Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Plastické operace prsou - zvětšení

Málo kleslý implantát, další operace?

+Položit otázku

pokleslý implantát, stahovací pás

17. 05. 2011

rendlik se ptá:

Skoro po třech měsících od operace (část. pod svalem)mi doktor řekl, že implantát by chtělo další operací ještě posunout tak o 1- 2cm níže, aby vzhled byl lepší. Mohu ještě pokles já sama ovlivnit nošením stahovacího pásu a vyhnout se tak další operaci? Nebo už je vše pevně ustálené?
17. 05. 2011

odpovídá

  • MUDr. Karel Urban

    MUDr. Karel UrbanMUDr. Karel Urban je jedním z vyhledávaných plastických chirurgů u nás i v zahraničí. Jeho specializací je rekonstrukce prsů u žen, které prodělaly mastektomii. MUDr. Karel Urban zastává post primáře na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Na Bulovce a je spoluvlastníkem soukromé Kliniky plastické chirurgie Esthé. Zároveň vykonává funkci odborného asistenta na 1.Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a je členem týmu Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu ve Fakultní nemocnici Na Bulovce.Je velmi nepravděpodobné, abyste 3 měsíce po operaci ovlivnila uložení implantátu a posunula ho níže. V tomto případě již bude nejspíš potřeba operační řešení. Vhodnost výkonu Vám upřesnění Váš operatér, který zná detailně Váš současný stav.
20. 05. 2011

druhá odpověď

  • MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.

    MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.Zkušený plastický chirurg s více než 28letou praxí, primář kliniky plastické a estetické chirurgie MEDICOM VIP. Plastické chirurgii se věnuje od r.1983. Atestace I. stupně z oboru chirurgie 1982, atestace II. stupně z oboru plastická chirurgie 1988. Kandidát lékařských věd. Člen domácích i zahraniční lékařských společností, aktivní účastník mezinárodních sympozií. Provedl více než 10 tis.operací.Po 3 měsícch po augmentaci poprsí jste zhojena a pozice implantátů je už definitivní. Není tedy možné nějakými manévry a nebo tlakem hmoty posunout. Pokud by mělo k posunu dojít, tak jedině operací.

Další dotazy z poradny Plastické operace prsou - zvětšení