arrow
profile_image
myladyyy
od 25. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Odcházím ze zaměstnání, podala jsem čertvě výpověď a dle zákona mi běží dvouměsíční výpovědní lhůta.
Jaké povinnosti mám nyní k zaměstnavateli? A jaké sankce mi mohou hrozit, pokud jim nedostojím? Vyhazov už mi dát nemůže, napadá mě, že mi může např. sebrat osobní ohodnocení.
Jde mi o to, že si poctivě plním svoji práci, i tu která souvisí s mým odchodem a je "navíc." Přesto je vedoucí stále nespokojená, nervozní a nepříjemná, dává mi další a další nesmyslnou práci, prostě asi mi to chce pěkně okořenit. Nejradši bych jí poslala někam, ale nevím jaké k ní mám závazky a zda mě může ještě nějak "ohrozit"
Díky za Vaše zkušenosti a názory.

Za neplnění povinností ti nemusí vyplatit mzdu a příp. udělit pokutu za ušlý zisk, ty se ovšem můžeš samozřejmě bránit pracovní smlouvou, kde bys měla mít napsanou náplň tvé práce.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tohle je častá reakce zaměstnavatelů.

Nenech se rozhodit, dodržuj pracovní dobu, v době práce žádný internet, soukromé hovory (pokud jsi v kanceláři) a ani o půl minuty přetáhnout pauzu..vedoucí ti pak nemůže udělat nic, max. sebrat pohyblivou složku platu ...ale třeba k tomu ani nedojde.

Snaž se vše brát s nadhledem, emoce většinou za pár dnů pominou na všech stranách a situace se vrátí do "normálna" před podáním výpovědi.

Pochopitelně, že nikde nejásají, pokud lidi odchází, ale moje zkušenost je opravdu ta, že pokud jsem pracovala na 100% i v dvouměsíční výpovědní lhůtě, neodešla jsem na nemocenskou, neroztrubovala jsem všude po firmě, že "hurá,konečně jdu pryč", tak
jsem ve výplatě měla i ono osobní ohodnocení a do startu jinde mě zaměstnavatel vybavil i velmi dobrými referencemi. Když budeš korektní ty, bývá ve většině případů korektní i tebou opouštěný zaměstnavatel. Drž se.

arrow
profile_image
myladyyy
od 25. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na teda:
Přesně tak se snažím chovat už 14 dní, emoce vedoucí však ne a ne ustoupit, takže mi to bere energii a už nemám sil a už ani chuť být 100% jako vždy ...
Reference nepotřebuji, místo už mám. Ale nechci dělat dusno, nebo přijit o penízky.
Zisk nám ujít naštěstí nemůže protože jsme neziskovka. Ale i tak je to nepříjemné.
Bohužel do položky Drobné administrativní práce se v náplni práce vejde skoro vše :-/
A tak makám a makám a makám, ale co už to mám za pár.

Díky za zkušenosti a názory, ikdyž mě Ciiicaaa docela polekala

Cituji myladyyy: Díky za zkušenosti a názory, ikdyž mě Ciiicaaa docela polekala

Ale to neeee, žádné zděšení se konat nemá! Sama když jsem odcházela z práce tak mi pohyblivou složku mzdy okamžitě vzali, strouhli všechny benefity atd Ale to je opravdu na každém zaměstnavateli. Někteří dělají peklo, někteří ne. Každopádně jen tak zničehonic ti žádné pokuty ani penále a podobné věci napařit nemůžou, museli by mít prokazatelný důkaz, že jsi nějak porušila své povinnosti.

arrow
profile_image
myladyyy
od 25. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ciiicaaa:
Jo jo já to taky pociťuju teď každý den ... a prokazatelný důkaz jim nedám

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené