arrow
Neprodává v Bazaru

Potřebovala bych poradit, který pejsek bude pro mě nejvhodnější.
Měl by být malý až střední-do 50cm zhruba. Měl by mít rád pohyb a sport. Měl by mít rád rodinu, děti, mazlení, lidi. Neměl by být ostrý, uštěkaný. Měl by být hladkosrtstý (-krátkosrstý).
Poradíte?

Tak do bytu se hodí třeba jorkšír nebo podobné typy, sice mají dlouhou srst, nicméně ho můžeš nechat ošmikat nakrátko, jako kámoška a vypadá o to frajersky Jen s tou uštěkaností to nebude ono. Pak třeba jezevčík, jen pozor na schody, ten náš teda po nich lítá jak blázen, ale pokud bydlíte v nižším patře nebo máte výtah, je to také bez problému.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji framboise: Měl by být malý až střední-do 50cm zhruba. Měl by mít rád pohyb a sport.

Možná si ani tak nemusíš pořizovat nějakou rasu, ale mohla by ses podívat v pár útulcích. Kamarád chtěl sportovního pejska, tak si vybral toho, který skákal v kleci nejvýš a teď má super parťáka na jakýkoliv sport. Navíc v útulku ti řeknou i něco o povaze pejska..

arrow
profile_image
Agatha
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co kokršpaněl? Osobně bych Ti poradila briarda, ale ten nesplnuje některá Tvá kritéria..

framboise
a teď jsem si vzpomněla, že sousedka naší babči má pudla a o tom vůbec neví, neštěká a veliksot taky ujde

arrow
profile_image
ducati
od 2. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moja mama má kokršpaniela - je to mazlíček, miluje pohyb - ostatní psíčkari o ňom vravia, že postojí len keď ****** , v lete ho dávame vystrihať nakrátko, no v zime s chlpami to je horšie - treba ho dosť vyčesávať, aby neboli všade - ale to napokon asi každého psíka..
čo sa týka štekania je to individuálne, nedá sa to členiť podľa rasy, aj keď sa dá povedať, že hlavne tie malé plemená sú uštekané dosť..
ja by som si do bytu kúpila ridgebacka - je síce vyšší, no je to úžasný pes..práve na dom som ho chcela, no nemôžem, lebo je to psík, ktorý musí byť vnútri..

arrow
profile_image
ninuš
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

framboise
tvým požadavkům a požadavkům tvého bytu nejvíce vyhovuje jack russel teriér,jsou to úžasní živí tvorové,kamarádka má fenku Miu chodíme i s naší Honey na procházku a ty dvě lítají jako o život navíc nejsou ani pidi ani obři

Velikostí by pasoval i fr.buldoček.Je krátkosrstý,mazlivý,zbytečně neštěká.Má klidnou povahu ale neměl by se fyzicky moc zatěžovat.

framboise
Doporučuji čivavu, nebo jorkšírka...a o povaze, to pak záleží hlavně na tom jak si toho pejska vychováš ty...mazlivej bude každý psík...když si to naučíš! Tyhle mrnousové jsou přizpůsobivý psi , na děti si zvyknou hned! To se nebojA na sport, když s nimi od mala budeš chodit na procházky a běhat, tak určo taky!

arrow
Neprodává v Bazaru

Měla jsem malého hladkosrstého pinče, ale když jsme byli u babičky tak měl takovou radost že ej volně puštěný že stále štěkal. A v bytě v paneláku zas neměl rád ostatní lidi-hlídal si svoje. A byl moc živý-jak vítal tak skákal-bohužel jsme ho to neodnaučili kyž byl malý. Jinak to byl zlatý pes-inteligentní, mazlivý, milující, krátkosrtsý, rád běhal, hravý-miloval své hračky a staral se o ně jako o štěňata a do svých 9 let si s nimi hrál jako štěně, bohužel v těch 9 onemocněl a zemřel.
Teď máme domek, ale stejně chci menšího psa-je to praktičtější i na cestování a tak a protože za pár let budou děti tak aby byl i k nim, taky ybch chtěla aby spával doma a aby tam vše svou velikostí nezničil. Ale i tak bych ho chtěla brát na procházky a chodit s ním běhat, ne ať je jen na zahradě.
Na chlupaté psi jsem alergická (teda ne na ně, ale na jejich chlupy nebo to se jim v nich usazuje), ale krátkosrstí mi kupodivu vůbec nevadí.
Všem děkuji za tipy!

arrow
Neprodává v Bazaru

Chudobka
O tom jsem také přemýšlela

arrow
Neprodává v Bazaru

Vy všichni píšete o psovi do bytu, ale já jsem se nikde nezmínila, že bych bydlela v bytě.

Zatím se mi z vašich nápadů nejvíc líbí bígl a jack russel teriér.

framboise
ajo, svatá pravda No to nás asi zmátl ten požadavek na malou až střední velikost

jsem pro chrtíka, měla jsem jednoho a myslím,že dokonale vystihuje tvé potřeby a očekávání. Jsou fakt boží, snad jednou ukecám muže, pro něj to není "PES"

framboise
ten bíglje také pěkný...ale když vyroste je to větší pejsek, určo je větší než 50 cm.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené