arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj.

chtěla jsem se zeptat, jestli je na tom někdo podobně - je mi 26 a začala se mi pohybovat jednička, křiví se výrazně, je čím dál víc vepředu :/ a to tak rychle, že ještě dva měsíce zpátky nic a teď už je to posun tak dva tři mm. doteď jsem měla rovné zuby, jediná skoro pěkná věc na mě. děsím se toho, že spravovat to budou ne rovnátkami na noc, ale trvalými.

příští nebo ten další týden se pokusím někam objednat, ale zajímalo by mě předem, jaké máte zkušenosti.

děkuji

arrow
profile_image
Mischalka
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně takhle ujíždí spodní jednička. Začínají se mi jakoby křížit Moje zubařka o tom ví, ale nic s tím nedělá. Začalo mi to dělat, jak mi vyrostly osmičky. Takže si myslím, že tlačí na ostatní zuby. Chystám se jednu vytrhnout, stejně ji mám špatnou. Tak doufám, že pak půjdou zase zpátky

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já už mám osmičky vylezené deset let, tím to nebude.

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je mi tolik co Tobě a před rokem mi výrazně začala ujíždět horní trojka. Osmičky v horní řadě mám vytrhlé taktéž, takže na ni nemá co tlačit, ALE!
Dolní osmičky vytržené nemám, a ty se mi klubou, sice pod dásní, ale jsou tam. To způsobilo téměř nepatrný posun už tak trošku křivé spodní trojky. A protože v noci spím s pevně stisklýma čelistma, spodní vychýlená trojka tlačí na horní trojku, která se tak z precizního rovného postavení během jednoho roku naprosto vykřivila.
Verdikt zubařky je jasný - vysekat spodní osmičky z kosti, nasadit fixní rovnátka nejprve na spodní čelist a pak na kratší dobu na horní - jen kvůli jedné trojce.
A to jsem předtím měla 10let (po předchozích 8mi letech nošení snímatelných rovnátek) úsměv jako hollywoodská hvězda

arrow
profile_image
mowiska
od 2. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem měla fixní rovnátka ve 14 letech asi.. ale asi ve 20 se mi začli zuby dost křivit.. jak mi rostly osmičky. Musela jsem si je nechat všechny 4 vytrhnout a teď ve 23 letech mám opět fixní rovnátka :/

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LauraT:
ale já už mám spodní osmičky vytrhlé, a spodní zuby rovné nechala jsem si je vyndat, protože jsem tam měla pořád záněty. opravdu nechápu, kam ten zub leze a proč

rovnátka na den ale fakt mít nemůžu, nedokázala bych vyjít mezi lidi. doufám, že když se to zachytí v rané fázi, zachrání to jen ta vyndavací.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji imoen: doufám, že když se to zachytí v rané fázi, zachrání to jen ta vyndavací.

Na to bych nespoléhala - dnes už se vyndavací moc nepoužívají ani u dětí. Dost ortodontistů používá vyndavací rovnátka jen na udržení výsledku dosaženého fixy. Ale fixní rovnátka nejsou nic strašného, já měla obyč kovové a rozhodně se mi kvůli nim nikdo nesmál A to jsem s nima i promovala

arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
35    0
Číst hodnocení

Měla jsem vyndávací od 19, a v pohodě se mi to srovnalo. Zuby se mi od osmiček hodně zkřivily, nejvíc horní jednička, trčela ven, dvojky zase dovnitř, špičák ven, no hrůza. Neměla jsem je předtím úplně rovné, rovnátka jsem předtím už nosila, dva zuby vytrhnuté, mám malou pusu, ale asi mi to dost nesrovnali, že prý už je to dobré, už jenom kosmetická vada. Pak jsem k ní v těch 19 šla znovu, co s tím, ale odbyla mě, že s tím už nepůjde nic dělat, že už se zuby nemají kam dozadu posunout, a další už trhat nebude. Tak jsem šla k jiné, a ta mě vzala hned. Nosila jsem je sice cca 5 let, ale co. Fixní jsem nechtěla a zuby se mi dál nekřiví.

arrow
profile_image
makamaka
od 10. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Také mám problémy s horní jedničkou - je mi 33 let. Začalo to před třemi lety zánětem dásně, který bohužel moje tehdejší zubařka nevyléčila. Postupně mi jednička ujela do strany asi o tři/čtyři milimetry. Je to děs, mám problém otevřít pusu. Nyní mám naštěstí bezva doktora. Vyléčil zánět - antibiotiky a vyčištěním dásně. A srovnání zubu řeším s ortodontistkou. Bohužel jsem alergická na kovy, tak budu muset mít keramická rovnátka. Vůbec se jich ale nebojím, naopak, už abych je měla a s nimi pak rovné zuby. Bohužel v mém věku už skoro nic nehradí pojišťovna.Reaguji na imoen:

Cituji bakalářka: Na to bych nespoléhala - dnes už se vyndavací moc nepoužívají ani u dětí. Dost ortodontistů používá vyndavací rovnátka jen na udržení výsledku dosaženého fixy.

V dětství jsem měla docela dost křivě narostlé zuby, mezery atd. Dostala jsem pouze nasazovací rovnátka, nosila je na noc cca 2 roky a zuby se nádherně srovnaly a tak i zůstaly. Tak právě moc nechápu, proč od nich upustily. Ale asi to nemusí zabrat všem.
Jinak mám teď stejný problém, začala se mi před rokem a půl křivit dolní jednička. Nechala jsem si kvůli tomu vytrhnout i 8 (podle mě to bylo díky nim) , takže místo už tam je, ale právě by mě zajímalo, zda by se na to srovnání daly zase dát nasazovací rovnátka. Mám takovou práci, kde si prostě nemůžu dovolit mít rovnátka ani na týden.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Sierral: Mám takovou práci, kde si prostě nemůžu dovolit mít rovnátka ani na týden.

Můžu se zeptat, co za práci děláš?

Protože mě nenapadá žádné zaměstnání, kde by byla rovnátka překážkou. (kromě herečky).

Já pracuji jako asistentka, s lidmi jsem tedy dost v kontaktu a rovnátka mám (safírová). Skoro nikdo si jich nevšiml a i kdyby jo, tak je přeci pořád lepší o sebe pečovat a nosit rovnátka, než mít křivé zuby.

(A že já jsem je měla pekelně křivé, teď se za ně úplně stydím, když se podívám na fotku. Jinak rovnátka mám pět měsíců a musím říct, že je to nehorázný rozdíl!)

Cituji saigonek: Můžu se zeptat, co za práci děláš?

Radši ne, co když tu narazím na kolegyni . Ale prostě má práce je taková, že se stýkam s velmi důležitými lidmi a i kdžy mám mozek, tak tu práci mám i proto, že nějak vypadám... Pokud bych měla fixní rovnátka třeba jen na půl roku, tak se myslím, že bych šla do pár týdnů na kobereček k šéfovi. Prostě někdy ti práce opravdu zasahuje někam, kam by neměla. Víš máme v práci i kodex oblékání, sukni nesmíš mít kratší ani o cm než je předepsáno, max. 5 doplňků (naušnice jsou 2 kusy, tak počítej , lodičky max 5cm a tak bych mohla pokračovat.
Samozřejmě bych mohla mít ty neviditelná rovnátka, co se dávají z vnější strany, ale cenově jsou pro mě nedosažitelná (cena od 60tis výš, trošku drahá sranda).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Sierral: max. 5 doplňků (naušnice jsou 2 kusy, tak počítej

To by byla moje smrt Nezávidím taková striktní pravidla.

Cituji Sierral: rovnátka, co se dávají z vnější strany

To je pěkná pálka, to je fakt.

Tak to opravdu zbývají už jen ty rovnátka vyndavací.

arrow
profile_image
eva2008
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

přesně, taky se mi začali křivit jedničky, hned po tom co mi začali růst osmičky, zubař mi říkal to nic není, ale mě se to křivilo víc a víc, tak sem si osmičky nechala vytrhnout a teď už se to aspoň neřkřiví. A to zubař říkal, že to nebude osmičkami a bylo.

arrow
profile_image
eva2008
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jinak zubař říkal, že všechny zuby mají tendenci se tlačit dobředu, takže možná i je to tím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené