Ahoj, nemáte někdo zkušenost s plísní na textílii?
včera jsem při převlíkání postele otočila matraci a byla posetá šedými a žlutými skvkami - plísní. Vůbec nevím co s tím... je to jen ten obal, molitan uvnitř je ok. Matraci jsem kupovala v květnu takže vyhazovat jí nechci.
Pochybuji, že mi jí v Ikei vezmou na reklamaci, je to naše blbost, nastěhovali jsme se do nově postavené ložnice moc brzo a nenechali jí pořádně vyschnout... plíseň se nám teď objevila i na zdi za čelem postele.
Neexistuje něco jako postřik co je na plíseň na zdech?

Savo má sprej přímo na plísně, ale nevím, jestli se dá takto použít, možná by bylo dobré pročíst info na zadní straně přímo někde v drogerii nebo na internetu. My jsme to používali v koupeně na stěny a zázrakem nám plíseň mizela přímo před očima.

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jestli je to potah, bez milosti vyhodit, Savo ve spreji opravdu funguje, ale upřímně jsem v plesnivém bytě bydlela pět let a od té doby jen léčím následky pobytu v tomto obydlí

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Leni86: je to jen ten obal, molitan uvnitř je ok

spíš není, jen tu plíseň ještě nevidíš. nespala bych v tom. vyhodit celé. molitan už neodplísníš.

pokud můžete, dejte postel jinam a spěte mimo ložnici, dokud ložnice nevyschne. půjčte si někde vysoušeč.

arrow
profile_image
ammalka
od 12. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak tohle přesně jsme měli také s tím, že to fakt nevonělo, dost to i zapáchalo plísní, zkoušela jsem všechno, od čističe na cokoli od Zeppter, nakonec pomohlo, celou matraci namočit do vany s práškem na prací, trocha sava, sice jsem zadělala celou koupelnu, ale fakt je pokoj a hlavně ten zápach je pryč, horší je, že teď je venku zima, já tohle dělala v létě, takže matrace krásně venku za pár dní vyschla, napadlo mě to třeba zkusit v čistírně?

Reaguji na Leni86: Mohu se jen zeptat, jakou máš postel? Jakým způsobem je v ní matrace uložena? Na roštu nebo desce, je zespoda přístup vzduchu?

díky za rady, zkusím ten povlak postříkat savem, vyhození je jako poslední možnost

Reaguji na ammalka: naštěstí nic nesmrdí. Čistírna mě taky napadla, ale by to jen esteticky nevyčistili a plíseň nezahubili... u toho sava mám jistotu. Pak ještě můžu vyzkoušet tu "houbu" kterou jsme zlikvidovali plíseň na zdi... horší už to být nemůže

Reaguji na prskafka:

máme jí normálně na dřevěném roštu, pod postel nic nedávám, je to asi 30cm nad zemí. myslím, že to byla shoda blbostí - nevysušená zeď, několik nánosů barvy, hned jsme tam přirazili postel, za postelí se právě vytvořila ta plíseň a asi to přeskočilo na matraci. Navíc jsme ze začátku zavírali dveře do ložnice a jak je to malý prostor tak se to hned vydýchalo a měli jsme orosný okna a to tomu neprospělo

arrow
profile_image
ammalka
od 12. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Leni86: u toho sava mám jistotu

To je sice pravda, ale aby ta matrace pak tím savem nepáchla až moc, aby vám z toho nebylo zle.

Reaguji na ammalka:

nastříkám to ráno než půjdu do práce, to musí za celý den vyčichnout... doufám

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Leni86:

A nešel by ten potah vyprat v pračce? My máme také matraci z líné pěny a na tom potahu je napsáno, že jde prát na 60 stupňů. A jestli se to tam nevejde, tak v čistírnách mají takové ty velké pračky.

Reaguji na Minette:

bohužel na této je vše přeškrtané - praní, chemické čištění.... jen nějaký speciální šampon...

jinak by už letěl do pračky hned

Cituji Kokinka: ale upřímně jsem v plesnivém bytě bydlela pět let a od té doby jen léčím následky pobytu v tomto obydlí

a jak dlouho jsi už z toho bytu? Já byla krátce (cca měsíc) v podobném prostředí a už bych nikdy nechtěla! - bůhví co všechno jsem vdechla.

Cituji Leni86: nevysušená zeď, několik nánosů barvy, hned jsme tam přirazili postel

Nejlíp když zeď "dýchá". Já v podobném prostředí odstranila černou plíseň ze zdi něčím jako neředěným Savem - a bílá bílou byla. Ten smrad vyvanul tak do 24 hodin. U matrace těžko říct. Škoda že není stará a nechcete ji vyhodit. Ale přijde mi lepší vyvanuté Savo (ředěné) než plíseň.

arrow
profile_image
Claudie1980
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
My jsme měli problém s plísní na sedačce. Za sedačkou nám zplesnivěla zeď a chytlo to i velký kus sedačky. Savo se na tyto věci použít nedá, okamžitě to bělí a rozežere to ten materiál. Našla jsem nějaký DEZISAN - je bez chlóru a funguje výborně! Zabralo to i na plesnivou stěnu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené