píšu za svojí kamarádku, několik let trpí periorální dermatitidou,někdy dobrý, pak se zase objeví, změnila jídelníček,chodí na kožní, patlá na sebe různé mastičky a stejně pak skončí u Entizolu,ale ten ji nedělá dobře na žaludek.
Možná jste se s tím již některá setkala, nemáte nějaký "zaručený " tip.
předem za ní děkuji.

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To samé mám i já. Kdysi jsem s tím chodila ke klasické kožní, ta mi na to dávala různé mastičky, dermacoly a pod. A potom kámoška básnila o jedné dermatoložce, tak jsem k ní zašla, ta mi řekla, že mám per. dermatitidu a úplně se zděsila tím, co jsem na sebe dříve patlala. U mě se to projevuje tak, že mám světle růžové fleky pod nosem, někdy tamvší, někdy světlejší. A je pravda, že mi taky řekla, že na sebe nesmím dávat žádné krémy, make-up, mýt se destilovanou vodou, používat zubní pastu bez fluoru, ale tohle nějak nedodržuju. Jako první mi nabídla léčbu laserem, že to zmizí trvale, ale mě to nějak nesedlo a po dvou, třech sezeních jsem to měla ještě horší, tak mi dala na zkoušku mast Elidel, která mi docela pomáhá. A kdybych dodržovala i to vše ostatní co mám, tak by to asi bylo ještě lepší. A je pravda, že už jsem tam na kontrole dost dlouho nebyla, takže bych se asi měla ukázat

Laser měla taky a ten Elidel jsem ji sháněla po lékárnách,kde bude nejlevnější, ptž doplatek byl 600Kč a moc ji nepomohl...už rezignovala, ty peníze co za to všechno dala se mohla válet na Seychelách, už rezignovala a maže to Aknecolorem,bez toho prakticky nevychází, chudák...

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo doplatek je tam velký, proto mi ta moje dermatoložka než mi ho napsala dala trochu na zkoušku, jestli mi to sedne, at zbytečně nevyhazuju prachy. No já si na to nic pro jistotu nedávám, po make-upu to mám zarudlé a ten používám fakt jen, když musím. Jinač jediné co si na ten obličej dávám je zelený hypoalergenní dermacol.

no jo jenže ona pracuje jako asistenka v jedné velké firmě a bez make-upu by se jí všichni lekli a utekli,jak tvrdí ona...ale každopádně děkuji;-)já si osobně myslím,že to má taky tím,že je permanentně ve stresu, má toho v práci hodně,velká zodpovědnost ...o změně zaměstnání nechce ani slyšet :-(

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No mě ta dermatoložka říkala, že to vzniká z přepečované pleti, že když se staráš moc, tak pak už to odmítá.. a asi na tom něco bude, protože kdysi jsem používala pořád nějaké krémy, masky.. patlala na sebe kde co. A ten stres tam určitě taky bude hrát roli. A mně nic jiného než ten elidel nezabírá, po něm to mám fakt takové světloulinké. Takže nic jiného neporadím

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, moje kamarádka si to zrovna sama vypěstovala, protože se nezřízeně mazala mastičkou s kortikoidy. sice si za to může sama, ale zase to vypadá, že až se to vyléčí, tak už by se jí to nemělo vrátit, na rozdíl od těch, kterým se to vyvinulo z ekzému. Zatím si hodně chválí obklady Jarischovou vodou. Známá jí dohodila nějakou super doktorku, která prý jí pomohla, když jí pleť spálili laserem a kyždý do té doby jí říkal, že se stím nedá nic dělat. A tahle paní jí to do 14dnů vyléčila. Akorát, že je soukromá, tak asi nebude nejlevnější.. Až se s ní spojím, tak se jí zeptám co je to za doktorku.

Taky můžu potvrdit, že Jarisch je na to výborný, já to kupuju v litrovém balení a používám po každém mytí místo pleťové vody. U mě je periorálka hlavně vyvolaná stresem a tak se těžko odstraňuje příčina (navíc mi to doktoři nevěří, ale já vím svoje - když mám stresový exém, proč by ausgerechnet perioorálka stresová být nemohla). Teď jsem s tím právě přes léto bojovala a pomohl mi biolaser, deset sezení po 30 min. a dermatitida už prakticky odešla do věčných lovišť. Tak jsem zvědavá, co s tím udělá nejbližší nervák :-(
A moje poslední dermatoložka prohlásila, že bez makeupu chodit nemusím (to byla rada té předchozí), že pokud bezpečně vím, že to není z toho, je to naopak dobrá ochranná vrstva. No a to jsem věděla - vyměnit veškerou kosmetiku bylo samozřejmě první, co jsem udělala.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem o tom sháněla informace právě pro tu kámošku, prolezla jsem na internetu kde co a taky jsem z toho vyrozuměla, že když se to dostane z nejhoršího, tak se dá kosmetika normálně používat, jen to chce hned jak přijdete domů odlíčit a omýt tím Jarischem.

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak asi zkusím fakt tu Jarischovu vodu, co to udělá zároveń s tím make-up, protože po něm to mám vždycky strašně zarudlé. No vlastně skoro po všem, jen ten dermacol mi zatím vyhovuje a nedělá mi to tmavší

vanilla12
Na Jarische nedám dopustit, otři se tím nakonec, jestli se při odličování myješ vodou, po sprchování, mytí vlasů... prý voda z vodovodu může zanechávat po sobě vrstvičku chemikálií, která to dráždí, a ten Jarish ji odstraní. Mně se tenhle postup osvědčil.

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ronnie

a čím se odličuješ? Ty používáš jen vodu nebo klasické odličovací věci? A pokud jo, tak jakou značku? A tu vodu asi koupím normálně v lékárně, že?

Já používám odličovací pěnu Happyderm sensitive od L'Orealu, smyju to vodou a pak otírám Jarischem. Ten se koupí v lékárně, mívají ho v půllitrovém nebo litrovém balení. Já kupuju ty litrovky :-)

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nad L´orealem jsem taky uvažovala, ale bojím se, že se z toho osypu, mně pokud něco nesedne, tak mám z toho hned vyrážky :) Tak zítra asi skočím do lékárny. :)

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem začala používat tu Jarischovu vodu a zdá se mi, že mám po tom tu pleť lepší, měla jsem na čele sem tam takovou drobnou krupičku a teď to nějak mizí :)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené