arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh a zároveň prosím každého, kdo s tím má zkušenosti, nechť přispěje. Je mi 23let a prodělala jsem před krátkou dobou plicní infarkt a plicní embolii oboustrannou - pravé i levé plíce. Zdroj nebyl prokázán. Doktoři tvrdí, že je to pravděpodobně z antikoncepce. V rodině jsme (co vím) nikdy embolii neměli, nekouřím, obézní nejsem, snažím se hýbat, antiko jsem brala 6 - 7let. Před necelým měsícem mi začaly opravdu ukrutné bolesti mezi levými žebry, nemohla jsem se nadechnout a vlastně pak už ani chodit. V životě jsem takové bolesti nezažila, později jsem už brečela bolestí, jelikož se to opravdu nedalo vydržet. 14dní jsem byla prakticky bez spánku. Nešlo sedět, stát, a hlavně ležet. Nejprve si obvodní myslel, že to mám od zad (uskřípnutý nerv), tak mě pěkně "prokřupnul" a poslal domů, samozřejmě se to ještě zhoršilo, takže jsem skončila na pohotovosti, kde ale neprokázali, oč jde a ještě ten den mě nadopovanou infuzemi pustili domů. Po týdnu se mi k nesnesitelným bolestem (už i celých zad) přidalo ještě vykašlávání krve a vystouplé modré žíly, tak jsem opět navštívila svého obvodního, kde mi bylo řečeno, že krev mohu kašlat z léku Aulin, který mi byl předepsán. Pro jistotu jsem ho tedy vysadila, ale krev jsem ve stále větší míře kašlala i po dalších třech dnech. Tak jsem opět navštívila svého obvodního a tam mi bylo řečeno, zda to nemám psychosomatického původu, že nevědí, co se mnou je..., ale že mi raději tedy napíší interní vyšetření na další den ráno, ale že nejdřív mám přijít na krev k nim. Dorazila jsem tedy na krev a tam mi bylo řečeno, že kašlu krev z nesprávného stravování se, že prý je v jídle hrozná chemie a že kašlu krev z toho. Už jsem ale naštěstí byla na ten den objednaná na interní vyšetření, takže tam se vše na CTčku odhalilo a skončila jsem v nemocnici. Dnes už jsem doma, ale stále trpím velkými bolestmi (pocházející z toho infarktu - velký 5cm). Prý budou ještě klidně měsíc přetrvávat. Rok musím užívat Warfarin a rok nesmím otěhotnět.

Zajímaly by mne vaše zkušenosti nebo zda někoho s podobným příběhem znáte. Mně antikoncepce nikdy velké problémy nezpůsobovala, depresemi jsem netrpěla, chuť na sex byla stále stejná a menstruace krátká, nebolestivá a pravidelná, jaterní testy OK. Jen jsem začala pozorovat vyšší tlak a hlavně vysoký tep - v klidovém režimu mám 90 - 100 tepů. Na to mi vždy lékaři řekli, že se jich prý bojím - a vysvětlení, že už to mám dlouho nikoho příliš nezajímalo .

Jen vás tímto chci varovat, zda některá máte podobné příznaky, okamžitě vysaďte HAK a běžte ke svému lékaři a rozhodně se nenechte odbýt. Já už tu s jejich laxním přístupem dnes nemusela být, v nemocnici mi řekli, že jsem měla veliké štěstí.

drsnéééé
od mého přítele bejvalka tohle měla-kouřila a brala HA, začala ji bolet noha a hned se na to přislo..ale znova kouří že.)

mě se něco podobného stalo taky, ale bylo mi řečeno, že mám skřipnuty nerv a pravda je že po 3 dnech bylo po bolestech...takže nevím, ale v té době jsem Ha brala.

momentálně z důvodu úrazu HA už neberu, ale doktor mě pokaždé ukecává ať to beru, že je nepřirozené nechat takhle trápit tělo, když nechci miminko, že mé tělo každý měsíc chce otěhotnět, ale to mě nějak nezajmá že. Je mi už 28 a i když miminko neplánuji tak přece jenom 10 let HA stačilo a dříve by mi otěhotnění vadilo, ale teď to klidně přivítám, jen to neplánuji. Dříve jsem měla celkem dost cysty(vždy praskly-masakr) a doktoři říkali, že kdybych nebrala HA tak to mám ještě více. No a od té doby co neberu HA jsem ještě žádnou neměla. Jedíne mínus u mě jsou boleti při menstruaci...ale bolesti při prasknutí cyst jsou teda horší. No bohužel nevím zda jsem je měla díky HA nebo ne, ale teďvím že je nemám no a snažím se vždy lékaři odolat, když mi je nabízí. Toto je má zkušenost, i když jiná.

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Mia_Sofia:
To je teda fakt neskutečný, hlavně ten laxní přístup lékařů..a jakou antikoncepci si brala?

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lulča: od mého přítele bejvalka tohle měla-kouřila a brala HA, začala ji bolet noha a hned se na to přislo..ale znova kouří že.

Já právě neměla prokázaný zdroj, takže z nohou to nemám, ale bývalá přítelkyně je teda odvážná, že kouří dál, já mám už takový strach, že nic negativního v tomto smyslu "podnikat" nebudu. A divím se jí..fakt že jo..

Cituji Lulča: doktor mě pokaždé ukecává ať to beru, že je nepřirozené nechat takhle trápit tělo, když nechci miminko, že mé tělo každý měsíc chce otěhotně

To jsem tedy ještě neslyšela, aby doktor ukecával k užívání HAK, naopak jsou mile překvapeni, když se žena rozhodne sama s tím skončit.

Cituji Lulča: Dříve jsem měla celkem dost cysty(vždy praskly-masakr) a doktoři říkali, že kdybych nebrala HA tak to mám ještě více. No a od té doby co neberu HA jsem ještě žádnou neměla.

Ten tvůj doktor je celý nějaký obrácený, ne? Tělo si samo řekne, co potřebuje..Já někdy fakt zírám nad názory lékařů..

arrow
profile_image
Crannie
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je opravdu strašné, a asi je vážně štěstí že se na vše přišlo... já vysazuju tento měsíc (Lindynette20), protože HA u mě způsobuje migrénu a doktor mi řekl ať vysadím, že to je prý špatné na cévy. Mamka z ní měla docela velké jaterní problémy (než mi doktor předepsal HA, játra nijak netestoval, přitom jsem mu o mamce říkala a ona k němu taky chodí -.-). Začala jsem to brát kvůli opravdu nepravidelné menstruaci (někdy třeba po dvou týdnech, pak dva měsíce nic a tak různě), ale radši tu menstruaci nějak přežiju než toto...

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pampalatrala: To je teda fakt neskutečný, hlavně ten laxní přístup lékařů..a jakou antikoncepci si brala?

Brala jsem antiko Katja asi dva tři roky (předtím Diane-35 a Chloe)

Ten laxní přístup je fakt strašný...Včera jsem u toho obvodního byla s propouštěcí zprávou z nemocnice a jen mi řekl, že se s tím u takhle mladého člověka ještě nesetkal, ale nezapomněl dodat, že to stejně mohu mít z jídla, že je především v mase hrozná chemie a chtěl mi opakovat přednášku, tak jsem ho zastavila, že už jsem to slyšela a že mi v nemocnici řekli, že to mám z antikoncepce..Škoda mluvit...musím změnit obvoďáka, ale teď na to nemám ani pomyšlení .

Reaguji na Mia_Sofia: no já jsem právě taky čuměla, ale když mi to řekl už druhý tak jsem začala uvažovat co a jak...ale kašlu to už nic. Ale fakt dva lékaři mi řekli, že by bylo fajn je začít opět brát a dokonce to jsou celkem špičky ve svém oboru...Kdybych tohle neslyšela od dvou lékařů tak tomu ani nevěřím.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Crannie: asi je vážně štěstí že se na vše přišlo

Je smutné, že jsem 4x musela navštívit obvodního, než mi napsal interní vyšetření . Já jsem byla z těch, co se nenechala odbýt, ale měli mě tam za simulanta .

Cituji Crannie: ale radši tu menstruaci nějak přežiju než toto...

Co vím, ta se dá menstruace upravovat nějakými injekcemi, takže antiko nebude jediná možnost, jak to mít pravidelně.

Reaguji na Mia_Sofia:

plicní embolii z HA měla sestra mé kamarádky, přišli jí na to jen tím, že omdlela na ulici a v nemocnici jí udělali celkové vyšetření. Hrozný. Jsem ráda, že jsem jí po 3,5 letech vysadila, zpětně mám pocit, že mi nadělala spíš víc škody než užitku...

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lulča: Ale fakt dva lékaři mi řekli, že by bylo fajn je začít opět brát a dokonce to jsou celkem špičky ve svém oboru

Tak to je zajímavé, no snad vědí co říkají, ale já bych přeci jen radši poslouchala své tělo..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Mia_Sofia: Co vím, ta se dá menstruace upravovat nějakými injekcemi

Otázka je, zda ty injekce nejsou taky na hormonální bázi...protože to je pak stejné jako HA....

Jinak tdy zážitek šílený, hlavně ten přístup doktorů je otřesný......

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Leni86: zpětně mám pocit, že mi nadělala spíš víc škody než užitku...

To mi povídej, teď už o ní nechci ani slyšet. Tohle za to opravdu nestálo..Ve čtvrtek jdu ke gynekologovi, tak jsem zvědavá, zda mi nabídne jinou možnost antikoncepce (nějaké tělísko), bylo by to vhodné, když NESMÍM otěhotnět..No uvidíme..

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hrůza Já si taky hraju s myšlenkou, že HA vysadím, beru jí 3 roky, už mám třetí druh, protože vždy začnu špinit a tak se děsím, aby mi nepředepsali nějakou silnější, se kterou jsem jedinou problémy neměla.
Vylezly mi dost žíly (barvou) a popraskaly žilky a při jakýmkoliv píchnutí v nohách panikařím, že to může být trombóza. Jenže já předtím měla hrozně silné akné, které jsem léčila 5 let různě u kožních a nic mi nepomáhalo. A představa, že v 21 letech se mi toto vrátí, tak bych nemohla vylézt ven Tak radši takhle debilně riskuju...

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mia_Sofia:
Docela drsné, díkybohu že ti to vyšetření nakonec napsal a přišli ti na to relativně včas.

Jinak k HA, no je to sporné. Rozhodně není tak neškodná a bez rizik, jak se nám snaží doktoři a média často namluvit. Maminka mojí kamarádky momentálně bojuje s rakovinou prsu a je přesvědčená, že to má právě z HA, a doktoři na onkologii jí to i nepřímo potvrdili.
Jeden můj kamarád pracuje ve farmaceutické společnosti ve výzkumu a ten na rovinu říká, že kdyby ženský věděly jaký to má rizika, tak to tak ve velkém neužívají. Jenže jsou v tom strašně velké prachy, o které se farmaceutické koncerny nenechají připravit...

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: Otázka je, zda ty injekce nejsou taky na hormonální bázi...protože to je pak stejné jako HA....

Vidíš, to mě nenapadlo..Ale třeba to obsahuje míň hormonů než antiko.

Cituji bakalářka: Jinak tdy zážitek šílený, hlavně ten přístup doktorů je otřesný....

Jo bohužel , v nemocnici nevěřícně kroutili hlavou, ale nikdo nic negativního neřekl - přeci si navzájem nepodrazí nohy, že...Přitom jsem příznaky měla vcelku typické a nechápu, jak to nemohli rozpoznat - je pravda, že nízký věk mohl být matoucí, ale i tak ne nemožný pro vznik plicní embolie..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené