Nové otázky a odpovědi Přehled poraden Stomatologie

Předělání nepovedené keramické korunky

+Položit otázku

zubní korunka

22. 03. 2012

olih se ptá:

Před rokem jsem zaplatila korunku na horní 4. Soustředila jsem se na barvu a až doma jsem zjistila, že je do špičky, vypouklá a nedoléhá k dásni. Volala jsem zubařce, řekla, že už to předělat nejde. Teď mi bude dělat korunku na druhou horní 4. Už si ohlídám i tvar, ale chci konečně mít obě 4 stejné - tedy tu nepovedenou při jednom otisku bezplatně předělat. Jak toho mohu docílit?
27. 03. 2012

odpovídá

  • MUDr. Jakub Smrček

    MUDr. Jakub SmrčekMUDr. Jakub Smrček je zkušený stomatolog, který svým pacientům nabízí komplexní profesionální péči, lidský přístup a bezbolestné ošetření. Mimo to spolupracuje s Orbit Klubem, kde se podílel na přípravě 140 odborných článků a v zubní poradně Orbit Klubu radí v problematice zubů a dásní. Za svou specializaci považuje převážně prevenci a dentální hygienu, ale specializuje se také na endodoncii a estetiku. MUDR. Smrček absolvoval 1. lékařskou fakultu univerzity Karlovy v Praze v roce 2002, poté získával četné zkušenosti v několika praktických ordinacích a na řadě kurzů u nás i v zahraničí.Na korunku máte ze zákona dva roky záruku, tedy i na nevhodný tvar a nepřesnost. Vše je o domluvě mezi Vámi a paní doktorkou. MUDr. Jakub Smrček
03. 04. 2012

druhá odpověď

  • Bc. Petra Křížová, DiS.

    Bc. Petra Křížová, DiS.Bc. Petra Křížová, DiS. pracuje jako vedoucí pro odbornou výuku dentálních hygienistek 3. LF UK v Praze, účastní se odborných seminářů a kongresů z oblasti stomatologie, na nichž i aktivně přednáší, podporuje odborné programy pro děti a těhotné ženy, jako dentální hygienistka působí v praktické zubní ordinaci a navíc také spolupracuje s Orbit Klubem, který se věnuje, kromě problémů týkajících se zubů a dásní, také otázkám dentální hygieny. Petra Křížová na webu Orbit Klubu konzultuje vše, co se týká problematiky zubní hygieny. Petra Křížová studovala obor Ošetřovatelství - management na Pedagogické fakultě J. E. Purkyně a poté absolvovala program Diplomované dentální hygienistky na VOŠ v Ústí nad Labem.Tvar zubů je důležitý z pohledu estetiky i funčnosti. Proto jste si jistě nechala zuby udělat. Doporučuji se domluvit se zubní lékařkou. Je nutné dobře čistit kolem protetické práce, tak aby se zub po korunkou nekazil, a kolem nebyl zase zánět dásní.

Další dotazy z poradny Stomatologie