Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Plastické operace prsou - zvětšení

Rozdielne veľkosti prsníkov po augmentácii

+Položit otázku

rozdielna veľkosť prsníkov

29. 05. 2011

Alexandra777 se ptá:

Čo môže byť príčinou rozdielnej veľkosti prsníkov po augmentácii, ak boli implantáty vkladané pod sval v rovnakej veľkosti a veľkosť prsníkov bola pred augmentáciou rovnaká?
30. 05. 2011

odpovídá

  • MUDr. Karel Urban

    MUDr. Karel UrbanMUDr. Karel Urban je jedním z vyhledávaných plastických chirurgů u nás i v zahraničí. Jeho specializací je rekonstrukce prsů u žen, které prodělaly mastektomii. MUDr. Karel Urban zastává post primáře na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Na Bulovce a je spoluvlastníkem soukromé Kliniky plastické chirurgie Esthé. Zároveň vykonává funkci odborného asistenta na 1.Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a je členem týmu Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu ve Fakultní nemocnici Na Bulovce.V případě, že před operací byla prsa opravdu bez asymetrie a vložené implantáty stejné, může být jednou z možností např. přetrvávající jednostranný otok (časně po operaci), posun implantátu, jeho opouzdření nebo některá jiná možná příčina. V každém případě je vhodné konzultovat svého operatéra, který vyšetřoval Vaše prsa před operací a má veškeré informace a záznamy ohledně provedeného zákroku.
31. 05. 2011

druhá odpověď

  • MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.

    MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.Zkušený plastický chirurg s více než 28letou praxí, primář kliniky plastické a estetické chirurgie MEDICOM VIP. Plastické chirurgii se věnuje od r.1983. Atestace I. stupně z oboru chirurgie 1982, atestace II. stupně z oboru plastická chirurgie 1988. Kandidát lékařských věd. Člen domácích i zahraniční lékařských společností, aktivní účastník mezinárodních sympozií. Provedl více než 10 tis.operací.Pokud je to tak, jak píšete, příčinou pooperační asymetrie bude pravděpodobně hematom /výron krevní/ v dutině kolem implantátu, pravděpodobně doprovázený dalším otokem. Stav musí zvážit Váš operatér. Jsou dvě možnosti- 1/ operační revize s odstraněním koagul /nutno provést nejpozději do 2 týdnů od operace/, 2/ čekat - po dlouhé době, řádově týdny až měsíce, se hematom a otok bude vstřebávat. V následném období může v této oblasti však dojít k vyšší produkci jizevnatého vaziva a určitá asymetrie může zůstat. Také je vyšší pravděpodobnost vzniku kapsulární kontraktury. Tohle opravdu musí zhodnotit Váš chirurg, on nejlépe ví, jakým způsobem tkáně preparoval, jak probíhala vlastní operace i časné pooperační období.

Další dotazy z poradny Plastické operace prsou - zvětšení