arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
nedostala jsem se letos na psychologii na UK a tak hledám nějaké řešení.
Napadlo mě jít na pomaturitní studium - ale četla jsem jen negativní příspěvky ohledně pomaturitní psychologie. Tak jsem přemýšlela o studiu angličtiny. Ale zde mě napadá otázka zda se to vyplatí - jelikož nyní mám level C1.
Dále jsem přemýšlela jít studovat 1 rok na na UJAK - řízení lidských zdrojů či na MUP - Mediální studia. Nebo víte o nějaký jiné škole v Praze, která by měla předmět v prvním ročníku psychologii či něco co by se mi hodilo?

Zajímal by mě Váš názor na tuto situaci. Mám dilema a měla bych se co nejdříve rozhodnout co dál. Každopádně příští rok chci opět zkusit zkoušky na UK a nechci ztratit status studenta.

Budu ráda za každou radu či názor.

Díky

Reaguji na Next_Episode: http://www.vsaps.cz/

arrow
profile_image
denmisca
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pokud chceš jít studovat angličtinu, tak se zapiš do nějakého kurzu (pomaturitního studia), kde si budeě moct udělat zkoušky. KET/PET/FCE nebo se koukni na CŽV na vysokých školách, vím, že někteří známí, co se nedostali na výšku dělali tohle a když pak měli dobrý prospěch, tak mohli přestoupit na klasické prezenční studium. prostě zkus něco, abys z toho do budoucna měla užitek a nestrávilas někde zbytečně rok o ničem....

arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kuře01: Na VSAPS jsem se koukala, ale je to v Terezíně a popravdě se mi nechce tam jet hodinu a hodinu zpátky každý den :/

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Next_Episode: A nebo UJAK a MUP zrušit. Jsou tu jen díky tomu, že se ze vzdělávání stal byznys. Tak se nám na vysokou školu dneska dostane kde kdo a taky ji dodělá kde kdo. Ale vůči studentům solidních státních škol (tím neříkám, že všechny státní mají úroveň) je to pěkná křivárna.

arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na skxs: Souhlasím, nemám příliš v lásce soukromé školy, ale něco ten rok dělat musím a proto si právě chci vybrat něco, co by mi aspoň k něčemu bylo. Aby to pak nebyl promarněný rok

arrow
profile_image
Nikushka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Next_Episode: Podle mne nejvíce psychologie je na Ujaku, ale obor speciální pedagogika.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem na tom stejně, odešla jsem dobrovolně z UHK po úspěšném prvním roč. a vše jsem vsadila na UK Speciální pedagogiku, bohužel nátřesk tam je šílený a rok od roku větší a větší. Šla jsem tedy do nultého ročníku AZ-smart Psychologie a společenské vědy a doufala, že mi to třeba pomůže, po nulťáku to dopadlo stejně jako před rokem, skončila jsem kousek pod čarou asi 43., a ani odvolání mi nepomohlo přijímali nějakých 23 lidí z 600. Upsala jsem se tedy na jinou VŠ, jen pro status studenta a pracovala jsem jako osobní asistentka vozíčkáři, a zkusila to do třetice zase za rok, a dopadlo to zase stejně, rok od roku jsem se posouvala stále blíž k tomu 23. místu, ale nestačilo to, tak jsem to vzdala a šla jsem na UJAK, kde jsem vystudovala Speciální pedagogiku a nelituju, jsem čerstvý bakalář, ale proč to vypisuju. Zpětně ničeho asi nelituju, ale kdybych šla rovnou na UJAK už bych dělala Mgr. takže doporučuji vyprdnout se na nějaká pomaturitní studia a zkusit rovnou UJAK nebo MUP a zkoušet se dostat na UK při studiu, které je pro tebe jistotou Pak ty "ztracené" roky chybii

arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikushka: Ted jsem se na to koukla na stránkách UJAKu... A nevíš jak je to s výukou, kvalitou apod?

Reaguji na Next_Episode: No jo, to máš pravdu, já jsem si nevšimla. Našla jsem ještě tuhle http://www.pvsps.cz/

Cituji skxs: A nebo UJAK a MUP zrušit. Jsou tu jen díky tomu, že se ze vzdělávání stal byznys.

O tom by se dalo polemizovat. MUP, ačkoli je to soukromá škola, je opravdu kvalitní. Studovala jsem v rámci Erasmu na právnické fakultě Aristotelovy univerzity. Před sebou mám státnice, skvělý základ pro mé budoucí studium v Americe na jedné z nejprestižnějších univerzit světa.
Takže rozhodně bych soukromé školy neházela do jednoho pytle a nezanevírala na ně jen proto, že se za ně platí a že je udělá "kdejaký pitomec". V zahraničí je platba za studium automatická záležitost a nikdo se nad tím nepohoršuje...

arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Šmoulajz:
Souhlasím. To co se píše se mi nelíbí. Sama studuji na MUP a taky jednu státní školu. Mohu tedy porovnat a musím říct, že kvalita se neliší. Na obou školách jsou těžší a lehčí zkoušky tak to je rozhodně to na soukromé není dávačka a spoustu lidí zkoušky neudělá . Neházela bych to do jednoho pytle.

Ujak bych zařadila kvalitou, ale hlavně pověstí na druhé místo po plzeňských právech. Ovšem získáš jistotu, že ten vysokoškolský diplom budeš vlastnit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Šmoulajz: Přesně tak! Připadám si až trapná, jak zde hájím soukromé školy. Sama studuji UJAK, respektive pokračuji na Mgr. Opravdu mě to vytáčí, jak se tu o soukromých univerzitách mluví, jaký pohled na soukromé univerzity mají personalisté a lidé všeobecně. UJAK má špatnou pověst, kvůli jednomu oboru, na který chodí známé osobnosti, které jsou médii prezentovány, že stíhají 99% společenských akcí, aby byli vidět, a co škola? Tu si přeci zaplatili...ale to, že na tu školu nastoupili a ani třeba nepokračují se už nenapíše...Pár afér z minulosti, bylo asi pravdivých, to sama nevím, ale za ty roky co jsem sama na UJAKu se UJAK hodně vyselektoval od těch benevolentnějších způsobů.
V zahraničí se za školy běžně platí a soukromé jsou naopak prestiž, tady v čechách naopak. Zastává se tu dost omezený názor, že ten kdo studuje soukromě je blb co se nedostal na veřejnou VŠ.
Co se UJAKu týče, tak tam vyučují špičky z VŠE, UK a podobně. Ano UJAK je možná benevolentnější v docházce, ale to závisí na každém, jak do školy bude chodit, to platí i na veřejných VŠ,na UJAKu pak na to stejně dojede.
Jako a kontrola bakalářských a diplomových prací plagiátorským systémem s 15% schodou znamená červenou kartu. Kolik mých známých se může "chlubit" jak na své škole mohli bakalářku opisovat atd atd. Myslím, že tenhle systém kontroly je jedině dobře, najdou si sice i takový pitomci co to i přes ten systém pošlou klidně s 90% shodou s jinými pracemi, ale pak na to dojedou a končí.
Zkoušky taky nemáme za hubičku, zápočty máme za seminární práce a docházku, ale mnohdy se na zápočet (zápočtový test) chodí i na rektorský termín a mnozí brečí, že nemají šanci a že kvůli tomu budou muset skončit atd, protože je zápočet povýšen vyučujícím na nadzkoušku, kterou lze udělat vážně jen s tím, že mám opravdu hlavu na myšlení a ne na okrasu.
No, nebudu se rozčilovat Vymlouvat tu díru do hlavy nikomu nebudu, a jsem jedině ráda, že nejsem sama, kdo přemýšlí sám za sebe a nepřejímá názory téhle společnosti.

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji earth88: Co se UJAKu týče, tak tam vyučují špičky z VŠE, UK a podobně.

To, že tam učí ještě neznamená, že mají stejné požadavky. Znám jednoho učitele z VŠE a jednoho z UK a můžu tě tedy ubezpečit, že ty požadavky jsou úplně někde jinde a to na pokyn vedení UJAKu. Taky mám mezi exspolužáky ze ZŠ spoustu studentů UJAKu. Na základce a SŠ propadali a UJAK dostudovali. To, že tam ty zkoušky neudělá každý, je dáno i tím, že inteligence většiny studentů odpovídá tomu, že je na veřejnou prostě nevzali nebo je vyhodili, obzvlášť u Bc.
Na místě zakladatelky by mi bylo líto vyhodit 50000 za statut studenta na UJAKu a dozvědět se v prváku asi to, co se určitě učila už samostudiem na přijímačky.... Zvážila bych přihlášení se na nějakou veřejnou, jiný obor, třeba tě to i začne bavit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené