arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, chodím k soukromé gynekoložce a vybírá ročně 200,- poplatek na přístroje. Zatím jsem ho nehradila, chodím tam krátce, ale je to povinné? Jsem studentka, na gynekologii chodím 1x ročně pouze na prevenci a za 1 vyšetření za rok se mi zdá 200,- docela dost. Navíc jsem nebyla informována, že by mi za uhrazení poplatku doktorka udělala i nějaká jiná vyšetření, jako to bývá třeba u jiných doktorů. Navíc kamarádka ten poplatek hradí pravidelně a doktorka provádí úplně běžné vyšetření. A ještě když jsem tam byla posledně pro recept na antikoncepci, sestra chtěla 30,- mám dojem, že to se platí až v lékarně ne? Jak to máte vy s poplatky u lékařů? A nezdá se vám tohle trošku podezřelé,připadá mi, že těch 30,- si sestra chtěla dát spíš do kapsy.

arrow
profile_image
Kreweta
od 31. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A proč nechodíš teda ke státní,když nechceš platit ?

arrow
profile_image
zocorrka
od 31. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, tak s těma 30 Kč tě sestřička chtěla asi pěkně ošidit. Já teda za recept neplatím u lékaře nikdy, to by tě nejprve musel nějak vyšetřit, to bych pak chápala, ale jen za recept se fakt neplatí. A navíc antikoncepci si hradíš celou sama, takže ani v lékarně se 30 Kč neplatí. Jinak 200 Kč ročně bych chápala v případě, že používá např. jednorázová zrcadla, pošle sms s výsledky histologie, objednání ze dne na den apod... Pokud žádnou nadstandartní péči takový lékař neposkytuje, tak bych buď nic nedávala nebo si našla někoho jiného (proč platit za něco, kde je to samé jinde samozřejmostí).

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na angeeel:
Myslíš tak, že chodíš do soukromé ordinace (ne na ambulanci to nemocnice, kde se doktoři obvykle střídají dle služby)? Má ta doktorka smlouvu s pojišťovnou, u které jsi pojištěná? Pokud ano, pak Tvé vyšetření platí pojišťovna a pokud ta doktorka nepoužívá něco extra (třeba zrcadla na jedno použití) tak nemáš co platit nic navíc. Normálně bych se jí zeptala, za co konrétně si tedy platíš. Jinak tuhle jsem četla v novinách, že je to u gynekologů docela běžná praxe, přestože je to nezákonné - tady je odkaz na ten článek :
http://zpravy.idnes.cz/gynekologove-si-prilepsuji- krome-30-korun-chteji-i-tisicikorunovy-poplatek-1b j-/domaci.asp?c=A101025_171321_domaci_hv
Za recept by jsi platit taky neměla (pokud Tě nevyšetřil doktor a jen Ti napsali recept...)

Cituji Kreweta: A proč nechodíš teda ke státní,když nechceš platit ?

"Státní" gynekologové jsou jen ti na gynekologických a porodnických odděleních nemocnic. Většina gynekologů je soukromá (stejně jako praktičtí lékaři, zubaři, alergologové, očaři, atd.) v tom smyslu, že mají soukormou ordinaci - neordinují na ambulanci v nemocnicích (kde se doktoři obvykle střídají dle toho, kdo má službu) ale mají svou "soukromou" praxi (ve smyslu, že tam jsou sami a ne že by se tam s někým střídali - pacientky mají prostě zaručeno, že jdou jen k tomu jednomu...). Ale tito doktoři obvykle mývají smouvu s pojišťovnami, takže soukromí v tom smyslu jak to myslíš (tj.že jejich péče není hrazená z veřejného pojištění) ve skutečnosti nejsou.......

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji zocorrka: Jinak 200 Kč ročně bych chápala v případě, že používá např. jednorázová zrcadla, pošle sms s výsledky histologie, objednání ze dne na den apod... Pokud žádnou nadstandartní péči takový lékař neposkytuje, tak bych buď nic nedávala nebo si našla někoho jiného (proč platit za něco, kde je to samé jinde samozřejmostí).

Přesně tak, já u gynekologa nic neplatím (chodím jednou za rok na prevenci). Vím, že tam vyvěšené, že se platí za jednorázová zrcadla (myslím že 50 Kč), jinak se tam nic neplatí........

Já platím u gynekologa 30 za jednorázové zrcátko a 30 za vyšetření (dohromady 60). Nezdálo se mi to, proč bych měla platit za preventivku, šla jsem se ptát na svoji pojišťovnu a tam mi paní říkala, že se platí za všechny preventivky. Přitom jsem nedávno někde četla, že se za preventivky neplatí, takže nechápu. Taktéž platím 30 u zubařky, když tam chodím jednou ročně.

Dívala jsem se na výpis z pojišťovny a je tam uvedeno, že poplatek 30 Kč byl uhrazen.

Fakt to nechápu. Jo a taky jsem byla svědkem u svého gynekologa, že sestra chtěla 30 Kč za recept. Přitom pacientka uvnitř vůbec nebyla, pouze z čekárny řekla, zda by ji doktor nevypsal recept.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji aurecon: a tam mi paní říkala, že se platí za všechny preventivky

Tak to má špatné informace - za preventivky (1 ročně zubař - ale chodit by se mělo dvakrát , jednou ročně gynda, jednou za dva roky praktik) by se platit opravdu nemělo. Já byla na gyndě na preventivce před dvěma týdny a neplatila jsem nic.......
Doktory za jejich práci obdivuju ale na rovinu, podle mého si takhle snaží přivydělat. Za recept se u doktora 30 Kč prostě neplatí. Stejně jako se neplatí za preventivní vyšetření (za ty, které jsem tu vypsala) a neplatí se ani za to, co hradí pojišťovna....... Asi bude fajn, až bude jasně určeno co je standart a co ne, protože takhle si to každý určuje po svém.......a leckdy nesprávně I když se mi nelíbí, že třeba laparoskopickou operaci považují za nadstandart......

Já si byla jednou taky jen pro recept a doktorka chtěla 30,- za mě a dalších 30,- za maminku, protože jsem žádala o pravidelnej recept i pro ni. Ale přišlo mi to divný, když tam mamka ani nebyla.
Jinak třeba u zubaře taky platím, i když pravidelný prohlídky by měly být zadarmo pokud vim ne? No a na gyndě to u nás vymysleli chytře - poplatek se přestal platit a místo toho platíme 30,- za nějakej supr čupr novej nástroj na jedno použití při vyšetření, o kerej se nikdo neprosil Takže vlastně 30,- za kontrolu platím no.

arrow
profile_image
unt
od 18. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co se týká poplatku za vypsání receptu na antikoncepci, tak mi bylo lékařem sděleno, že antikoncepci si v plné výši hradí pacientka, pojištovna na to nepřispívá a tudíž ani lékaři nezaplatí výkon který provede / vypsání receptu, což ho zdrží od ostatní práce/ a proto si on účtuje 30kč v hotovosti.

Cituji unt: Co se týká poplatku za vypsání receptu na antikoncepci

Ten po mně nikdy sestřička nechtěla. Jen jsem si přišla rovnou třeba objednala na kontrolu a řekla si o recept a v pohodě. Další den sem si pro něho přišla.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na unt:
Jestli ho tak strašně zdržuje vypsání jednoho receptu (navíc v době, kdy se recepty v drtivé většině tisknou z pc), tak si příště při prevenci řekni o vypsání opakovacího receptu na rok a nemusíš to řešit....
Je fakt sranda, jaké výmluvy si doktoři dokáží vymyslet jen aby se u nich platilo víc.....

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bucinek07: Ten po mně nikdy sestřička nechtěla.

Sestra ho po mě taky dřív nechtěla, ale při poslední návštěvě už jo a to jsem ani nebyla na vyšetření, jen jsem se tam stavěla příště. Ona si teda pak v PC našla že ještě nejsem plnoletá a tak jsem nic neplatila, ale až tam půjdu příště, 18 už mi bude, tak nevím, jestli jí těch 30 kč dát, nebo ne. Nezdá se mi to, ale zase hádat se tam s ní nechci před těmi pacientkami.

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na zocorrka:
Právě, to mi známá také říkala, že antikoncepci si pacientka hradí sama tak se ani v lékarně nic neplatí. Ale já to dřív třeba nevěděla, takže by mě klidně mohli ošidit i v lékárně :/ Já nevím, na co to přesně je, v čekárně je napsáno "žádáme o roční příspěvěk na přístroje 200,-"... ale teda, žádnou smsku s výsledky jsem nikdy nedostala a když se chci objednat na prohlídku, objednají mě klidně až za měsíc. Takže mi nepřijde, že bych si platila nějaké nadstandartní služby. Moje babička třeba platí ten poplatek, ale má za to víc vyšetření a mamograf.

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: Má ta doktorka smlouvu s pojišťovnou, u které jsi pojištěná?

A jak to zjistím, prosím Tě, jestli má smlouvu s pojišťovnou?

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji unt: / vypsání receptu, což ho zdrží od ostatní práce/ a proto si on účtuje 30kč v hotovosti.

Tak na tohle by se konkrétně moje doktorka ani vymlouvat nemohla, protože já přijdu do čekárny kde má sestra svůj stůl, ona si najde v počítačí jakou mám antikoncepti a recept mi napíše sestra.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené