Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Plastické operace prsou - zmenšení, modelace

Platnost doporučení od ortopeda, gynekologa a z mamografu

+Položit otázku

ortoped, gynekolog, mamograf

22. 10. 2011

maxik74 se ptá:

Mám doporučení od ortopeda,gynekologa a z mamografu, chtěla jsem se zeptat zda toto doporučení bude platné v roce 2012, když čekací doba je poměrně dlouhá a k platickému chirurgovi se mám ozvat v lednu 2012.
23. 10. 2011

odpovídá

  • MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

    MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.Lékař kliniky plastické chirurgie Body v Brně. Jeho specializací jsou plastické úpravy prsou a liposukce. Je členem Společnosti plastické chirurgie a Společnosti chirurgie ruky, dále je členem mezinárodních společností IPRAS a EBOPRAS. Ve FN Olomouc se věnuje rekonstrukcím prsou po onkologických operacích a mikrochirurgickým rekonstrukčním výkonům. MUDr. Ivo Menšík, Ph.D. je autorem vědeckých textů v českých i zahraničních lékařských časopisech a také mnoha odborných přednášek.



Vaše doporučení budou platná i v roce 2012, ale doporučení gynekologa je irelevantní, potřebujete doporučení neurologa. Operační výkon by měl být proveden v kalendářním roce, ve kterém bude schválena úhrada výkonu revizním lékařem.
24. 10. 2011

druhá odpověď

  • MUDr. Libor Kment

    MUDr. Libor KmentMUDr. Libor Kment je jedním z vyhledávaných plastických chirurgů u nás i v zahraničí. Pravidelně se věnuje přednášení a publikační činnosti v oboru plastické a estetické chirurgie. MUDr. Libor Kment zastává post zástupce primáře na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Na Bulovce a je spoluvlastníkem a zástupcem vedoucího lékaře soukromé Kliniky plastické chirurgie Esthé..



Když nebudou vyšetření starší půl roku, tak by platit měla. Tedy na žádost pro revizního lékaře. Ten ale schválí operaci v termínu od... do... a jestli dostanete na pojišťovnu termín třeba za 2 roky, tak už schválení pravděpodobně platit nebude.

Další dotazy z poradny Plastické operace prsou - zmenšení, modelace