arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky,

už asi týden mě příšerně bolí zuby, nemůžu spát (u zubaře jsem byla, mám zánět, musím to vydržet). Problém je v tom, že se poslední týden živím Ibalginem a je mi z toho hrozně špatně. (Ale co mám dělat, když chci aspoň na chvíli usnout, tak si ho prostě vzít "musím"). Divně mi kručí v žaludku, vždycky se sám stáhne a bolí to, jako bych v něm měla žiletku. Nevíte o něčem, co by mi na to pomohlo? nějaký čaj...? Díky moc

arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

ahoj a najíš se před tím aspoň pořádně ? jestli moc nejíš a bereš jen ty ibalginy tak to asi taky není dobře. Taky zkonroluj datum spotřeby, nebo vyzkoušej jiné prášky od bolesti

Bohužel to je nevýhoda ibalginu, je to hrozný driák na žaludek Přesně jak radí maliis zkus jiný prášek. Možná jsi taky přecitlivělá na nějakou látku, která je v ibalginu obsažena...

arrow
profile_image
pav001
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky myslím, že by neměl být brán nalačno. Sice rychleji zabere, ale právě ten žaludek hodně dráždí.

Přestaň ho brát !

Kup si panadol, je i pro děti, takže je dobře stravitelný a je v potahovým tabletách, je udělaný tak, aby právě nedráždil žaludek.

Zkus Maalox. Buď práškový, rozpustit v troše vody a vypít, nebo je také ve formě žvýkacích tablet. Mám ho pro jistotu skoro pořád v kabelce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Děkuju moc, na lačno ho neberu, přes den se to snažím vydržet bez něj, ale v noci už fakt musím. Zkoušela jsem Nalgesin, ale ten mi kupodivu nezabral. Ale bolest zubu už ustupuje, tak už to do sebe cpát nebudu. Ten žaludek ale pekelně bolí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Medinna

Ten Maalox je na zklidnění žaludku, nebo tak něco? Děkuju

Ani nevíte, jak je mi z toho špatně, už ten ibalgin nechci v životě vidět. Teď mě bolí pusa, v břiše mě to řeže, no to jsem si pomohla

Doufam, že už ta bolest (zubu) bude snesitelná a nic do sebe házet nebudu, nechci žádný tabletky dlooouho ani vidět. Nejhorší je, jak mi kručí v břiše, to jsou zvuky V práci mě furt posílaj ať se mažu najíst

Neutralizauje hlavně kyselost žaludku, používá se i k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu a může být součástí léčby žaludečního a dvanácterníkového vředu.
Normálně problémy se žaludkem nemám, ale když si vezmu nějaké tabletky od bolesti, třeba Acylcofin, Ibalgin, Alnagon, žaludek mě bolet začne, takže pak si musím vzít Maalox, většinou tak dvě tabletky, pomáhá mi. I když jasně, je to vybíjení klínu klínem, ale co s bolehlavem, že.

Ibalgin je strašný dryják, při dlouhodobém braní může způsobit krvácení ve dvanáctníku či střevech, dráždí žaludek.

Zubař ti nepředepsal něco vhodnějšího? To je teda pěkně bezohledný. Docela dobrý je Aulin - zabírá na bolest, a je rozpustný, absolutně nedráždí žaludek. Nevím, jestli je na předpis, nebo i volně, já ho měla od lékaře na migrénu, sám doktor mi říkal, že na ni trpí, a že má citlivý žaludek a bere jenom Aulin.

arrow
profile_image
Drzý kohoutek
od 8. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kdyby jsi měla možnost nechat si od své prak.mudr napsat APO IBobrufen - to je přesně ibalgin - akorát šetrný k žaludku (máme ho doma) a zabírá stejně, možná líp.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mayci
Ach zlatko, ibalgin nikdy více. Já mám od doktorky na bolesti Nimesil, jsou to rozpustné granulky v sáčích a zabírají dokonale, ale asi to bude jen na předpis, každopádně po tom usnu jak mimino a nebolí mě nic.

Ps. Na zuby je prý taky dobrý Valetol mi někdo říkal...

arrow
profile_image
Jíťa07
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Někdy se stává, že tableta ibuprofenu přilne k žaludeční stěně a způsobí hematom, případně i krvácení do žaludku. Doporučuji vysadit a pokud bolest přetrvává užít analgetikum ve formě čípků. Volně prodejné čípky jsou např. Paralen sup 500mg. Nechala bych teď žaludek v klidu, případně ještě nasadila Ranisan 75 na zklidnění.

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, doufám, že ti zub zachrání. Já jsem si užila se zuby své, měla jsem váček větší jak kulička hrášku a když jsem si stěžovala zubařce, tak mi řekla, že mi nic na bolest nenapíše, že si tam mam dát led. Byla to bolest šílená a že si myslím, že vydržím dost, byly pak dny, kdy jsem těch ibalginů snědla třeba 9, divím se, že to se mnou neseklo... byla jsem bolestí šílená, pak jsem poprosila kamarádku doktorku ať mi něco napíše - dostala jsem tramal, pila jsem ho po lahvičkách a byla úplně zdrogovaná. Po 4 dnech mě konečně došlo,že je čas změnit zubařku a bohužel už stolička nešla zachránit, musela ven. Přišla jsem k tý nový zubařce, vyloženě se vnutila dovnitř a řekla jsem jí, že jestlí s tím okamžitě něco neprovede, skáču z okna. Doufám, že dopadneš líp a zub ti zůstane. M

Malacek
To je šílený!

arrow
profile_image
Ambra
od 7. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jinak bych doporučila všem kupovat ibalgin bílý..málo kdo ví, že to také existuje, je to to samé akorát bez toho hnusného růžového povrchu....který dráždí žaludek..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené