Ahoj všem,
hodně přemýšlím o tom, že bych začala podnikat, ale pořád mě nenapadá v čem by to bylo nejlepší. Tak mě napadlo, že byste napsali své tipy, jak jste vybírali obor, ve kterém se angažujete, co vás k tomu vedlo, co si myslíte, že je v dnešní době nejvýhodnější. Já mám rekvalifikaci na kadeřnici (ale nemyslím si, že bych byla tak super profík, abych si dovolila stříhat cizí lidi, dělám jen známé a rodinu, když si řeknou), vystudovala jsem administrativně-právní obor, strašně mě baví starat se o zvířata (ač mi přítel vyhrožuje, že si něco udělá jestli ještě bude další přírustek ) a jinak si myslím, že jsem celkem všestraně šikovná. Mám praxi s psaním článků (dělala jsem v novinách).. Taky mě baví sledovat módu, oblečení zejména, takže mi vyvstala myšlenka i nějakého butiku s oblečením (akorát jich je dnes všude mraky)? Ale pořád nevím v čem se rozjet. Napadá mě též stříhání psů, nikdo to zde nezmiňoval, dělá to z vás někdo ? Uvítám všechny tipy, rady a triky.. Obdivuju, jak tady všechny píšete, že podnikáte, chce to určitě hodně síly a trpělivosti..

Tak jsem zvědavá, zda někdo přispěje..

Obávám se, že know-how je velmi ceněno na to, aby ho někdo jen tak prozrazoval.
Hlavně v dnešní době, kdy je těžké začt s jakýmkoliv oborem, protože mi připadá, že je dnes trh už přesycen.
Manžel má vlastní firmu, já mu pomáhám. Také mě neustále ponouká, abych vymyslela další obor, ve kterém by se dalo podnikat. Ale bydlíme v menším městě a mám pocit, že už tu všechno je. Jeden nápad sice mám, ale vyžaduje další vzdělání a je svázán dost předpisy a zákony, takže nevím, zda jse do toho pustit. Pozrazovat zatím nebudu, cesta je dlouhá a nerada bych, když bych se rozmyslela že do toh půjdem, aby mě někdo předběhl

Yasminka
Též jsem si říkala, že je možné, že se s tímto asi mnoho lidí nesvěří.. Já jen, že si myslím, že jsme tu většinou každá tak nějak odněkud jinud, tak by to vadit nemělo.
Jinak jsem taky z menšího města, takže mám pocit, že vše už tu je. Pokud Tě ponouká k dalšímu oboru, tak to se vám daří, né ? Ono mne právě i dost lidí odrazuje, že to je strašně nevýdělečné jen samé starosti.. Ale je dobré, že je člověk sám svým pánem a může si rozvrhnout čas.. Tak nevím nevím.

arrow
profile_image
Daníček
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já projektuji, není to nic tajného, takže se klidně můžu svěřit
Sama na sebe dělám od roku 1999 (OSVČ), neměnila bych. I když není vše samozřejmě jenom růžové......

Daníček
Díky za názor. To je ale celkem těžké a na to musíš mít školu, že ? A co nevýhody podnikání..?

Marissa1985
Já jsem OSVČ od roku 2004. Předtím jsem dlouho pracovala v oboru kovovýroby se zaměřením na export. Z té doby mám několik hlavních zákazníků, pro které ted zajišťuji jejich objednávky do výroby, a vlastně se na mě obrací se vším co poptávají.
Předpokladem je vynikající němčina a částečně angličtina.
Výhody: organizuji si den jak potřebuji, nevýhody: nikdy nevíš kdy dopadne finanční krize v západní evropě. Jako letos na podzim.

arrow
profile_image
elen83
od 15. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jsi z menšího města, pak při zřízení psího kadeřnictví je třeba brát v potaz, kolik potencionálních klientů je přímo ve vašem městě a kolik by jich případně absolvovalo cestu z jiného města, kde taková služba není.
Jestli máš na to prostory, napadá mě také založení zvířecího hotelu (včetně možnosti využít psí kadeřnictví, s líbivým sloganem poukazujícím na spokojenost a čistotu pejska, kterého si po skončení dovolené vyzvednou...). Ale aby tě to nestálo manželství.
Butik ti neradím, na maloměstě se jich moc neuživí.
A vše začíná reklamou!

arrow
profile_image
Daníček
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Marissa1985
No vzdělání a hlavně praxi. Vždyť to všichni známe :. cosi je vystudované, ale děláme vlastně něco úplně jiného.
Mám strojní průmyslovku, ale to co dělám, je oficiálně technika prostředí staveb. Musím mít autorizační zkoušky, a protože nemám obor vystudovaný, tak samozřejmě profesní zkoušky.
Výhoda : člověk je svým pánem, nevýhoda : člověk je na vše sám. Určitě to není způsob života, který každému vyhovuje. Chce to docela sebedisciplínu.
Konkurence takřka žádná, protože je nás málo. Je to celkem nádeničina, takže se do toho lidi moc nehrnou. Hospodářská a hlavně energetická krize = více práce v mém oboru.

Holky díky moc za vaše příspěvky!
eva1960
S tou krizí nevím nevím.. Možná je to jen přeceňované, uvidíme.. Já tedy němčinu mám velice slabou.. Jak Tě napadl zrovna tenhle obor ? Musí to být hodně náročné. Každopádně já bych se v něm určitě neuplatnila, jelikož ani pořádně nevím, co to obnáší..
elen83
Jj, přesně jako Ty jsem nad tím též uvažovala. U nás má právě psa skoro každý, ten hotel mi taky radila ségra, ale na ten je třeba mít prostory.. Nad těmi právě uvažuji, zatím bydlíme v bytě, to by chtělo dům, jenže co já vím, s přítelem jsem teprve půl roku, co bude dál.. Právě on by si vzal asi hypotéku na sebe, ale jak říkám, kdo ví, co bude (jsem ve vztazích takový pesimista ). Ty v něčem podnikáš ?
Daníček
S tím vzděláním máš pravdu. To máš super, mi přijde, že s průmyslovkou a celkově technicky zaměřenejma školama to člověk má dneska jednodušší, všude hledají lidi v tomhle oboru.. A jak jsi se dostala k tomuto oboru zrovna, baví Tě to ?

arrow
profile_image
Daníček
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Marissa1985
Ten obor byl víceméně náhoda - prostě v projekťáku měli zrovna v tomhle oddělení místo, když jsem se vracela po mateřské do práce. Baví mě to, je to mužský svět a mě se vždycky líbilo chlapům konkurovat, eventuelně jim "vytřít zrak". Tedy teď toho mám zrovna plné zuby, prostě únava materiálu (člověka), už to dělám docela dlouho. Dovedu si docela dobře představit, že takové 2 roky nedělám NIC. Tedy myslím nic za účelem výdělku

arrow
profile_image
elen83
od 15. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, začala jsem během studia na vysoké. Ze začátku spoustu starostí, učíš se hodně nového a v podstatě to bývá velký risk. Pak se buď uchytíš nebo ne. Starosti jsou pořád. Ale děláš na sebe.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Daníček
Ahoj, prosím tě,jaké jsou ty autorizační zk? Prý víc než obtížné....

Marissa1985
samozřejmě že to není pro každého. chtěla jsem tím říct, že jsem několik 10 let pracovala v oboru jako zaměstnanec, potom firma skončila a já využila toho že mě firmy zabývající se těmito výrobky znaly. Takže když jsem zavolala a nabídla jim, že budu pro ně pracovat a shánět, tak věděli do čeho jdou.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Marisso,

najdi maličký prostor a otevři si obchůdek "Miláček" - myšleno psí a kočičí, prodávej oblečky, jídlo a různé bytové věcičky a vychytávky. Ostatní se uvidí...je totiž čím dál víc lidí co mají domácí mazlíčky....no a to stříhání pak pujde samo....posléze....švadlena nějaká domácí může šít oblečky, potahy na spací košíčky a tak....levné koše seženeš u domácích výrobců...no a taky se můžeš zaměřit na papáníčko....někde jsem viděla i psí a kočičí cukrárnu.
To jen tak mně letí hlavou........pa,pa janis

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené