arrow
profile_image
LucyLucia
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Je mi 22 let. Už asi 4 roky trpím problémy s pícháním a křečmi u (v) žaludku. Poprvé mě to chytlo ve škole, musela jsem jet domů, protože jsem to nemohla vydržet, v krátkých intervalech se dostavovali jaké si strašně píchavá křeče. Mamka mě s tím akutně vzala k dětské lékařce (i přes to, že už jsem u ní nebyla hlášená), protože můj obvodní lékař u kterého jsem byla krátce hlášená nebyl v ordinaci. To byl důvod proč jsem od něj po nějaké době odešla, protože měl ordinační hodiny jen jednou týdně na pár hodin a akutní případy přijímal jen v úterý od 8 do 9 ráno Nicméně dětská doktorka nezjistila co mi je a ani mě nikam neposlala, řekla mi, že to mám zkusit rozchodit. Křeče mi ale vždy po nějaké době vracely. Šla jsem tedy za tím lékařem pro dospělé, ten také nic nezjistil a také mě nikam neposlal. Když jsem od něho odešla a šla k mému nynějšímu lékaři, tak ten mě ani s tímto problémem nehodlal vyšetřit, natož to řešit. Křeče s pícháním se mi stále vrací. Je to zvláštní, vůbec jsem nevypozorovala, co může být jejich příčina. Někdy je období, kdy je mám jednou týdně, někdy období kdy je mám 3x týdně, někdy 5x, jindy zas jednou za 14 dní, někdy se mi už dokonce stalo, že jsem je neměla celý měsíc. Také někdy jsou tak silné, že se to nedá vydržet a musím se prostě vší silou donutit, abych to zaspala, někdy jsou jen méně bolestné, ale i to je velice otravné a nepříjemné. Nejhorší je, když mě to chytne někde třeba na návštěvě u kamarádky a jsou tak bolestivé, že musím jet domů a absolvovat tedy dost nepříjemnou cestu. Častokrát jsem kvůli tomu musela odejít i ze školy,... Teď jsem naštěstí měla asi měsíční pauzu, což se stává vyjímečně, ale včera se mi vrátili a dnes je mám znovu. Hledám tady u vás na foru spásu. Prosím, najde se tady někdo, kdo by aspoň trochu mohl tušit co to je? Ani nevím, kam bych s tím mohla jít, a jestli s tím vůbec někam mohu jít bez doporučení od mého praktického lékaře? Jestli mi někdo pomůže, nikdy v životě mu to nezapomenu, protože já už jsem vážně zoufalá. 4 roky co jsem to trpěla jsou fakt moc. Předem vám mooc moooc děkuji

arrow
profile_image
Verunecka
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jak zjišťovali jestli ti něco je, všichni lékaři ?

arrow
profile_image
LucyLucia
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prohmatávali mi břicho v oblasti žaludku u toho mi ta dětská doktorka akorát řekla, že mám břicho děsně nafouklé a ten druhý mi řekl že nic necítí a jak jsem říkala, ten poslední mě ani neprohmatal. Toho posledního jsem ale alespoň donutila, aby mě poslal na sono. Paní doktorka na sonu mě vyšetřila a podle obrazovky mi řekla, že mám plné břicho bublinek, což nechápe, že je to fakt děsné, to je jedna věc a pak mi řekla, že mám u žaludku snad jakési nárůsty. Řekla, že to pošle tomu mému lékaři, ať to pořeší. Ten to ale neřešil, i když jsem mu říkala, že paní doktorka na sonu říkala, že tam mám snad nějaké nárůsty. Nic na to řekl a snímky asi někam založil v počítači .

arrow
profile_image
LucyLucia
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víte, k tomu poslednímu lékaři chodíme celá rodina, rodiče říkají, jak je skvělý, ale mě nepříjde. Já si u něj přijdu jak pokusný králík. Když přijdu, že mi něco je, moc mě ani neposlouchá, většinou mě ani nevyšetří, jen sedí za stolem a píše mi žádanky na tísíce léků, s tím, že "snad jeden zabere".

A to jsi nebyla na gastroenterologii na sondě? Prostě si to budeš muset vydupat sama, když máš doktora lempla.
A cítíš se hodně plná, nafouklá? Zkoušela jsi to ovlivnit nějakou úpravou stravy? Taky nezebralo? Pak si vyžádej kompletní vyšetření břicha a choď doktory otravovat tak dlouho, dokud něco nenajdou. Já se takhle musela doprošovat s cystou na vaječníku, pořád "nic tam nemáte, to vás bolí od páteře". A najednou cysta jak tenisák.

arrow
profile_image
granulka
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucyLucia: mám naprosto to samé,.. v podstatě bych se pod tohle mohla podepsat... mne doktorka udelala max. všechny testy krve ze kterých zjistila, že jsem alergická na laktozu.. leč když jsem neměla nic s mlekem, křeče nepolevily..

Já bolestmi v břiše a oblasti žáludku trpím už od malička. Nejvíce se to vystupňovalo kolem 19tého roku. Až ve 25ti letech mi však minulý týden po operaci doktorka řekla, že mám nejspíš Crohnovou chorobu nebo celiakii. Poslala mě na gastro. Výsledky nevím, teprve tam jdu. Doteď jsem netušila, že nějaké takové nemoci existují. Být tebou, tak změním doktora, nebo je to problém? Já také měnila a až pátý mi začal zkoumat, co mi opravdu je. Takže toto je má rada. Přeji hodně štěstí ať se Ti uleví...

arrow
profile_image
LucyLucia
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Já se nafouklá cítím hodně často, co už asi ani s tím žaludkem nemá nic společného. To jsou zase moje jiné problémy, nadjímání, strašná přejezenost po každém, leč malém jídle,... Ano, stravu jsem zkoušela změnit dokonce několikrát, ale nic nepomohlo. Té sondy se bojím, prý to bolí, ale možná mi nic jiného nezbude. Já tím teda netrpím od malička, mě se to poprvé objevilo v těch 18ti letech. Vyšetření krve jsem ho donutila udělat a i na lepek a vše bylo v pořádku.
To Marissa1985: na ty tvoje choroby co jsi napsala se kouknu, jestli nebudu mít stejné příznaky, jako by ty choroby měli mít.
Děkuji vám všem strašně moc, že si se mnou o tom povídáte a snažíte se se mnou rozluštit co to je.

arrow
profile_image
LucyLucia
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem na to koukala, a ty tvé dvě choroby to asi nejsou.

Tak to těžko poradit, když nejsme doktoři. Vážně zkus změnit odborníka, uvidíš, třeba přijde na to, co Ti je. Máš bolesti třeba po určitém jídle? Nebo se objeví zničehonic? Možná by to chtělo zkusit vysledovat souvislosti... Já to mám horší taky od těch 19ti, do té doby to ještě šlo. Jen vím, že mi rodiče říkali, že si na to břicho stěžuji občas už od malička. Držím pěsti ať Ti přijdou na to, co Ti je a pomůžou Ti...

arrow
profile_image
Verunecka
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já měla něco podobného, ale jen asi 3 dny . Udělali mi ultrazvuk břicha, gynekologii, a veškeré podrobné krevní testy a testy z moči a stolice...

To si určitě vyžádej!

(samo mi to přešlo)

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji LucyLucia: Té sondy se bojím, prý to bolí,

nebolí to, extra příjemné to není, ale bolestivé to není rozhodně. a za pět až deset minut je to hotové

Lucy,já mám naprosto stejné roblémy,jen ty křeče nejsou nijak hrozné,ale jinak velká plnost po jídle,jako by jídlo leželo dlouho v žaludku,přitom jím zdravě,pravidelně.
Rok jsem to odkládala a až před týdnem jsem se rozhodla jít k lékaři.Jsem jinak hubená a měla jsem břicho jak balon.Poslal mě ihned na gastro na sondu a ultrazvuk.Byla jsem teď ve středu,jelikož nejsou ty čekací lhůty o prázdninách tak dlouhé.Vůbec jsem se toho nebála,jelikož jsem chtěla vědět co mi je.Vystříkali mi pusu umrtvovacím sprayem a nabídli i nějaký oblbovák,ten jsem ani nechtěla.Žaludek mám v pořádku,vše mi důkladně prozkoumal i tím ultrazvukem,teď čekám na testy na alergii lepku a pak půjdu asi na alergologii,zda mi nevadí nějaká potravina.Mám i problémy s bradou,že jí mám stále osypanou,což prý má za následek nějaký problém se zažíváním.Modlím se,aby mi přišli na to,co mi ty problémy způsobuje,ale to ti nemusím říkat .Přinuť doktora,ať tě pošle na vyšetření,vůbec nechápu,že to nijak neřeší.

arrow
profile_image
Potkan
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, a nemohou to třeba být žaludeční vředy? A tady je seznam příčin při bolestech břicha, možná jsi na to už narazila:
http://diagnozy.doktorka.cz/bolest-v-brise/

arrow
profile_image
LucyLucia
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, děkuji, dívala jsem se na to, ale to co už se trochu podobalo (ale mě to píchá vyloženě u žaludku), asi není ono, protože já jsem neztratila chut k jídlu, ani neztrácím na váze.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené