Zdravím všechny, nacházím se v ne příliš štastné rodinné situaci, manžel mi zdrhl za jinou ženou(ale,to je na dlouho)a mně díkybohu nechal náš byt. Jenomže je to starý panelák a v koupelně se začaly odlupovat omítky, tak jsem si řekla, že nejlepší čas ji celou předělat. Víte jak to je,některý ženský řeší rozchod předěláním vlastní image a já namísto toho předělám koupelnu.
Takže kde a jak začít??
Mám elán a odhodlání

arrow
profile_image
evzza
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, je mi líto, jak to dopadlo s Tvým manželem
Ale k tématu - mám rekonstrukci čerstvě za sebou a kromě elánu a odhodlání je potřeba mít také dostatek financí
Začla bych tím, že bych si koupelnu změřila, ať víš, jaké máš možnosti. Pak procházet internet, číst články o rekonstrukcích koupelen v časopisech nebo na webech o bydlení, tam najdeš spoustu spoustu inspirace. Když už má člověk trochu představu, tak začít procházek koupelnová studia a koukat, sahat na materiály, ptát se na funkčnost věcí a materiálů. Pak sehnat firmu, známého, kdo to udělá levně a kvalitně to mi zabralo nejvíce času. Nechat si nabídku udělat od několika firem, každý se přijde podívat, získáš zase lepší představu, nápady, tipy, odhad ceny. Když se představa zase trochu upřesní, tak vybrat obklady, dlažbu, vybavení (záchod včetně prkýnka, umyvadlo, umyvadlovou skříňku, sprchu - nezapomenout na detaily jako věšáky na ručníky, držák na toaletní papír, drátěné programy, poličky atd. ať to pak nemusíš řešit na poslední chvíli). No a pak srovnat rozpočty firem a vybrat tu správnou. Jinak, nechat si poradit, ale udělat to podle toho, jak to cítíš, protože bydlet tam budeš Ty!

Tak naštestí krom bytu mi nechal i peníze, takže momentálně nouzi nemám, proto jsem se taky rozhodla do toho pustit, ale jak tak čtu, tak je to docela běh na dlouhou trať. Mám zatím vybraný sprchový kout, obklady a sušák , takže mě čeká teda změřit výměru, vybrat nábytek a najít firmu...hmhm musím se do toho pořádně opřít

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ještě nezapomeň na topení v podlaze, ať máš teplou dlažbu. Za 1. je to příjemné, 2. nemusíš vytírat, když nacákáš (to já vždycky), 3. v koupelně je teplo A jestli nemáš byt v OV, ale třeba jen družstevní nebo obecní, musíš rekonstrukci nahlásit majiteli bytu.

A je to topení v podlaze vážně taková hitparáda? To jsem totiž vůbec nezvažovala, další výdaje navíc nestačil by dobrej a výkonej sušák?
Zatím jsem zadala firmám poptávku, tak uvidím, co tak nějak vyjde asi nejlíp.

arrow
profile_image
evzza
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To topení v podlaze doporučuju, je to moc příjemné, chodit naboso po teplé podlaze, zvlášť když člověk vstává brzo ráno a je zima třeba, venku sníh....

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tamuse: A je to topení v podlaze vážně taková hitparáda?

To si piš !! Však i následující reakce o tom vypovídají. Je to tak bezvadné, že jsem kvůli topení v podlaze nechala rozkopat i 2 roky starou dlažbu v kuchyni, abych pod novou dala topení (jinak ho mám celém bytě). Ale v té koupelně je to nejlepší ! A protože je koupelna většinou malá, není to až tak finančně náročné.

Reaguji na verunka.88:
Děkuji podívám se na jejich web, ta firma vám rekonstruovala koupelnu?

Reaguji na Silvestra: Dobře dobře chápu, takže prostě bez topení v podlaze vlastně nežiju, ok tak si asi vážně nechám udělat, navíc se mi líbí představa krásně vyhřáté podlahy - věčně chodím bosa.

Holky a nějakej solidní koupelnovej nábytek seženu kde?

Reaguji na verunka.88: Dívala jsem sena ty stránky a nevypadá to vůbec špatně, dokonce jsem si opsala i číslo, takže tam brknu, ještě jednou díky za tip

Reaguji na mishapa: Aha a já se zrovna chystala do té Ikei

arrow
profile_image
evzza
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Však Ikea na to specializovaná je - na vybavení domácnosti - jenom to zvládá ve větším množství tj. koupelny, nábytek, ložnice, textil. A tím tlačí ceny dolů. Mám s jejich výrobky ty nejlepší zkušenosti.

arrow
profile_image
dudukyn
od 17. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tamuse: Ahoj možná už máš po rekonstrukci, ale jestli ne, tak se podívej na bytexpert.cz, nám dělali taky koupelnu, s ničím nebyl problém a hlavně to bylo celkem rychle hotové.

Reaguji na dudukyn: Díky ale mám už koupelnu hotovou a dělala nám ji firma ritzy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené