arrow
profile_image
andys
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

janis
taky se můžeš zaměřit na papáníčko....někde jsem viděla i psí a kočičí cukrárnu.
Jj, dobrý nápad, nyní se opravdu toto v Čechách hodně rozmáhá, ty tam jsou doby, kdy byl pes jen hlídač přivázaný u boudy. V Praze u Carefouru je psí obchod a pekárna, kolegyně tam nechávala dělat pro svého pejska dort k 1.narozeninám.

marisa1985
janis v tomto má pravdu. Sháněla jsem obleček pro psa, už má roky, tak na zimu. No a když jsem viděla ve zvěrokruhu ty ceny, tak jsem šla do kolen. Pod 700 korun to nešlo, za pláštěnku, na které fakt nic moc není chtěli víc jak 500 kč.
Nebo různé vložky do pelíšků, podívej se kolem.
A lidi jsou ochotní do zvířat investovat víc jak do sebe.

Díky moc za příspěvky!

Daníček
Jsem si právě říkala, že to asi bude spíše chlapský obor.. To věřím, deset let je hodně dlouhá doba. Ono se říká, že i normál zaměstnání je vhodné vyměnit po pěti letech, resp.udělat nějakou změnu, že jinak je to pro člověka více unavující/stresující. A s dovčou to je asi horší, že ?
elen83
Jo jo, právě to jsem si taky říkala, aby člověk neměl jen spoustu starostí a nic z toho(myslím tím mizivý zisk). Znám i slečnu co se díky tomu, že si otevřela hospodu hodně zadlužila.. V čem podnikáš Ty, pokud to není tajné?
eva1960
Tak to je super, to jsi měla vážně výhodu.. Hlavně už jsi tak nějak věděla jak to funguje a mohla se podle toho zařídit, že ? Kdežto, když člověk začne podnikat v něčem o čem zas tak moc neví, má jen kurz tak to asi taková sranda není..
janis
Díky moc za tipy! Popřemýšlím nad tím.. Akorát tedy u nás je tak pět zvířecích obchodů, tak nevím zda by se pátý uživil.. Každopádně to rozhodně není špatný nápad, vlastně jsem už kdysi nad tím, že budu mít obchod se zvířátkama/potřebama (druhá varianta byla móda-butik s hadříkama) pro ně uvažovala, ale zavrhla jsem to jelikož ted k tomu potřebuješ rekvalifikaci.. Ono je sice u nás hafo psů, ale podle mě oblečky a tyhle věci se uživí hlavně v Pze a tak..

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Marisso,

já bych to jen pro psíky a kočky, jiný zvířata ne a k tomu internetový obchod se sortimentem a bylo by to i pro Pražáky.....!?!?
Hlavně si neříkej negativa...protože ty jsou všude, spíše si dej cíl a za tím běž...s takovou bys nic nerozjela....nápadů je hafo !!!!!!!!
janis

Marissa1985
no tak já jsem začala s podnikám rok po škole, chvíli jsem byla zaměstnaná v oboru(a byl to fakt děs, šéf moc neplatil) a pak jsem se pustila do podnikání, mám obchůdek se spodním prádlem, hrozně mě to baví, byl to můj sen,ale řikám na rovinu,že na nějaký zbohatnutí to tady na malym městě neni, lidi hrozně šetří a jsou ochotni investovat spíše do žrádla než do kvalitního spodního prádla, čímž bohužel posunují můj sortiment i tam,kam nechci, jenže můj zákazník,můj pán, podprsenku za litr už tady neprodám ani náhodou.....no každopádně na zbohatnutí to teda opravdu neni, aspon u mě, spíš se to tak plácá a ta krize mi dává docela dost zabrat, lidi šetří každou kačku, takže si myslim,že to bohužel neni jen planej poplach.......já si myslim,že hlavní je, vybrat si něco, co tě už dlouhou dobu baví, o čem aspon něco víš a v čem si věříš a taky vystihnout díru na trhu a být v něčem originální, nabízet něco jiného než konkurence.Já soobně si čas sama zorganizovat nemůžu, vzhledem k otevírací době a fakt řikám narovinu, že je to plno práce a zodpovědnost, kterou si člověk do tý doby asi tak úplně nepředstaví, co všechno máš najednou na bedrech a ještě s nejistým výsledkem.....a ty náklady, už jen dát si reklamu do novin....chce to pořádně rozmyslet a udělat si nějakej plán. držim palce a ten obchod "miláček" se mi jako nápad moc líbí.

Když chce člověk podnikat tak by si měl uvědomit,že vše je velká zodpovědnost a na začátek velké náklady aby vše šlapalo.K slušným výdělkům je složitá cesta a ne každej jí půrojde.

janis
Ten e-shop mě taky napadlo, to by určitě chtělo, mám i kamaráda, který by mi webovky zřídil.. Asi máš pravdu. Díky za názor!
artep
To je fakt, že si to člověk uvědomí až když má všechno zařizovat a když vidí kolik to stojí.. Proto si chci zjistit prvně co nejvíc infromací a poradit se s vámi, co jste už do podnikání nakoukli.. Jsem moc ráda za Tvůj příspěvek, s tou originalitou vyjadřuji naprostej souhlas, dneska to chce opravdu něco, co člověka odliší od ostatních, pže nabídky je všude kolem tolik, že to není sranda.
Danda28
Ty máš taky s podnikáním zkušenost ? Na jiné diskuzi taky kdosi psal, že první dva roky jsou většinou ztrátové nebo né extra výdělečné.. A pak se to prý většinou přehoupne. Tak nevím.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

elen83
A vše začíná reklamou!
Podle mně je nejlepší reklama info od spokojeného zákazníka. Tedy skvělou kadeřnici mám až ve vedlejším městě- info od kamarádky- má vždycky plno. Moje manikérka má plný diář měsíc dopředu- když vypadnu, je problém. Tyto dámy nemají nikde reklamu, dokonce ani na budově ne.
Podnikání rozumím jako koza petrželi ale stejně si myslím, že dobrý tovar se chválí sám.
M.

Marissa1985
Ty máš taky s podnikáním zkušenost ?
já podnikám cca 12let a v několika oborech

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Marissa,

klidně můžeš mít podobného něco jako má už v tvém okolí nebo městě, ale vypíchni si specializaci kterou budeš mít jen ty a v tomto budeš mít nejlepší sortiment a tím pádem nabídku a služby. Ostatní se pak už na to nabalí....přijde samo....rozhlídni se ve svém okolí co jsou tam za řemesla co by se hodilo a mohli ti dělat subdodávky....není nad to mít maličkou firmičku a mít spokojené zákazníky, jak píše Mária - dobré a chválené zboží se prodá samo...
K tomu ještě můžeš prodávat pohlednice, nabídnout jejich miláčka potisklého na triku - někde to subdodavatelsky pujde, klíčenka s fotem, pexesa...atd...atd... potisk na polštáře, tapetu - fototapetu...prostě všecko co tě napadne pro nadšence tohoto druhu...janis

arrow
Neprodává v Bazaru

podnikám od roku 1993 mám tři obchody a ted jsem si otevřela ještě půjčovnu, puvodne jsem zdravotní sestra, je fakt že poslední rok je těžkej i pro zaběhlé firmy, začínat bych dneska nechtěla, krize/hlavně ta mediální masáž/ obchodům neprospívá ((

ahoj
máš pravdu, že to pro mě byla výhoda. Další výhoda je, že vlastně používám svoje know-how a nemusím nic investovat. ani pronájem, ani materiál. Jenom vědomosti.
Navíc riziko event. nekvalitní práce nesou výrobci.

Ahoj
Navíc takový eshop můžeš, myslím, dělat po večerech ve svém volném čase.
dovolím si nesouhlasit, já plánuju v brzské době (cca během měsíce) otevření eshopu a můžu říct, že je s tim skoro stejně práce jako s kamenným obchodem)dělala jsem ho sama, ne "na klíč"od nějaké firmy), jistě, náklady jsou menší,ale zase, myslíš si, že každý dodavatel bude skákat dva metry vysoko, když nebude dělat větší objednávky? většina dodavatelů má minimální objemy objednávky, těžko jí někdo pošle jeden obleček na psa, až si ho někdo přes net objedná, spoustu lidí odradí, že nebude mít zboží skladem a budou na něj muset čekat (navíc pochybuju, že sežene až tak vstřícného dodavatele,ale kdo ví....). navíc u eshopu je potřeba rychle reagovat, malokterého zákazníka baví, když mu člověk odpoví až druhý den, další věc, rozvoz balíků na poštu, balení balíků, na všechno potřebuje alespon nějaký prostor a čas, je dost naivní si myslet, že se to všechno narve někam do skříně v bytě, navíc eshopů je plno, takže to určitě bude chtít nějakou propagaci a reklamu a ta teda fakt neni zadarmo a to nemluvim o tom, že i když jí ten eshop nevydělá, tak musí platit doménu a pojištění a taky nemluvim o tom, že může někomu obleček objednat a kupující ho může do 14ti dnů bez udání důvodu vrátit, takže začínat eshopem rozhodně neni žádnej med, myslím, že si to spousta lidí neumí přestavit, co to obnáší, jen si myslí, že sedí doma u netu a hrnou se jim peníze....
Ahoj
domnívám se, že otevřít si (zvláště v době finanční krize) soukromou živnost a nebýt při tom ještě záložně něčím jištěn pro případné potíže, je, myslím, poměrně hazard.
s tím 100% souhlasím, já začala rok před krizí a ted mám co dělat,abych se vůbec udržela,jak šly tržby najednou dolů a ničím jiným to neni.....
mayeenka
poslední rok je těžkej i pro zaběhlé firmy, začínat bych dneska nechtěla, krize/hlavně ta mediální masáž/ obchodům neprospívá
přesně tak, kdyby to aspon neřikali každej den ve zprávách, hrozně to ovlivnuje

a co tak zkusit něco jako masáže, nehtovou modeláž spolu třeba s parafínovým zábalem, na to nepotřebuje ani moc subdodavatelů nebo pronájem obchodu. Může chodit za zákazníky aspon ze začátku. Spousta lidí by uvítalo, že např. pedikérka přijde domů.
Nebo něco pro starší lidi - nákupy co já vím. Čerpám z toho, že u mě bydlel můj tatínek, měl 90 let a sháněla jsem svého času někoho aby s ním byl třeba 2-3 hodiny denně...
Nebo úklidovou firmu, nejdřív může být sama na sebe a potom když by se klientela rozrostla, tak může třeba pracovat s více lidmi.

eva1960
já bych taky doporučovala nějakou činnost, při níž bude spíš poskytovat nějaký sevis nebo službu, aby nemusela nic hned zezačátku nakupovat a platit nájem, ono jsou to pak dost šílený náklady a dost dlouho se to nevrátí.....ty nehty do domu jsou bezva věc, hlavně nemusí mít zkolaudovanou provozovnu, což je super, do toh bych i šla, nebude na ničem závislá, nakonec s nehtama může začít po večerech nebo o víkendech a uvidí, bude ji to stát lampu a pár gelů, ale určitě to nebude tak hrozný jako něco jiného....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené