Ibalgin a podobné jsou by se neměl brát, pokud máš problémy se žaludkem(vředy nebo třeba jen citlivý žalude). V tomto případě vem Paralen plus, ale ten se zas nemá brát, pokud máš problémy s játry. Osobně si myslím, že paralen je větší dryák, než brufen, lze se s ním mnohem snáž předávkovat a škody může způsobit trvalé, na rozdíl do toho brufíku, ale pokud je ten problém se žaludkem, tak brufen opravdu ne, někdy může být i příčinou vzniku žaludečních vředů.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ambra
jojo, jmenuje je brufen, a není zbytečně potažený tím růžovým svinstvem

jinak na brufen nedám naprosto dopustit, je to jediné analgetikum, které mi vždycky pomůže. i na migrény, na které nezabraly ani prášky za stokoruny

Co se týče bolesti zubů, mám dobrou zkušenost se Surgamem. Působí proti bolesti a protizánětlivě. Žaludek mi nikdy nepodráždil. Ale je na předpis...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, já pracuju v lékárně tak vám to tady trošku osvětlím Někdo tady psal, že dráždí to růžové barvivo, na to zapomeňte. Ibalgin obsahuje látku Ibuprofenum stejně jako třeba Brufen, Apo-ibu, Ibumax atd. a tato látka sama o sobě bohužel dráždí žaludek. Proto nikdy neužívejte tyto léky nalačno. Jediný co se dá tak ovlivnit je kvalita zpracování tablety, to ovlivní jak se bude tableta rozpouštět atd. a kvalitnější přípravek je určitě originál Brufen nebo APO... Vždycky se musím smát když k nám přijde nějaký zástupce firmy a snaží se nám namluvit, že jejich lék s ibuprofenem nedráždí žaludek Pak tady někdo radil koupit si místo toho Panadol nebo Paralen, jenže to má taky háček. Je to sice taky analgetikum-proti bolesti, ale nemá protizánětlivý účinek, takže to by bylo asi zbytečné brát. No doufám, že jsem vám nějak pomohla...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo jinak Aulin a Nimesil jsou léky na předpis, bohužel

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje ségra je od dětství nemocná a denně bere hrst léků. Pravidelně k nim dostává Lipovitan a její žaludek je díky tomuto potrav. doplňku úplně v pohodě.
http://www.lekarna.cz/lipovitan-tbl-60-hbf/

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ibalgin můžeš koupit i tzv. APO IBALGIN - je pravě lepší pro žaludek, či si kup valetol. Je silnější a při zánětu mi fakt pomohl, protože ibalgin se prostě nechytal. Navíc je v létáku psaní, že má stimulovat náladu.
Vím, že kolegovi z práce bylo zle, bolela ho hlava, dostal Valetol a pak byl jak vyměněný

arrow
Neprodává v Bazaru

Děkuju Vám moc za rady, určitě si odpoledne skočim do lékárny, protože to břicho mě šíleně bolí. Nikdy dřív jsem s tim problémy nemívala a to si se zubama užívám pravidelně, asi před dvěma lety jsem měla taky zánět a prášky na bolest jsem jedla po hrstech, nikdy mi špatně nebylo, flákala jsem to a hlavní pro mě bylo, aby nebolel ten zub. Ale teď na to fakt doplácim a ještě když tu čtu, že může způsobit různé záněty nebo vředy, to je hrůza. Protože jsem měla (sice už před 10ti lety, ale měla) zánět dvanáctníku a helicobacter.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

avanta
jojo, je oranžovy, právě přítel měl problém se žaludkem. Valetol nesnesl a tohle mi doporučili v lékarně. Ta růžova klasickýho je fakt barva, že by se člověk lekl)
Na mě ibalgin nepůsobí, nebo si musím toho vzít víc. Jsem zvykla, kvůli MS.
Naštěstí u mě s valetolem je to naopak, než u tebe.Jinak nevím, co bych brala, kdyby bylo zle.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Mayci
Aby si neměla podražděný už natolik žaludek, že jakákoli chemie ti udělá zle. V lékarně by ti mohli poradit něco něco jiného.
Třeba přírodního.

Jinak hodně silné jsou i kapky Algifen,ale ty jsou snad jen na předpis.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

avanta
ono je toho spousta,ale taky spousta na předpis. Na bolest má být snad i klasický paralen, či něco takového,ale osobně mi nikdy nepomohl, když je ti tak zle, že vidiš všechny svatý

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tyweee: Jinak hodně silné jsou i kapky Algifen

Ty jsou na spasmatické bolesti.

Mayci, já bych ti poradila neco přírodního. Kup si řepíkový čaj, ten zklidňuje sliznice, takže i sliznice žaludku. Klidně si udělej kúru i dva -tři týdny.

arrow
profile_image
columbina
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud takhle dlouho bereš brufen,tak k němu určitě nějaký omeprazol,nebo myslím,že už volně prodejný Lansoprazol,ty zabraňují sekreci kyseliny chlorovodíkové,která podporuje vznik vředů. Málokdo to ví,že při delším užívání brufenu by se měl brát ještě ten lanso nebo omeprazol.. Případně ten Ranisan jak už někdo radil,ale lansoprazol je lepší. Nebrat brufejn nalačno nikdy..
Na zuby se taky dává ataralgin,ale ten je spiš na utlumení bolesti než protizánětlivý.

arrow
profile_image
Lamaya
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě zubařka vytrhla zub moudrosti a já po skoro týdnu ještě umírala bolestí nadopovaná práškama.Nakonec mi pomohla jedinně slivovice na utlumení bolesti.V puse jsem ji kloktala a pak vyplivovala.Manžela sice málem kleplo,že skoro litr zmizel,ale to mi aspon zabralo.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mayci
na zuby a zábět si kup v lékárně vodičku herba cosi cosi, taková malá lahvička na potírání, mně to dost pomohlo...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené