Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Plastické operace prsou - zmenšení, modelace

Jizvy po zmenšení prsou

+Položit otázku

jizvy

22. 09. 2011

Fifinka-online se ptá:

Mám problém s větším poprsím a přemýšlím o možnosti nechat si je zmenšit. Z míst řezů mám pocit, že musí být jizvy po operaci dost viditelné. Je možný i jíný přístup, aby jizvy byly méně patrné?
09. 11. 2011

odpovídá

  • MUDr. Libor Kment

    MUDr. Libor KmentMUDr. Libor Kment je jedním z vyhledávaných plastických chirurgů u nás i v zahraničí. Pravidelně se věnuje přednášení a publikační činnosti v oboru plastické a estetické chirurgie. MUDr. Libor Kment zastává post zástupce primáře na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Na Bulovce a je spoluvlastníkem a zástupcem vedoucího lékaře soukromé Kliniky plastické chirurgie Esthé..U redukce prsů se provádí standartně řez kolem dvorce a dolů obrácené T. Je možný i řez tvaru L. Nejvíce se ženy obávají svislé jizvy, která vpodstatě musí být provedena vždy. Není se ale čeho obávat. Po určité době jizvy vyzrají a vyblednou a v některých případech nemusí být téměř vidět. Velmi vyjímečně si pacientky stěžují, že by jim jizvy vadily.
09. 11. 2011

druhá odpověď

  • MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

    MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.Lékař kliniky plastické chirurgie Body v Brně. Jeho specializací jsou plastické úpravy prsou a liposukce. Je členem Společnosti plastické chirurgie a Společnosti chirurgie ruky, dále je členem mezinárodních společností IPRAS a EBOPRAS. Ve FN Olomouc se věnuje rekonstrukcím prsou po onkologických operacích a mikrochirurgickým rekonstrukčním výkonům. MUDr. Ivo Menšík, Ph.D. je autorem vědeckých textů v českých i zahraničních lékařských časopisech a také mnoha odborných přednášek.Každá operace zmenšení prsou s sebou nese minimálně cirkulární řez kolem dvorce - a to jen v případě nejmenších výkonů. Za normálních okolností je pravidelně přítomna jizva vertikální od dvorce směrem do podprsní rýhy, nebo šikmo do písmene "B", velice často je volena jizva obráceného písmene "T", někdy také označovaná jako "kotva". Optimální variantu můžete prodiskutovat se svým operatérem. Další varianty uložení jizev mi nejsou známy.

Další dotazy z poradny Plastické operace prsou - zmenšení, modelace