arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, chci se zeptat zda máte někdo tady vystudovaný pajdák. Jsem totiž v situaci kdy asi vzdám dva roky co jsem dřela na informatice (přestalo mě to bavit a "tradice" školy že vyhodí 30% lidí v prvním semestru a dalších 40% lidí v dalších ročnících na předmětech co s informatikou mají jen trochu společného, ať se člověk snaží jak chce) a chci zkusit přijímačky na pedagogickou fakultu - základka - matika, výpočetní technika, studium bude oproti předchozímu určitě jednodušší, jen se chci zeptat jaké jsou vyhlídky po škole, kolik jste tak dostali jako nástupák, je to vážně tak hrozné? Případně jestli se dá s touhle školou (a v mém případě s hromadou zkušeností v informatice) bez problémů uplatnit i v jiných profesích, něco konkrétního z vlastní zkušenosti nebo z okoli? díky za odpovědi

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Agigue
Neblázni! Jestli tě nevyhodili, tak zaber a dodělej to. Já sice na peďáku informatiku nestudovala (jsem jazykářka), ale spolužáci, kteří ano, skončili buď jako učitelé (fakt nic moc), nebo jako malí správci sítě- peďák tě nic nenaučí. Když děláš "opravdovou" informatiku, tak se ti to na platu mnohonásobně zúročí (řekla bych, že oproti učitelskému platu docela brzy).

Radila bych to samé a nebo školu,která se třeba specializuje na andragogiku-poté si třeba můžeš otevřít nějakou vlastní školu, školku atd. Do školství bych se jinak nehrnula.

Jen hezky zůstaň na IT a dodělej aspoň bakaláře. Peďák je k ničemu, práce se shání špatně a je mizerně placená, nemluvě o společenské prestiži učitelů. S IT školou můžeš klidně učit (třeba i na VOŠ), ale opačně to nejde ani omylem.

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já vím no, ty peníze jsou hodně podstatný rozdíl Ale zase na druhou stranu, naše fakulta vychovává vědce, což je v praxi to, že pokud při ní někdo vyloženě nepracuje třeba jako programátor nebo to prostě není ten správný ajťák co sedí zavřený v holé místnosti jen s počítačem celé dny a noci a programuje si (takoví tam fakt jsou, ti to dostudují nejlíp) ), tak je taky naprosto neuplatnitelný, naprosto samá teorie :-/ No pěkně blbě jsem si vybrala a teď se mi právě nabízí druhé kolo přijímaček na pedf, jinak bych tam asi nešla a tohle je právě asi ta poslední šance jak včas utéct a přemýšlím o tom dnem i nocí jak se rozhodnout

Agigue
Hele, vezmi to logicky - jestli ti zbývá jenom jeden rok do bakaláře a nevyhazují tě a myslíš, že bys to sice s nechutí, ale "nějak dala".... tak neodcházej. Nějak ten rok ještě dokopej, uvidíš, že to uteče. Byla by to škoda, takhle bys ztratila dva roky úplně zbytečně. Když to doděláš, budeš Bc. a klidně si přece můžeš dodělat nějaké "pedagogické minimum" nebo co to nabízí univerzity. Nebo začít studovat znova něco jinýho nebo i při práci kombinovaně.

Promysli si to: buďto ztratíš ještě jeden rok, vydržíš to, a budeš Bc. a můžeš si dál pak studovat co chceš, nebo odejdeš teď, ztratíš dva roky a nastoupíš na novou školu.....

A ještě něco - chápu tvoje pocity, chceš prostě "utéct" a asi by se ti ulevilo, kdybys dostala orzhřešení ve formě "Běěééééž!", ale ber to z dlouhodobého hlediska, je opravdu objektivně lepší zůstat tam, kde jsi. Teď.

Agigue
ahoj,
chtěla jsem se zeptat kam na informatiku jsi chodila?
protože to je obor kam jsem se přihlásila.. tak mě to dost vyděsilo . Půjdu do Plzně ale ne na FAV ale na pedák obor přírodovědná studia - informatika ve vzdělávání..žila jsem tak nějak v iluzi že informatika je perspektivní obor

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Agigue
To věřím, že pohled na ty typické ajťáky zavřené celé dny v suterénu a nekomunikující jinak než přes chat- nebo co oni to mají, není úplně nejveselejší. Ale vezmi si to z druhé strany. Mám docela hodně známých, včetně mého přítele, kteří pracují jako IT a rozhodně to nejsou výše zmíněné typy. Naopak, v osobním životě jsou to aktivní lidé, kteří v pracovní době (ok, někdy i po pracovní době, ale to není pravidlem) sedí u počítače (jako většina kancelářských myší) a dělají odbornou práci, které normální smrtelník nerozumí. Navíc tohle je ideální práce, která se dá dělat z domova (i částečně), nebo kdekoliv na světě- jako to má třeba můj přítel. Já, kdybych nebyla tak tupá na počítače, tak bych za takovou práci byla šťastná!

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Siamese: přesně jsi to vystihla ) takhle jsem přemýšlela před půl rokem když jsem si mohla dát přihlášku ještě kamkoli, viděla jsem to optimisticky teď už to tak není, sice mě nevyhodili ani mi to zatím nehrozí, ale i když kreditově jsem na tom zatím skvěle, studentka tak průměrná, stejně mi zbývá pořád pár "smrťáckých" předmětů a právě nepochybuju o tom že budu studium prodlužovat na čtyři roky, z tohohle hlediska se bojím že bych to taky nemusela doklepat už vůbec a ztratit takhle třeba čtyři roky. Ono se to špatně popisuje, co škola to origïnál..každopádně to že bych šla opravdu učit beru spíš jako nouzovku kdyby nebylo nic lepšího, jen nevím jak moc se třeba zaměstnavatelé dívají na vystudovanou vejšku, určitě by tam informatika vypadala líp, ale stejně neví že nás tam nenaučili krom vysokoškolské matiky vůbec nic..nevím no, je to boj když si dáte laťku moc vysoko

Kotatkosarinka
Ale to víš, že je!
Otázka je ale, jestli tě baví/nebaví a znáš aspoň mírně podnebí na škole

Agigue
Myslím, že ten pajďák by byl pro tebe opravdu jenom útěkové stanoviště a je teď tak lákavý hlavně proto, že je tam volno, viď?
Ale fakt to není žádné terno.
A co se týče zaměstnavatelů - často je důležitý ten papír, je-li, super. Praxe tě pak často naučí věci, které by ti na žádné škole nedali. Jsou různá místa a jak píše Chudobka, tak i různé možnosti využití Ajťáků

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kotatkosarinka: tak to není ono, na Masarykovu informatika je skvělej obor, ale jde o to jak k tomu ta škola přistupuje, my jsme vyloženě jen teoretici - budoucí vědci, takže k ničemu, třeba vut musí být super, tam je učí vyloženě do praxe, nebo i to tvoje bude lepší, máš aspoň něco specializovanějšího Nás bych nejblíž přirovnala asi spíš k tomu když jde někdo studovat vyloženě jen matiku, nic k tomu, žádný zaměření, jen teorie matematiky, taky netuším jaké takový člověk může mít krom vědce nebo budoucího učitele na vejšce, co bude učit další matematiky, uplatnění.

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Chudobka: taky tam znám spoustu super lidí, až mě to překvapilo myslela jsem to spíš tak že jediný komu k něčemu tahle škola bude je ten typický informatik který bude mít titul jen jako příjemný bonus, mám tam spoustu kamarádů co umí s počítačema takový věci že jen žasnu a stejně jsou vyhazováni na nesmyslných předmětech..a za rok znovu..a znovu..

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

každopádně holky moc díky za odezvy a podporu ještě mám měsíc na rozhodnutí tak to zkusím nějak vykoumat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené