arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, znám nazpaměť snad každé vlákno týkající se rhinoplastiky. Když si je člověk pročítá, tak zjistí, že po samotné operaci je jich tu ale už hodně málo a když už, tak pouze s problémy, což jednoho vyděsí a leckdy i odradí.. Proto zde budu poctivě přidávat zkušenosti až do konečné fáze vývoje nosu po operaci.

arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže co se týče mě... Na konzultaci k panu Doležalovi jsem se objednávala na konci listopadu. Termín konzultace jsem měla v druhé polovině ledna. 2x jsem si ale ale zavolala, jestli nemají dřívější termín a povedlo se. Podobně se zadařilo, když jsem se zeptala paní asistentky na dřívější termín operace. Uvolnilo se místo a já si ho vzala. Doporučuju proto se ptát a volat... Od prvního zavolání k samotné operaci tedy uběhly jen 2 měsíce (k panu Měšťákovi jsem měla konzultaci až na konec března, má víc nabito).
Zákrok a pobyt na klinice proběhl standartně, to nebudu popisovat. Před operací jsem nic nebrala. Ve čtvrtek ráno, kdy vás propouštějí domů, jsem byla mega opuchlá. Na jedno oko jsem neviděla vůbec, druhým jen takovou malou štěrbinkou. Pan doktor mi ráno řekl, že jsem vyhrála cenu opuchlosti ten den Objednala jsem si taxi, protože jsem o své operaci nikomu neřekla, ani příteli, rodině,... Přítele jsem "vyhanala" na 2 týdny na dovolenou do zahraničí. Sestřičky z taxi nebyly nadšené, ale nakonec mi to dovolily. Doma jsem víceméně jenom spala.
Druhý den vytažení tamponády nebolelo, asi je to hodně individuální. Už jsem začala odpuchat. Měla jsem modřiny jak pod očima, tak vedle pusy (asi z toho, jak pevně jsem měla přilepenou náplast k dolní čelisti). Doopravdy jsem odpuchla po 1 týdnu. Jenže z toho tlaku jsem měla úplně krvavé oči. Teď jsem 13. den po operaci a krvavou mám ještě spodní polovinu očí. Mělo by to ale dle zkušeností jiných zmizet do 1 měsíce.
Co se týče prášků, tak před operací jsem nic nebrala. Po operaci jsem začala brát Aescin Teva. Taky jsem si koupila Ascorutin na ty oči. Nos si zevnitř stříkám mořskou vodou a čistím vincentkou a tyčinkami. Taky ho mažu zevnitř Contractubexem.
Ještě mám zelené modřiny a trošičku fialové pod očima. Taky mám standartně napuchlou část mezi očima, takže když si dám brýle, abych zamaskovala ty krvavé oči a mohla si jít nakoupit, tak mám po nich otlaky (které ale zmizí do hodiny...).
Jak jsem si představovala, že po 2 týdnech nebudou vidět žádné známky operace, tak teda ne. Možná jsem ale extrémní případ. Mám štěstí, že pracuju z domu..
Jinak mě zatím děsí 2 věci. 1) Že mi při úsměvu nejdou vidět horní zuby. Dle zdejších diskuzí to ale má do 1 měsíce zmizet. A je fakt, že mi přijde, že se to zlepšuje a horní ret přestává být tuhý.... 2) Že nemůžu dýchat jenom nosem! A to je právě to, na co se chci zeptat. Jak jste to měly s dýcháním? Kdy jste mohly zase normálně dýchat jenom nosem? S tou otevřenou pusou vypadám na ulici jak dement. Jsem zatím na takových 80% předchozího stavu. Zevnitř mám nos ještě bolavý a jedna dírečka má vevnitř takovou bouličku, takže se mi jí dýchá hůř, než tou druhou... Když se dotýkám nosu, tak je ještě tak z poloviny necitlivý a tuhý, ale nozdrami můžu hýbat v pohodě.
Jinak vstřebatelné stehy už všechny vypadly a vyndavání toho jednoho taky nebolí, tak není čeho se bát

Já jsem zase extremní případ v tom, že jsem tamponádu měla 10dní. Takže jsem dýchala jen pusou. Ale po vyndání jsem bez problému mohla dýchat nosem. Jen mi to vadilo, protože jsem cítila strašný smrad z těch desinfekcí a tak. Druhý den po operaci jsem vypadala opravdu příšerně, ale po 14ti dnech jsem bez problémů šla do práce. Nikde žádná modřina. Ovšem operace nedopadla dobře. Jsem už i po reoperaci a stejně to není dobré. Tak jsem se objednala na konzultaci k Měšťákovi. Ať se na to podívá.

arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mirka1986: Raději bych nosila tamponádu 10 dní a pak cítila všechny ty smrady, než teď žít v nejistotě, jestli budu moct dýchat nosem jako předtím nebo ne... Jestli to není tajné...z jakého důvodu jsi musela na reoperaci? Když tak SZ. To je právě moje noční můra, že by se to moje (ne)dýchání případně muselo řešit další operací... Předpokládám, že si pak procházíš tím kolotočem opuchlosti, modřin a nutnosti vzít si dovolenou znova... Jinak pokud bys chtěla, tak jsem ještě nezrušila svůj termín konzultace u Měšťáka 20.3. (pokud bys ho ty měla později), tak můžu přenechat

Reaguji na befeleme: Děkuji, ale termín mám 20.2. Šla jsem z důvodu: na jedné straně jsem měla propadlinu - v podstatě hned po sundání sádry. Řekl mi, že mi to zmizí. Nic se nedělo, já za ním furt jak blbá běhala, až mě poslal na rentgen, kde mi řekl, že mi nesrostla jedna kost. Takže jsem šla na reoperaci, ale dělal to uzavřenou metodou. Jen kleštěma tu kost nějak zmáčkl a vypodložil tamponádou. Navečer jsem šla domů. V noci mi tamponáda sklouzla do krku a já se začala dusit. Takže jsem tam jela zpět. Nikdo neotvíral - sestra se bála a doktor telefon nebral. Fakt paráda. když jsem byla na převazu, tak se rozplýval, jak je to super a přitom po sundání sádry není. Je tam stále prohlubeň, ikdyž už ne tak velká. Ale zase pod prohlubní směrem ke špičce nosu je boule - údajně otok...noooo už ničemu nevěřím a jdu proto ještě k Měšťákovi. Tobě držím pěsti!!

arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mirka1986: No to muselo být peklo se začít v noci dusit!! Ještě, že jste to zvládli... i když ten stres..! Škoda, že neexistují nějaké statistiky, ze kterých by měl člověk aspoň představu, kolik % lidí musí jít po rhinoplastice na reoperaci... a z jakých důvodů. Držím pěsti, ať se vše podaří spravit a máš už nosík bez chyb!

Reaguji na befeleme: Ahoj, já jdu k doležalovi za 3 týdny a už se začínám bát jak to tady čtu. Jdu 14 den do práce ale jen na dva dny tak snad to bude ok. To nedýchyní je taky divný a i ty opuchliny . Asi jsi nějak moc citlivá na to. Jinak jsem se nic nedočela o tom, jak jsi spokojená s výsledkem! Ten je dobrej? Mohla bys mi prosímtě poslat foto? Děkuji moc

arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nicoledoll: Ahoj, já jsem si nakonec řekla, že nebudu nikde zveřejňovat fotky.. Mám povolání, díky kterému můžu být v budoucnu známější, tak to raději tutlám, co to jde Snad to nezní namyšleně.. Tak to aspoň popíšu. Můj problém byl, že jsem měla malinkatý hrbolek (ne skobu), ale hlavně takovou bambulku na špičce. Když jsem se smála od ucha k uchu, tak se ta špička stočila dolů a vypadala jsem z profilu jak čarodějnice. Proto jsem se postupem času přestala smát a hlídala se... společenský život na ***! Tvar po operaci je naprosto dokonalý! Bambule už není a nos se už nekroutí směrem dolů, když se směju. Nos je zepředu úzký (až na dočasný otok u kořene) a z poloprofilu vypadá krásně. Doležal fakt umí. Splnil to přesně tak, jak jsem po něm chtěla. Zatím ale výsledek nedokážu zhodnotit, to až o víkendu, kdy mě poprvé uvidí někdo, kdo mě zná - přítel, kterému jsem nic neřekla - tak jsem zvědavá Taky jsem si přebarvila vlasy na tmavo, ať mám když tak výmluvu na to, proč se zdám jiná já vím, schíza...
V pátek jsem byla na kontrole, kde mi Doležal vysvětlil masáže. Mám si klidně co hodinu zmáčknout na pár sekund třemi prsty střední část nosu, aby se nevrátila ta bambule. Prostě si představit, že je ten nos z plastelíny. Taky jsem mu řekla, že mi vadí to (ne)dýchání a on, že to je po 2,5 týdnech od operace normální... tak čekám a čekám. Je fakt, že když sedím a nutím se do toho, tak už jsem schopná dýchat jen nosem, ale hrozně u toho funím. Když jdu ale po ulici, tak to ani omylem. Jakmile se dám do pohybu, tak se musím prostě občas zhluboka nadechnout pusou. Nos je ještě tuhý, tak se ani nedá pořádně vysmrkat do kapesníku.
Jak už jsem psala dřív, tak mám taky vevnitř té jedné dírky nahoře srůst. Laicky řečeno: do pravé dírky můžu strčit ukazovák až pod špičku, do levé ne... Doležal si toho všiml, ale neřekl, že to je něco špatného... Je fakt, že oběma dírkama se dýchá stejně, srůst nemá na průchodnost vliv. Tak se ho na to za 2 týdny na další kontrole zeptám. Dlouho jsem hledala a pokud by se to dýchání nezlepšilo, tak se ho zeptám, jestli jsem adept na mukotomii.
A co se týče horního rtu... už je naproto v pohodě a horní zuby jdou vidět jako předtím
Krev na očích... Už mám jen takové červené linky nad spodními víčky. Zbytek oka, kde byla krev, je ale ještě oranžový. Když jsem teď byla u obvoďáka, tak mi ještě navíc trochu prosvítaly zpod make-upu ty zelené modřiny a ptal se mně, kdo mi co udělal s obličejem
Jinak si myslím, že jsem fakt nějaká citlivá, protože když jsem viděla fotky ostatních holek, tak opuchaly málo oproti mému extrému... Je fakt, že ale možná pomáhá předpříprava, nevím.. Někdo užíval 10 dní předem nějaká homeopatika, jiné zase 7 dní předem wobenzym (ten jsem si nakonec nekoupila, protože je fakt drahý..). No možná jsem do něj měla investovat, abych se vyhla tak masivnímu otoku a tím pádem tlaku na oči.
Můžu ti ale s klidným svědomím říct, ať se nebojíš! I kdybys reagovala na zákrok jako já, tak to se nic neděje, to prostě časem zmizí... a v práci to když tak nějak okecáš, pokud nechceš, aby o plastice někdo věděl: zánět spojivek/ cokoliv... A to dýchání...Fakt jsem našla jen jednu diskuzi, kde holka psala, že po roce pořád špatně dýchá. Proto vím o té mukotomii, kde jí jiní plastičtí chirurgové říkali, že by jí to mohlo pomoct. Ale prostě čekám... Doležal říkal, že ta sliznice je po 2,5 týdnech zkrátka zevnitř ještě oteklá...

arrow
profile_image
lentilkos
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, já byla zhruba před rokem a půl u pana dr.Doležala a sice jsem měla delší hojení, (blbá pokkožka-mastná) ale max.spokojenost, mám krásnej nosánek a kdybych to celé měla podstoupit znovu, tak bych dotoho šla určitě znova, asi tak

arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lentilkos: To se vždycky hezky čte

Ahoj,

já byla u pana doktora Doležala dva roky zpátky a jsem taky maximálně spokojená Podle mě se to dýchání za chvilku spraví..ale jestli jsem mohla dýchat po operaci nosem si bohužel nepamatuji. Každopádně kdyby bylo něco špatně, pan doktor by ti to řekl na kontrole. Reaguji na nicoledoll: určitě se nemusíš bát, pan doktor je super, je moc šikovný

Reaguji na befeleme: Tak to je skvělý! Moc ti děkuji za podrobnej popis, fakt mi to pomohlo. Dneska jsem už posílala peníze na účet tak to bylo takové to jo, už se to fakt děje Každým dnem skoumam svuj noc a čím dál tím vííc ho nesnáším. Snad Budu mít koněčne hezkej A tobe držím palce moc při tom hojení, a ať nosík zustane hezkej !! Pak prosím napíš, jestli si přítel něco všimnul nebo okolí. Moc mě to zajímá. V práci o tom vědí jenom kolegyňe tak se to snad nerozšíří. Já jdu i narovnání přepážky tak to budu mít i ze zdravotných i estetických duvodu. Jinak nad wobenzymem taky přemejšlím ale četla jsem, že by se pred operací nemělo nic brát a taky je to drahý jako prase. Tak uvidíme. Už ať je to za mnou

Reaguji na lentilkos: Skvèlý! Já jsem o nikom jiném jak je Doležal ani nepřemejšlela. Na konzultaci jsem šla už s rozhodnutím že k němu. Kamarádka u něj byla taky a v životě bych nepoznala že to není její nos ! Jsem moc zvědavá. Jen se trochu bojím, nos mam dost velkej a říkal že bude zmenšovat jenom o 1mm ale to mi přijde nějak málo. Nevíte kolik vám sekal? Snad si to před operací rozmyslí Ale věřím pouze jemu.

Reaguji na nicoledoll: na rychlejší hojení taky doporučuji Wobenzym. Jinak to, že mám nový nos taky nikdo z lidí, kteří mě poznali až po operaci, nepoznal Pan doktor má podle mě cit pro to zmenšit ten nos tak akorát k obličeji, takže se podle mě vůbec nemusíš bát.

arrow
profile_image
befeleme
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veronique898: Jj, mám ten samý pocit. Dokáže ti udělat nos přesně k tvému obličeji, má na to doslova čuch

Reaguji na nicoledoll: Myslím, že Doležal je perfektní volba. A ano, vzpomínám si - taky jsem dny, když už bylo jasné, že na operaci půjdu, nos nesnášela úplně nejvíc! Jinak taky mi na konzultaci tvrdil, že "stačí ubrat mm a je to velká změna, uvidíte"... Nevím, kolik mi ubral přesně, ale ber ho s rezervou. On už má po těch tísícech nosů určitě zkušenost, kolik vzít, ví, kolik se toho vrátí nebo nevrátí... S výsledkem budeš určitě spokojená

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené