Ahoj všem Omlazeným,

od mládí se velice těším na to, až si budu moci pořídit pejska. Nedávno jsem se přestěhovala z městského bytu na vesnici do domu se zahradou a začala jsem nad pořízením psího parťáka uvažovat. Zatím nemám zkušenosti s chovem psů, žádného jsem do bytu nechtěla. Naprosto mě okouzlil čau čau a začala jsem pátrat na internetu po bližších informacích. Po přečtení některých článků jsem ale trochu skeptická a říkám si, zda je pro někoho nezkušeného toto plemeno vhodné. Narážím na vlastnosti "uzavřený, zdrženlivý, nedůvěřivý, hrdý, nevhodný pro výcvik". Mimochodem je mi tak sympatický asi proto, že jsme stejné povahy. Také mě zaujalo, že si údajně v rodině většinou sám vybere jednoho člověka, kterému je oddaný.
Najdou se zde chovatelé či někdo, kdo má s tímto plemenem zkušenosti?

Děkuji a přeji pěkný den.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na leopardice: ahoj, vůůůbec se Ti nedivím, že Tě tohle plemeno zaujalo vypadá rozkošně. Sama s ním zkušenosti nemám- nemám žádného psa, ale kamarádka čau čau má. Pokud se psy nemáš žádnou zkušenost, asi nedoporučuju. Vždycky když k ní přijdu na návštěvu tak nevím, jak se k němu chovat... nazvala bych to asi, že si žije svým životem. Vyžaduje hodně trpělivosti a individuální přístup. Ta kamarádka dřív měla ovčáka a sama říkala, že tenhle pes vyžaduje úplně jiný přístup, je to s ním těžké a do hlavy mu nikdo nevidí ..

arrow
profile_image
elliss
od 22. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkus se zeptat spíš na nějaké pejskařské diskuzi-třeba na i-fauně..sama za sebe si myslím,že čau-čau je sice krásný pes,ale absolutně nevhodný pro začátečníka...má velmi zvláštní povahu,těžko se cvičí.Vypadá jako takový dobrácký medvídek,ale zdání klame..

Cituji AninkaM: asi nedoporučuju

Cituji elliss: nevhodný pro začátečníka

Děkuji za názory, holky. Sice se mi velice líbí, ale nechci si pořizovat psa jen kvůli vzhledu a pak šílet z toho, že mi pes skáče po hlavě a já si s ním nevím rady.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na leopardice: já Ti rozumím, je to takový méďa aspoň podle vzhledu ale úplně mazel to není, řekla bych, že by se tulil..- no víš jak... myslím, že dokáže projevit lásku svému páníčkovi, ale asi se to s ním musí umět..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Těhle těch ,,méďů" je hodně Zkus pohledat a určitě si vybereš jiné plemeno, které bude mít i vhodnou povahu Sice drahý: https://www.google.cz/search?q=pes%20boo&psj=1&bav =on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.50723672,d.Yms,pv.xjs.s .en_US.kOth2ObowFc.O&biw=1291&bih=668&um=1&ie=UTF- 8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=pVcLUpTM JMjStAa5iICQAg

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak my jsme si po smrti našeho pejska vybírali plemeno, které nebude moc náročné na pohyb, vhodné ven atd... No měli jsme hned několik tipů a mezi nimi byl i čau čau. Každopádně nakonec jsme vybrali jinak. Co se týká povahy, je to spíš kočka než pes, hlavně se nedá čekat,že poslechne, mazlivý taky moc není a dělá jenom věci, které uzná za vhodné. Další věc je srst, která vyžaduje péči. Navíc bývají agresivní k ostatním psům, jsou hodně dominantní, takže to zkouší i na lidi. Jsou hodně zvláštní no. Ale pokud chceš medvídka, podívej se třeba na keeshonda

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Sice s čau čau zkušenosti nemám (zemřelo nám jako štěně, ještě u majitelky snědla štěňata nějaký molitan), ale pro začátečníka je vhodný boxer, z vlastní zkušenosti. Jsou to zlatíčka, jen trochu horliví, ale člověk se s nima nenudí. Také si myslím, že by nemusel být problém pořídit si od začátku komplikovanější plemeno, když se k tomu člověk postaví zodpovědně, bude chodit třeba na cvičák a nebude psa příliš rozmazlovat.

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky Jsi ve stejné situaci jako naše rodina před pár lety. Taky nás toto plemeno zaujalo, ale zarazily nás jeho vlastnosti...to s jedním pánem, laxností a tak. Táta se nakonec dozvěděl, že špatně snáší i děti, a to rozhodlo, že ne. Máme ulici plnou dětí a kdyby se nějakému něco stalo, tak by to bylo hrozné. Přeci jen... k medvídkovi budou děti ruce strkat více než k dobrmanovi např.
Nejsme zkušení v nějakém výcviku a ani se nám do toho nechtělo. Chtěli jsme rodinného mazla, žádného hlídače.
A všechnoo tot jsme našli v plemenu SAMOJED. Pokud se nerozhpdneš pro Čaua, tak vřele doporučuju. Jsou krásní, přívětiví, za 7 let jsem nezažila, že by po někom vyjela, mazliví, společenští, trpěliví k dětem, no perfektní. Když někam jdeme, tak se za náma všichni otáčejí Nemusíš se bát ani bílé srsti. Je samočistící. 2 koupele ročně nám stačí.
Neni to dobrý hlídač. Sice zaštěká (ne moc), ale jakmile někdo přijde k plotu, tak sama přinese míček, aby jí ho hodil Jsou to velmi roztomilí psi, od malička jsou holt zvyklí, že si je každý ňuchá A taky je trošku peklo období línání...ale nic co by se nedalo vydržet, stačí jednou denně vyčesat. No já už bych k baráku jiného nechtěla... A hlavně je nemá jen tak někdo.

Jo...a mají trošku výše postavené koutky úst, takže to vypadá, že se pořád smějí
Omluvám se za reklamu na samojedy, ale tvůj přípěh mi připoměl můj, tak jsem se neudržela. Bylo te jedno z nejlepších rozhodnutí mého života

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,sice nemám s tímto plemenem zkušenost,ale když jsem sháněla info o Rhodéském ridgebackovi,tak jsem skočila do knihovny,našla jsem tam hodně užitečných rad a informací v kynologických knihách(hlavně proto tam bylo vše psáno podrobněji než třeba na netu) ale hlavně jsem teda chtěla názory,rady a zkušenosti přímo od lidí co je chovají nebo je mají jako parťáka.Přihlásila jsem se na FB do 4 skupin které jsou přímo o RR.a pak jsem se taky nestyděla napsat pár emailů do Chovatelsých stanic vždycky mi odepsali,napsali mi jak klady tak zápory toho plemene(těch záporů ale moc není ) Normálně jsem napsala že si do budoucna plánuji pořídit toto plemeno ale že bych chtěla nejdřív zjistit informace od lidí,kteří mají s tímto plemenem zkušenosti.Chtěla jsem tak předejít tomu,aby si nemysleli že chci štěně právě z jejich vrhu a aby mi tím pádem RR nepopsali jen ve těch kladech většinou se emaily shodovaly to mi pomohlo asi nejvíc,takže už se nebojím takového pesíka pořídit tak to zkus taky a samozřejmě taky hodně informací mi dal internet,recenze,stránky chovek atd prostě jsem zjišťovala všude možně i nemožně a samosebou i Omlazení

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozhodně se neřiď pouze vzhledem, ale i povahou, potřebou pohybu, celkové péče, zdravím... A tak si vybírej pejska s PP. Aby ses pak nedivila,co máš doma vůbec za psa.

Jinak samojed mě taky napadl,ale přece jen je to severské a navíc "saňové" plemeno, tudíž má vysoce rozvinuté lovecké pudy a potřebuje hodně pohybu. Ovšem pokud si myslím,že mu v těchto věcech vyhovíš, směle do něj

Reaguji na leopardice:
Soni, já bych si pořídila pejska z útulku, nepřemýšlela jsi o tom?

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lili grace: Rozhodně se neřiď pouze vzhledem, ale i povahou, potřebou pohybu, celkové péče, zdravím

já bych řekla že na to se zakladatelka zaměřila hlavně sama píše že ji příjde že jsou podobné povahy takže podle mě ví že nejdůležitější je povaha taky jsem pro psa s PP nebo z útulku ale o tom tady nechci rozjíždět debatu,na toto téma je na Omlazení příspěvků dost

Děkuji holky, vidím, že názory ohledně povahy se shodují, takže bude lepší, když budu vybírat buď jiné plemeno, nebo si to ještě pořádně promyslím.

Cituji lili grace: Rozhodně se neřiď pouze vzhledem, ale i povahou, potřebou pohybu, celkové péče, zdravím

Jen kvůli vzhledu bych si psa určitě nepořídila, proto jsem ty zápory zmínila hned v úvodním příspěvku.

Cituji Ejdrien: pejska z útulku

To víš, že nad tím taky přemýšlím, ale jakmile jen vidím webovky útulku, jsem mimo. Je mi jich strašně líto. Nechápu, že někdo dokáže být taková s.v.i.n.ě!

Cituji sexy_woman: takže podle mě ví že nejdůležitější je povaha

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych toto plemenou jednou chtěla,miluju chundeláče...momentálně nám po zahradě běhají leonbergeři...neskutečně lásky plné pemeno...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené