Vždycky jsem používala permanentní barvu, takže jsem se o přelivy nezajímala. Dnes jsem si ale uvědomila, že vlastně pořádně netuším, oč v případě přelivů jde. Tak ano, dočetla jsem se, že se vymývají (narozdíl od barvy, která odrůstá) a neměly by tolik ničit vlasy.
Taktéž bych se chtěla zeptat, když je tam napsáno, že vydrží např. 24 umytí, to znamená, že dát bych si ho měla až po těch 24 umytí, nebo i dříve, třeba za 2 týdny (od posledního přelivu), aniž bych si zničila vlasy?

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna jsem nad tím nedávno přemýšlela. Dřív jsem s přelivy experimentovala a musím říct, že se mi nikdy úplně nevymyl. Jednou jsem si dala jen takový ten pytlík Palette, co má vydržet jen nějakých max. 5 umytí a teda nevymylo se to... byla to tenkrát nějaká rezavá a bylo to strašný
Jinak v poslední době se snažím udržovat barvu podobnou té své a tak odrosty nejsou vůbec markantní a v tom případě je pro mě přeliv ideální - vymývá se postupně, když zůstane nevadí a nemám takové ty rovné odrosty.
Co se týče kvality, tak jsem žádný rozdíl nezpozorovala. mám vlasy kvalitní a rozdíl nepoznám. Po barvě se možná trošku víc lesknou ze začátku...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já mám také permanentní barvu, ale myslím si , že více ničí vlásky než přelivy

Permanentní barva obsahuje silnější vyvíječ, proto je taky permanentnější, "zažere" se přímo do vlasového pigmentu. Přeliv by měl ideálně obsahovat tak max 3% vyvíječ a vlas pouze obalí.

arrow
profile_image
ivkaf
od 4. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

panda08:

jakou značku přelivů doporučujete?

Ano, musím potvrdit, že když jsem používala permanentní barvu, vlasy byly určitě vysušenější, z těch z drogerie mi vlasy i padaly. Pak mi kadeřnice řekla, že je zbytečné, abych používala permanentní barvu, že stačí přeliv, vzhledem k tomu, že chci svoji barvu pouze zvýraznit. Z kadeřnictví mi vždycky obojí vydrželo zhruba stejně, takže už několik let používám opravdu přeliv. Ty přelivy v kadeřnictví jsou určitě lepší než ty z drogerie.

Jinak si myslím, že přeliv se používá pokud se nechcete příliš vzdálit od své původní barvy vlasů. Alespoň já to tak chápu.

Na druhou stranu přelivem se asi hůře zakryjí šediny, to už je pak určitě nutné používat barvu a těžko jím např. udělat brunety blondýnu.

arrow
profile_image
Šárínek
od 14. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stále mi není jasná jedna věc, tak jsem ráda, že Aysel toto téma založila.
Barva je barva, těch je v drogeriích plno.... Ale přeliv? Rozumím tomu dobře, že přeliv koupím v drogerii pod názvem šampon (vydží až 5 umytí, 8 umytí, 24 umytí - podle druhu)?

arrow
profile_image
Jasmin007
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Rozdíl mezi permanentní barvou a přelivem je v tom do jaké hloubky vlasu proniká a zda mění jen část přirozeného pigmentu vlasů nebo všechen (v případě barev - proto musí odrůst, částečně se vymývá, protože je i v povrchových částech vlasu). Co se týče zničení vlasového vlákna jde hodně o kvalitu přípravku a samozřejmě o následnou péči v podobě balzámů, masek a šamponů pro barvené vlasy, které ,uzavřou, vlas a barva se méně vymývá, déle vydrží, vl.vlákno je hladké, lesklé, netřepí se a neláme. Kvalitní účinnou látkou je např. tanin, který obsahuje granátové jablko (lékárna), skvělé produkty nabízejí i kadeřníci v salonech, v případě hledání levnější alternativy mám výbornou zkušenost s přípravky glisscur. Z výše uvedených důvodů mi připadá opakovat přeliv po 14 dnech příliš brzy.

Jasmin007
Díky za vyčerpávající odpověď, to jsem potřebovala vědět.

arrow
profile_image
ElisaSalza
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Barvím se již třetím rokem načerno. Ze začátku jsem používala permanentní barvy, časem jsem přešla na 3% přeliv. Vlasy jsou méně vysušené, lesklejší, vypadají přirozeněji, avšak barva je stejně intenzívní jako permanentní. Odrosty dobarvuji cca 1 x za měsíc.

arrow
profile_image
xtynka
od 25. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám přeliv, v podstatě jen na oživení své barvy, odrosty nejsou skoro vidět a kadeřnice mi říkala, že ho stačí obnovit jednou za půl roku. Mám Alcinu, což je, si myslím, kvalitní značka.

arrow
profile_image
myšáček
od 30. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojík,já si barvím vlasy už mnoho let používám většinou barvy odstínu mahagon tedy do červena sice se trochu vymyjí ale jak se vymívá tak se mění odsín,ale mě to nevadí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené