arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zcela upřímně - pracujete ve státní správě, kolik berete?

Možná ještě vysvětlení proč se ptám. Ve státním sektoru je pravidelná pracovní doba (povětšinou), já momentálně dělám v soukromém, oficiálně na poloviční úvazek (čili 4 hod. denně) neoficiálně - skutečně tedy 7 hodin. Pracovat musím spíše odpoledne, takže domů přijdu až večer. Mě ani našemu domácímu režimu to do dnes ani nějak nevadilo.

Ale máme dceru v první třídě, školu má blízko domu, jen přes jednosměrku, prostě bezproblémová cesta bez podchodů na klidném sídlišti, takže jsme se nebáli, že by nezvládla chodit domů sama. Dnes donesla sdělení v notýsku, že máme kontaktovat paní učitelku. Kontaktovali jsme a dozvěděli jsme se, že děti obtěžuje cestou domů nějaký č*rák, i naše dítě oslovil, dcera se naštěstí hned vrátila do školy a nebavila se s ním, bohudík jí to ani nevyděsilo, policie vyšetřuje-nevyšetřuje, přeci jen nic zlého se zatím nestalo. V práci jsem si momentálně vzala dovču, ale je mi jasné, že budu muset dát výpověď. Družina je do 5 hodin, já každý den chodím domů kolem 7, přítel má práci, že se musí přizpůsobit klientům - takže hl.večer.
Koukala jsem dnes na inzeráty soukr.firem a všude chtějí, aby člověk byl flexibilní (zkrátka kam jsem zavolala, mi řekli, že mi nemohou zaručit, že budu moct každý den odejít v 16 hodin). Takže proto ta otázka

zkus kamarádku jestli by ti neprovedla dcerku nebo někoho z příbuzenstva, jestli jsou z tvého města, myslím, že i s paní učitelkou by se dalo domluvit, když to má kousek od domu, tak by pro ni nebyl problém doprovodit, nebo i ostatní rodiče mají také strach o své dítě, tak poprosit je. K tomu platu nevím přesně, ale je to celkem příjemný plat , dokončím Bc a jdu na matriku pracovat mám přímo obor veřejná správa. Myslím, že je škoda, se vzdát takové práce. Dej určitě vědět, jak jsi to vymyslela.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jelcinek
Je to trošku těžší, já vyrostla na stejném sídlišti o pár domů dál, problém nikdy nebyl. Mám sice rodiče dá se říct kousek od sebe, ale taky pracují denně tak do 18-19 hod. Od tří hodin odpoledne nám tu drnčí telefon - ostatní rodiče, mají stejný problém jako my, taky mají urč.způsobem stanovenou pracovní dobu a je fakt, že většina dětí z dceřiny třídy chodila domů sama (fakt jsme relativně klidné sídliště), 2 dceřiny spolužačky mají sice maminky na MD, které jsou ochotné několik dětí vyzvednout a nechat u nich doma, dokud si je nevyzvednou rodiče, ale jen dočasně a taky jen určitý počet dětí. Což jim nevyčítám, ale naprosto chápu, přeci jen mají mladší děti do 1 roku, tak si k nim domů nevezmou dalších 14 dětí od staršího dítěte.

Práce, kterou teď dělám, mě sice baví a je i výborně placená, ale pořád méně, než kolik vydělá můj přítel a riskovat se nám prostě nechce.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

elissabeth

já je právě nemůžu teď nikde najít, ale faktem je, že některé ty částky byly hodně ubohé, jiné zase vypadaly dost lákavě, ale nechytila jsem podle čeho se přesně určuje, kam bude člověk zařazen. I když teď jsem v situaci, že bych vzala něco klidně i za ubohou částku, jen když mě nechají jít v 16 hod. domů.

arrow
Neprodává v Bazaru

Dělám ve státní správě, ale neřeknu kolik beru, stejně bys mi nevěřila (ale je to několikanásobek průměrné mzdy).
Myslím, že se ale ptáš jinak, spíš by ses měla ptát, kde by tě vzali, kdybys měla zájem. Zkusím ale i přesto odpovědět. Odhaduji, že nemáš žádnou praxi, proto bys začínala od nuly, takže bych to viděl tak na 15, ale spíš v lepším případě a na dobrém místě!
Jinak mzda se odvíjí podle tabulek, ve kterých postupuješ podle odpracovaných roků a tvého zařazení. BTW je docela možné, že bys v případě úředních hodin (2 až 3x týdně) mohla končit v 17 či 18h, moc by sis nepomohla!
K tomu tvému problému bych radil abys spolu s ostatními rodiči (ale jednotlivě) kontaktovali Městskou policii (nebo Obecní) a přednesli jim co se děje. Žádejte, aby do té oblasti dávali hlídky.
Mělo by to vyjít, držím palce.

Miinka
platy jsou podle praxe a od nového roku,budou ve státní správě
nižší.

arrow
profile_image
zlatkaz
od 22. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

kopíruji z různých serverů:
Státní sféra
Pokud úspěšně projdete výběrovým řízením dostanete svoji kancelář, svoji pozici, ale bohužel také svůj plat, který je přesně stanoven podle tabulek. Máte většinou pevnou pracovní dobu, která nebývá zatížena přesčasy, a přesně máte vymezené úřední hodiny. V pracovním kolektivu vládne velice dobrá atmosféra, protože svojí kariérou nikoho neohrožujete. Nevýhodou práce ve státním sektoru jsou ovšem už zmíněné tabulkové platy. V současné době je stanoveno 16. platových tříd a 12. platových stupňů. Výše platu závisí na tom, jestli pracujete ve zdravotnictví, školství nebo na úřadech státní správy a samosprávy. Zařazení zaměstnance do platové třídy je podle nejnáročnější práce, která je po zaměstnanci požadována. Navíc je nutné splňovat potřebné vzdělání. Zařazení do platového stupně je v závislosti na dosažené praxi. Pokud tedy začnete shánět práci ve státní sféře jako čerství absolventi VŠ, budete zařazeni do 10. platové třídy a bez praxe do 1. platového stupně. Čeká vás tedy plat od 11 000 Kč do 15 000 Kč. Samozřejmě pokud se budete pravidelně účastnit školení zaměstnanců státní správy, budete v rámci systémů tříd postupovat výš. Chcete-li tedy přesně vědět, jak se bude vaše kariéra vyvíjet a mít jistou práci s jistým platem, práce ve státní sféře je pro vás jako stvořená.

platove tabulky

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Mr_Spock: K tomu tvému problému bych radil abys spolu s ostatními rodiči (ale jednotlivě) kontaktovali Městskou policii (nebo Obecní) a přednesli jim co se děje. Žádejte, aby do té oblasti dávali hlídky.

Je vidět, že všichni uvažujeme stejně, to jsme taky udělali, nicméně policie na rozdíl od nás rodičů o tom již týden ví, hlídka je u školy, ale jen od 7:45 do 8:00, problém je, že pán si asi rád ráno přispí a děti oslovuje až odpoledne. Navíc jsme se dozvěděli, že oslovit dítě není nic trestného, takže jestli jsem to pochopila dobře, nejdřív se prostě musí něco stát a potom policie začne něco dělat.

Cituji Mr_Spock: docela možné, že bys v případě úředních hodin (2 až 3x týdně) mohla končit v 17 či 18h, moc by sis nepomohla!

jo, s tím počítám, právě teda spíš někam, kde nejsou úřední hodiny, čili ne místní úřad apod. Známá kdysi dělala na MF a měli pružnou prac.dobu, podmínkou bylo odpracovat za týden 42,5 hodin.

Cituji Mr_Spock: Odhaduji, že nemáš žádnou praxi, proto bys začínala od nuly, takže čistého bych to viděl tak na 15, ale spíš v lepším případě a na dobrém místě

Praxi mám naopak vcelku dlouhou vzhledem k věku - 9 let (pravda 5 let z toho na půl úvazek).

zlatkaz
děkuju za odkaz

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já vůbec nechápu jak někdo, kdo pečuje o malé dítě může vzít praci do večera. Vždycky když jsem sháněla práci po MD předem jsem vyřadila místa, kde byla nevhodná pracovní doba. Manžel pracuje do večera. Zbývá tedy mamka, která musí zajistit péči o děti. Pokud nejsou k dispozici prarodiče. Není přece možné nechat tak malé dítě samotné doma. I cesta ze školy pokud někdo nečeká doma je riziko. Před asi dvěma lety jsem takhle žasla a posléze i brečela při pořadu " Na stopě", kde chlapeček z druhé třídy chodil sám domů, kde čekal asi 3 až 4 hodiny na rodiče. Jednou při cestě domů ho chytil úchyl a znásilnil ho. Stalo se to přímo u nich v domě. Možná kdyby byla doma maminka, která by ho vyhlížela nic se nestalo. Omlouvám se za výlev, nemyslím to ve zlém, ale chci varovat.

K těm platům ve státní správě. na netu jsou dostupné tabulky mzdových tarifů, kam stačí nahlédnout. Myslím, že to je na stránkach MPSV a jiných.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

roza

Já na MD nebyla, dcera doteď chodila do školky, já pracovala na půl.úvazek + chodila do školy, takže času jsem na ní měla skutečně mnohem víc, než jiná maminka, co třeba byla s dítětem doma do 3 let a pak dítě bylo ve školce od 7 do 17 ne-li dýl.

Cituji roza: Vždycky když jsem sháněla práci po MD předem jsem vyřadila místa, kde byla nevhodná pracovní doba

Gratuluji, že si sehnala, hodně mých kamarádek bylo nezaměstnaných, protože nenašly práci, která by šla skloubit s dostatkem času na dítě, ale pak došly peníze, takže musely vzít, co bylo - bez ohledu na pracovní dobu. Já měla štěstí na půl.úvazek, právě díky tomu, že jsem nebyla na md, nepřerušila školu i praxi.
Jinak jsem vyrůstala na stejném sídlišti, chodila do stejné školy, od první třídy jsem chodila do i ze školy sama a bez jediného problému, moje o 9 let mladší sestra taky. Takže dost záleží na prostředí, bydlet v centru Prahy, na Žižkově, v Karlíně, ani nás to nenapadne, nechat dceru chodit do školy i ze školy samotnou. My bydlíme na okraji Prahy, v klidném sídlišti.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Navíc jsme se dozvěděli, že oslovit dítě není nic trestného, takže jestli jsem to pochopila dobře, nejdřív se prostě musí něco stát a potom policie začne něco dělat.

Radil bych argumentovat prevencí a taky kromě MP kontaktovat kriminálku u které by mělo mravnostní něco konat bez ohledu na to, zda se něco stalo, nebo ne. Ale opět radím kontaktovat a nejlíp všude písemně.

Cituji Miinka: jo, s tím počítám, právě teda spíš někam, kde nejsou úřední hodiny, čili ne místní úřad apod. Známá kdysi dělala na MF a měli pružnou prac.dobu, podmínkou bylo odpracovat za týden 42,5 hodin.

Souhlas, ale jedná se až na výjimky spíš centrální úřady, asi si z Pha, tak by to připadalo do úvahy...

Cituji Miinka: Praxi mám naopak vcelku dlouhou vzhledem k věku - 9 let (pravda 5 let z toho na půl úvazek).

Když nemáš praxi ve státní správě či samosprávě (společný pojem je veřejná správa), což si myslím že nemáš, jinak by ses tady neptala, tudíž od nuly!

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

roza
jako matka malého dítěte s tím mohu jedině souhlasit. V mém okolí se stalo něco podobné. Také holčička šla sama domů ze školy, kde na ní nikdo nečekal. Uchyl už to měl asi ohlídnuté, protože šel za ní, vetřel se jí do domu a následně i do bytu. Tam na ní jen začal sahat a naštěstí se jí podařilo vysmeknout zavřít se v pokoji. Měla mobil a když slyšel že telefonuje, tak raději utekl. K ničemu sice nedošlo, ale po psychické stránce jí to určitě ovlivilo na celý život.

Bohužel naše zákony jsou tak pokřivené a trapné, že je pravdou, musí se něco stát, až pak policie zasáhne, jinak jim to je fuk. Jenže pak už je docela pozdě, dle mého názoru. Neriskla bych si v dnešní době mít bez dzoru, ani kdyby to mělo domů jen pár metrů, vždy se najde někdo, kdo si může ohlídnout situaci a zjistit, že dítě je určitou dobu doma samo. Dnes je to na denním pořádku, bohužel.

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Miinka

Cituji Miinka: Gratuluji, že si sehnala, hodně mých kamarádek bylo nezaměstnaných, protože nenašly práci, která by šla skloubit s dostatkem času na dítě

taky jsem byla doma rok a půl zadarmo, nedalo se nic dělat. A peněz nám rozhodně nepřebývalo.

Napadlo mě, když jsi v práci spokojená a dobře finančně ohodnocená, nebylo by lepší než shánět novou práci, najít si paní např. důchodkyni, která dovede dcerku domů ze školy, kde ji nechá v bezpečí domova s tím, že nikomu neotevře? Myslím, že se najde někdo, kdo si rád přivydělá a nemuselo by to být finančně náročné, protože se nejedná o několika hodinové hlídání.

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji zlatkaz: Máte většinou pevnou pracovní dobu, která nebývá zatížena přesčasy

Tak tady to není vždy pravidlem, na některých pozicích jsou přesčasy docela časté (účast na různých jednáních, akcích, zasedání zastupitelstva nebo třeba v účtárně v době uzávěrek...)

Cituji zlatkaz: V pracovním kolektivu vládne velice dobrá atmosféra, protože svojí kariérou nikoho neohrožujete.

Tomu moc nevěřte, vztahy můžou být dobré i špatné, jako všude. Navíc v samosprávě spolupracujete i s volenými pracovníky - politiky a to má mnohdy do idylky opravdu daleko

Cituji zlatkaz: jako čerství absolventi VŠ, budete zařazeni do 10. platové třídy

Rozhodně ne automaticky, VŠ je předepsaná již od 9. třídy, záleží na práci, kterou vykonáváte, referenti bývají zařazeni nejčastěji do 7. - 9. třídy, na desítku už to musí být hodně odborná práce nebo vedoucí pozice (např. vedoucí oddělení).

Cituji zlatkaz: Samozřejmě pokud se budete pravidelně účastnit školení zaměstnanců státní správy, budete v rámci systémů tříd postupovat výš.

To taky není tak úplně pravda. Úředníci se sice musí vzdělávat a absolvovat zkoušky zvláštní odborné způsobilosti, ale vliv na třídu to nemá. Ta je určena nejnáročnější činností, kterou pracovník vykonává. Postupuje se pouze po platových stupních podle odpracovaných let. Třídu vám zvýší pouze přechodem na náročnější práci nebo do některé vedoucí funkce. A těch na úřadech zase až tak moc není...

arrow
profile_image
Tereza25
od 2. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pracuji ve státním sektoru a i přes čtyřletou praxi a vyšší odborné vzdělání mám plat 13.000 Kč hrubého včetně os. ohodnocení , ale platy jsou opravdů různé.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené