arrow
profile_image
andelka.jjj
od 25. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, jdu si k vám pro radu. Na obou nohou na nehtech se mi vytvořila pravděpodobně nějaká plíseň či kvasinka - hnědočerné fleky. Jeden palec mne dokonce pobolívá a oba nehty mám hrozně křivé, jakoby rostly do strany. Ke kožní samozřejmě půjdu, ale jako na potvoru má teď na dva týdny dovolenou. O co mi ale jde. Já už jsem si tímhle dvakrát prošla, nejdřív na jedné a asi po roce na druhé noze a pokaždý se mi to nepodařilo vyléčit. V prvním případě mi palec u nohy uplně brutálně otekl - asi po půroční léčbě a kvuli šílené bolesti jsem jela na chirurgii, kde mi nehet strhly. Po druhé mi praskl a samovolně upadl. Ale vždycky to bylo v létě po cca půl roce. Teď se děsím, že by mi strhávaly nehet někdy v zimě, vůbec nevím jak bych někam chodila, když nenarvu nohu do bot. Fakt mě to otravuje, že už se mi to po třetí objevilo a aby toho nebylo málo, tak na obou nohách :-/ Máte někdo zkušenost, co opravdu zabírá? Taky mě děsí, jak oba ty nehty jsou šíleně křivý, se snad i bojím to ostříhat, aby nějak neupadly Ten jeden mne i začíná celkem bolet :-/ Budu ráda za všechny rady.

arrow
Neprodává v Bazaru

Bohužel, plíseň na nehtech se šíleně blbě léči, navíc se často vrací Koupila bych nějakou vodičku v lékárně na plíseň, mají jich habaděj, zároveň je lepší nehty co nejvíce zkrátit, jakmile jsou jednou napadeny, už se nezachrání. Zároveň plísně, kvasinky, bradavice a všechny tyhle svinstva se rády objevují, když není dostatečně silný organismus, takže bych se možná zaměřila na výživu zevnitř, takže nějaký B-komplex, vit. C, zdravější jídlo, na detox je výborná chlorella a spirulina, musí se ale brát dlouhodobě.

arrow
profile_image
samotarka
od 26. 6. 2020
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je to tak. Nejlepší je ovšem dojít k doktorovi, protože ne každou plíseň funguje každá mast. Léčení je na dlouho. Osobně mám zkušenost s Mykoredem, ten zabral, ale chce to pravidelnost. Výhodou je, že se to kape na a za nehet. Pokud už to člověk jednou měl, pak je nutné dbát o zvýšenou hygienu a používat tyto přípravky i preventivně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené