arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

opravdu se může stát,že se zuby křivý díky růstu osmiček.taky rovnám zouky rovnátky bez niklu a už se začínaji pohybovat

arrow
profile_image
zato2
od 4. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

<span class="reaguji">Reaguji na eva2008:</span> a ty si uz mala osmicky vyrastene, alebo ti ich vyrezal a potom vytiahol. pretoze nad tym uvazujem kedze mam iba jednu osmicku vyrastenu a ostatne su, ale neprerezane.
aj mne sa zacinajú krivit zuby. spodné sú už úplne postáčané i dvojka na hornych, dokonca sa mi zdá, že i jednotka hore mi zazatlaca (na tej strane mi pred mesiacom vyliezla za mesiac osmicka . nosila som fixny strojcek a dokonca mam vytrhnute sestky, aby sa mi tam zuby zmestili. teraz ked vidim ako sa krivia, chce sa mi plakat. tolko bolesti a penazi a pre nic

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jjanca: opravdu se může stát,že se zuby křivý díky růstu osmiček

Já jsem přesně toto říkala na ortodoncii a zubařka mi řekla, že to není možné, protože jeden zub (respktive dva - na každé straně jeden) nemůže vyvinut takový tlak, aby se posunuly všechny zuby v čelisti.. Takže jsem z toho jelen, zuby jsou prostě s.v.i.n.ě

arrow
profile_image
zato2
od 4. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jahůdka_: protože jeden zub (respktive dva - na každé straně jeden) nemůže vyvinut takový tlak, aby se posunuly všechny zuby v čelisti.

ale však mojej kamoške sa kvôli osmicke úplne vysunula a vytočila spodná trojka (nic pekné) a ked jej vytrhol zubar osmicku, tak sa ten zub časom mierne vratil späť, ale aspon už tak netrčí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jahůdka_: Já mám už od mala spodní zuby přes sebe a až teď jsem se přinutila nosit rovnátka.Před 2roky,mě hodně bolely přední spodní zuby,jelikož mi začaly růst osmičky,ty zuby se tam prostě nevešly a začaly se ještě víc křivit,tak jsem musela podstoupit kvůli té bolesti extrakci obou zubů moudrosti a je to v pohodě.Je i dost lidí co měli ve věku např.14 rovnátka a okolo 30 si je dávaji znova,protože kvůli osmičkám se jim zuby znovu zkřivily.

no je to možné, mně se takhle zkřivila horní jednička, jakoby překryla trošku tu druhou. už jsem se na to nemohla dívat, tak jsem šupala k zubaři, dal mi fixní rovnátka, mám je od října 2010 a cca za měsíc by měly jít dolů, s tím, že mám zub už zas rovně. jupí. jinak horní osmičky ještě nemám, no to bude mazec asi pak

Cituji imoen: je mi 26 a začala se mi pohybovat jednička, křiví se výrazně, je čím dál víc vepředu :/ a to tak rychle, že ještě dva měsíce zpátky nic a teď už je to posun tak dva tři mm.

Jedná se o parodontózu.
Je potřeba věnovat se opravdu důkladně čištění a masáži dásní.

Cituji True: Jedná se o parodontózu.

To jako určíš jen tak z fleku? Není náhodou paradontóza zánět, kdy se odhalují krčky atd.?
Mě se ty zuby zkřivili taky během pár měsíců... a teda rozhodně paradonózu nemám.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na True:
marjá, kde bych k ní přišla? já mám dásně zdravé, nikde nic neodlejzá, to by přece nejdřív musely odlézt dásně a až v další fáze se hýbat zuby, ne?

mám obavy, že to mám z použití dentální nitě. jendou ujela, strašně jsem si ji zařízla, a pak jsem měla půl roku pocit pohybu zubu. zubař se mi vysmál, že to jsem si nití nemohla udělat, ale jsem přesvědčená, že potom půl roce se pocit viklání sice ztratil, ale začal putovat zub.

Cituji imoen: já mám dásně zdravé, nikde nic neodlejzá, to by přece nejdřív musely odlézt dásně a až v další fáze se hýbat zuby, ne?

Nemusí. Může Ti tzv. granulovat kost a zub se začne jednoduše uvolňovat, bez příznaků zánětu dásní.
No, ale pokud se Ti uvolňuje zub, jde jednoznačně o parodontózu. Bohužel.
Určitě si o tom, co nejdřív promluv se svým zubařem.

Paradontóza (onemocnění dásní)

Paradontóza představuje onemocnění, které vzniká, když bakteriální toxiny proniknou do dásní a způsobí zánět dásní, ligamentů a kostní struktury, která ukotvuje zuby. I když následky těchto zánětů mohou být nezvratné, je možné průběh nemoci zastavit a kontrolovat.

Vzhledem k tomu, že se paradontóza může projevovat bez viditelných symptomů, je důležité, aby zubní lékař pravidelně vyšetřoval hloubku dásňového váčku, neboť se jedná o jeden z raných příznaků nemoci.

Rané stádium paradontózy bývá asociováno s citlivostí zubů; v dásňové tkáni je možné cítit pulzování nebo napětí. Paradontóza se však může rozvíjet pomalu bez jakýchkoli viditelných známek nebo symptomů.

Mírná paradontóza může způsobit uvolňování zubů a zintenzivnění a zvýšený výskyt raných symptomů paradontózy.

Pokročilá paradontóza je asociována s ústupem dásní, kažením zubů, tvorbou hnisu mezi zuby a dásněmi a uvolňováním nebo vypadáváním zubů.

PREVENCE PARADONTÓZY: Správné čištění zubů kartáčkem a dentální nití a používání antibakteriální ústní vody pomůže zabránit pronikání bakterií pod dásňový okraj, což představuje primární příčinu paradontózy.

Cituji Sierral: To jako určíš jen tak z fleku? Není náhodou paradontóza zánět, kdy se odhalují krčky atd.?

Njn, jsem ze zubařské rodiny...
Když se odhalují krčky, jde už o pokročilou parodontózu.

arrow
profile_image
eva2008
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Jahůdka_: jo přesně to mi taky říkala, ale já si zuby pozoruji a vím, že to bylo když mi 8čky dorůstaly, dokonce jsem sledovala i to jak se to horší a pak jsem se rozhodla sama - že půjdou ven. Teď se to už nehýbe. Muselo to být osmičkami, proč by to jinak bylo, když zrovna rostly. Někteří zubaři říkají, přesně, že ten tlak nevyvinou, ale i na netu jsem našla u jiných zubařů, že mohou křivit zuby. Myslím si, že tlačí na sedmičku, sedmička na 6 atak a u jedničky se klenou pak mezi sebe. Ale mě také říkali, ať je netrhám, že tím to není. A po vytržení se už nepohnuly.

arrow
profile_image
eva2008
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True: já mám odhalené trochu dva krčky- ale par. nemám, řekla bych že to bylo čištěním tvrdými kartáčky a nevhodnou technikou. Jinak zubař mi na to nikdy nic neříkal- a to do toho zkoušel něčím píchat. Nevíš, co tím pícháním do dásně zkoušel?

Reaguji na eva2008:
Možná právě zkoušel tvrdost kosti, protože počínající se parodontóza bez zjevných známek se právě nejvíc pozná řídnutím (granulací) kostí okolo zubů.

arrow
profile_image
L_Bára
od 3. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, mám podobný problém a přemýšlín nad rovnátkama, ale chtěla bych pouze vyndavací na noc. Ale je mi 21, tak nevím jestli to je vůbec možné, jestli se nedávají jen do určitého věku. Nemám s tím vůbec žádnou zkušenost, tak bych radu uvítala, děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené