Ahoj holky,
doufám, že je to moje poslední diskuze, co se týče bydlení
Potřebuji poradit, s přítelem budem kupovat byt od známých (bez realitky), kteří ten byt nabyli dědictvím, co vše potřebujeme za papíry, co oblítat, atd. Budem si na to brat hypotéku a jestli se to na katastru vyřizuje dřív než na hypotečním apod. Už jsme dali vědět v bance, kolik si chcem půjčit atd. Ale dřív asi prachy prodejcům nedají dokud nemáme něco sepsaného ne? Prostě vše co víte, za každičkou radu budu moc ráda. Děkuji

Nikdo nic?

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

62

Zajděte za notářem nebo advokátem, myslím, že za kupní smlouvu + podklady pro katastr a notářskou/advokátní úschovu se vejdete do 10-15 tis. Kč. Sama na koleni bych si smlouvu nepsala.

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji BlondGirl: Budem si na to brat hypotéku a jestli se to na katastru vyřizuje dřív než na hypotečním apod. Už jsme dali vědět v bance, kolik si chcem půjčit atd. Ale dřív asi prachy prodejcům nedají dokud nemáme něco sepsaného ne?

evidentně o koupi nemovitosti nemáš ani páru. Takhle to fakt nechodí.

Cituji BlondGirl: Už jsme dali vědět v bance, kolik si chcem půjčit atd

dát vědět? Obejděte několik bank, finančních poradců (jsou zdarma a někde vyjednají lepší úvěr než vy přímo v bance). Udělejte si srovnání podmínek, výše úroků, splátek. Nekoukejte jen na ty čísla, ale důkladně si přečtěte veškeré podmínky a další platby spojené s hypotékou (za vyřízení, předčasné splacení, refinanc...). Klidně v bance řekněte, tam a tam mi nabídli tento úrok, co vy, nabídnete mi ho taky?

Cituji BlondGirl: jestli se to na katastru vyřizuje dřív než na hypotečním apod

to ani náhodou-je to součinost banky a katastru. Dává se návrh na vklad a banka rozhodně neuvolňuje peníze dřív, pokud na katastru není vše zapsáno jak má. A stačí malá chybka ve smlouvě a vrátí ti to zpět.

Add. kupní smlouva-nejlepší si ji nechat zpracovat u advokáta, ale my jsme třeba prodávali byt kamarádovi a vše jsme si dělali sami dle smlouvy z netu a ušetřili jsme tak min. 5tis. za advokáta. Ale toto moc nedoporučuji-nikdy nevíš, co se může stát ani mezi kamarády nebo rodinou.

Nejlepší je, když prvotně obejdete ty banky a tam vám řeknou i jaký je přesný postup.
Podepsání kupní smlouvy
Návrh na vklad
Zapsání do katastru
Uvolnění peněz.

pokud si budete brát hypo, budete si muset nechat udělat odhad-ceny jsou různé, řádově v několika tisíc. Za sjednání úvěrové banky některé banky také něco požadují, někde je to zdarma. Dále budete platit na katastru, letos to zvedali, takže kolik činí poplatky už nevím.

arrow
profile_image
Kopretinka6
od 26. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

By jsme také nejprve kupovali na vlastní pěst a teď zpětně musím říct, že už nikdy více. Je to stejné jako když beránek chodí za vlky a věří, že mu pomůžou

Pokud nemáte známého právníka, bankéře, makléře a stavaře, tak ani nedoporučuji se do toho pouštět samostatně

My jsme to po počátečních neúspěších zkusili společnost, která zastupuje pouze kupující: http://www.home-institute.cz/zastupovani-kupujicic h/, která má tým odborníků na tuto problematiku a platí se jim pouze podílem ze slevy, kterou vyjednali. Ze začátku jsem po těch předchozích zkušenostech byla taky trochu nedůvěřivá, ale po několika nezávazných schůzkách jsem poznala, že jsou to féroví lidé. My už naštěstí byt máme, ale musela jsem se o to podělit, protože nikomu nepřeji maraton, jaký jsme zažili s bankami a právníky, už nikdy více na vlastní pěst

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené