za rok?

Jak jsem psala, tak stránku neznám, nikdy jsem se na ní neregistrovala, ani jsem nikde nic takového nestahovala, nejsem blbá abych nevěděla za co na internetu platím.

Cituji Haniccino: Jinak Paypal má relativně dobrou podporu, proč jim nenapíšeš a nezjistíš detaily o té podezřelé platbě.

Také jsem psala, že jsem kontaktovala PayPal, ale není od nich žádná odezva.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené